Hírek


/ 2005.05.01. 14:30:00 |

Kell, hogy megkopjon a szív... - Eleven Hold koncert hazai pályán

 Hazai pályán adott fergeteges koncertet az Eleven Hold együttes. A koncert ugyan lemezbemutatóként volt meghirdetve, de minden második dal az előző két lemezről szólt, így talán könnyebb is volt megszokni a közönségnek az új dalokat, amit még nem annyira ismernek. De sokan már az új szerzemények szövegét is hangosan énekelték Nappal együtt. (Tekintse meg képgalériánkat a koncertről!)
/ 2005.05.01. 14:22:19 |

Gabonakörök helyett, fűbe vágott babérkoszorú - fűnyíró fesztivál a réten...

#-br-#

 A bőrgyár kulturális csoport szervezésében zajlott tegnap a Fűnyíró Fesztivál a Palotavárosi tavak mellett elterülő réten. A "Bőrgyári művészek", Kocsis Balázs, Garami Richárd vezetésével fűnyíróval vágtak a rét füvébe óriási képeket, melyeket aztán emelős tűzoltókocsival lehetett megnézni. A fűbe vágtak egy nagy tányért is melyet este 6 –kor a barátok és résztvevők kitöltöttek, valódi hússal és erről, sárkányrepülőről készítettek képet. (Tekintse meg képgalériánkat!)

/ 2005.05.01. 13:57:11 |

Több ezren voltak a székesfehérvári majálison

 Több ezren majálisoztak a Zichy ligetben és környékén, ahol vasárnap egész nap színes programok várták a székesfehérváriakat. Igazán kitett magáért a város, hiszen délelőtt a Székesfehérvári Ifjúsági Fúvószenekar, a Bóbita együttes és a Tarjaner Spitzbaum szórakoztatott, majd délután volt Neotons koncert, utána Maróth Viki és a Nova Kultúr Zenekar, majd a Sárga Taxi zenélt a színpadon, de ott volt délután öt órakor a Felicita Táncklub, hatkor pedig a GEG együttes. Az utcabál fél nyolckor kezdődött a Városház téren, előtte Edvin Marton és az Angyalok szórakoztattak. Képgaléria a majálisról...
/ 2005.04.30. 13:17:30 |

Még mindig sok az ittas sofőr Fejér megyében

Tizennégy balesettel és tizenkilenc sérülttel zárta Fejér megye az áprilist. A baleseti okok listáját a héten az elsőbbségi jogok meg nem adása vezeti, de volt baleset útelhagyás, és figyelmetlenség miatt is. A legkritikusabb időszak a délelőtt volt.

/ 2005.04.30. 10:47:11 |

Döntős az Albacomp

A Magyar Kupa elődöntőjében Pakson az Albacomp, ha nehezen is, de szoros mérkőzésen túljutott a mumusnak tartott Univer Kecskemét SE csapatán. Szombaton délután a rendező Atomerőmű ellen az aranyért léphetnek pályára Góbiék. Albacomp-UNIVER KSE 101-95

/ 2005.04.30. 10:41:02 |

Az oktatás nyert az EU csatlakozással

Az európai uniós csatlakozás abszolút nyertese az oktatás - jelentette ki Arató Gergely, az oktatási tárca politikai államtitkára Magyarország első uniós évét értékelő pénteki budapesti sajtótájékoztatóján. Az oktatási fejlesztések elsősorban a Nemzeti Fejlesztési Terven keresztül valósultak meg, összesen hetvenmilliárd forintot költöttek uniós forrásokból oktatási célokra - mondta a politikai államtitkár. Ebből az összegből 16 milliárd forint szolgálta a központi fejlesztéseket a szakképzés és a közoktatás területén, a fennmaradó források pályázati úton kerültek az intézményekhez. 

/ 2005.04.30. 10:40:25 |

A Dunaferr ellen továbbra sem megy...

 Pénteken kora este a női kézilabda-bajnokság felsőházi rájátszásának második fordulójában a Dunaferr NK hazai pályán magabiztos játékkal győzte le az EHF Kupa-döntős Cornexi-Alcoa-HSB Holdingot.
Rájátszás az 1-4. helyért: Dunaferr NK - Cornexi-Alcoa-HSB Holding 30-24 (17-9)

/ 2005.04.30. 10:37:08 |

Az önkormányzatok nyerhetik a legtöbbet az uniós tagsággal

 Magyarország uniós csatlakozásának legnagyobb nyertesei az önkormányzatok lehetnek, mondta Lamperth Mónika az egyéves magyar EU-tagságot értékelve. A belügyminiszter azt is kiemelte: a rendészeti szakterület megállta a helyét az unióban. A Belügyminisztérium eddig 808 önkormányzati pályázathoz biztosította a szükséges önerőt. Ha ezek a programok uniós támogatást kapnak, úgy 2008-ig közel 156 milliárd forint összegű beruházás valósulhat meg.

/ 2005.04.30. 01:03:33 |

Kuttor, Schwarcz és Magasföldi nélkül az FC Fehérvár - Ma 18 órától: Békéscsaba - FC Fehérvár

 A diósgyőri kisiklást szombaton a sereghajtó Békéscsaba otthonában feledtetheti az FC Fehérvár. Az Arany Ászok Liga 25. fordulójában három alapember is hiányozni fog a piros-kékek összeállításából, Kuttorra és Schwarczra eltiltás, Magasföldire sérülés miatt nem számíthat majd Csertői Aurél vezetőedző.

/ 2005.04.29. 15:44:53 |

Székesfehérvári segítség Mátrakeresztesnek

 Székesfehérvár városa adománygyűjtést kezdeményez Mátrakeresztes újjáépítésére. Önkormányzatunk 1,5 millió forintot ajánl fel a Heves megyei kistelepülésnek. Kérem a Székesfehérváron élőket, az itt működő cégeket, hogy lehetőségeikhez mérten tegyenek felajánlásokat, csatlakozzanak az akcióhoz. A számlán összegyűlő adományokat Székesfehérvár Mátrakeresztesnek, az ottani önkormányzatnak továbbítja. A „Mátrakeresztes megsegítéséért” elnevezésű számla száma:12023008-00153647-01900000.