Hírek


/ 2005.06.09. 15:30:44 |

Magyar és litván játékosokkal erősít a Cornexi

 Az EHF-Kupa-győztes Cornexi-Alcoa-HSB Holding játékosai megérdemelt pihenőjüket töltik, azonban a szak- és klubvezetés a csapat erősítésén dolgozik. Vámos Boglárka, Tóth Katalin, Sterbik Andrea és Brecska Barbara egy évig az élvonalba visszajutó Békéscsaba együttesében szerepel majd kölcsönben, míg a fehérváriakhoz magyar és külföldi klasszis kézilabdázók érkeznek. Két évig a Cornexi játékosa lesz a litván válogatott beállósa, a 25 éves Sonata Vijunaite, aki korábban az osztrák bajnok Hypo-t erősítette. A Fraditól igazol a fehérváriakhoz Pádár Margit, aki a balátlövő poszton szerepel majd.

/ 2005.06.09. 15:23:53 |

Székesfehérváron ülésezett a Parlament Önkormányzati Bizottsága

 A Parlament Önkormányzati Bizottságának tagjai látogattak ma Székesfehérvárra. Jaurenik István a bizottság elnöke, Pál Tibor elnökségi tag, miniszterelnöki tanácsadó és Warvasovszky Tihamér polgármester számoltak be csütörtökön délelőtt a Városházán a tanácskozáson elhangzottakról, majd ellátogattak a Hübner-lakótelepre, ahol az Otthonteremtő programban épült 258 lakást és az önkormányzati bérlakásokat tekintették meg. Mindhárman hangsúlyozták, hogy Székesfehérvár eredményesen és sokat pályázik lakásfelújításra, ebből adódóan 3.5 milliárdos lakásfelújítás történik a városban.
/ 2005.06.09. 13:58:25 |

Súlyos baleset a 81-esen - kamion és személygépkocsi ütközött frontálisan

 Súlyos közlekedési balesethez riasztották a fehérvári tűzoltókat, ami a 81-es főút 14 km szelvényénél történt. Egy Opel személygépkocsi, és egy MAN konténer-szállító ütközött frontálisan. A személyautóban egy kisgyermek, és feltehetően édesanyja súlyosan sérült, a sofőr válságos állapotban van. Õket a mentők a fehérvári kórházba szállították. A sérülteket feszítő-vágó segítségével a tűzoltók szabadították ki, a forgalom mindkét irányba megállt. Óvatosan közlekedjenek az esőben! A Tűzoltóság képei a mentésről...
/ 2005.06.09. 09:17:42 |

Négyen sérültek meg a Móricz Zsigmond utcában - kerítést döntöttek

 Négyen könnyen sérültek meg abban a balesetben, amely szerdán reggel történt Székesfehérváron a Móricz Zsigmond utca és Huba köz kereszteződésében. A helyszínen egy Rover és egy Fiat személygépkocsi eddig ismeretlen okból ütközött össze. Az anyagi kár jelentős. A tűzoltóság képei a balesetről...

/ 2005.06.09. 07:22:17 |

Már 14 milliárd forintot kifizettek NFT pályázatokra

 Felgyorsult az első Nemzeti fejlesztési terv elfogadott pályázatok támogatásának kifizetése. Eddig mintegy 14 milliárdot kaphattak kézhez a nyertesek, az eddig leszerződött 243 milliárd forintból. Az elbírálás és kifizetés folyamatos. Baráth Etele elmondta, eddig 15680 pályázat - az összes eddig beküldött pályázat 72 százaléka - esetében született döntés a támogatásról. A statisztika szerint minden második pályázatot bírálnak el kedvezően, ami jobb mint az uniós átlag.

/ 2005.06.09. 07:17:46 |

Az Európa Parlament elfogadta az uniós költségvetési javaslatot

 Az Európai Parlament kidolgozta saját álláspontját az Európai Unió 2007-2013-as költségvetéséről. A testület szerdai strasbourgi ülésén hatalmas többséggel megszavazott dokumentum kedvező az új tagállamok, így Magyarország számára, mert legfőbb követeléseiket elfogadja - így azután a magyar EP-képviselők pártállástól függetlenül méltatták a döntést. Az Európai Parlament szerint a következő pénzügyi keretterv időszakában, azaz 2007 és 2013 között a tényleges kifizetésekre az EU nemzeti összjövedelmének (GNI) 1,07 százalékát fordítanák, ami 883 milliárd eurónak felel meg. 

/ 2005.06.09. 07:13:38 |

Átadták Magyarország legnagyobb szélerőművét

 Magyarország legnagyobb, 800 kilowatt teljesítményű szélerőművének megkezdték az üzemi próbáit a Heves megyei Erken. A berendezés évente 1,7 millió kilowatt elektromos energiát termel, így 800 átlagos háztartás áramellátását biztosítja. Magyarországon eddig csak a Dunántúlon működtek 600 kilowatt teljesítményű szélerőművek. A most átadott szélerőmű az első amelyet az ország keleti felében helyeznek üzembe.

/ 2005.06.09. 06:50:19 |

A Gerle utca 3. nyerte az Év társasháza elismerést - 22 milliót költöttek 20 lakásra

 Az idei évben a Gerle utcában, a 3-as számú társasház nyerte a Magyar Társasházkezelők Országos Szövettségétől az Esztétikai díjat. A házat 2001-ben kezdték felújítani és máig mintegy 22 millió forintot költöttek az épületre. A Széchenyi tervből több mint 5 millió forintot nyertek, az energiatakarékos felújítás harmadát az önkormányzat biztosította és négy garázs eladásából volt pénzük önrészre a lakóknak. Szerdán délután a város polgármestere Warvasovszky Tihamér gratulált a társasháznak a díj elnyeréséért, aki elmondta, hogy idén Székesfehérváron 1.8 milliárd forintot költenek panelfelújításra. Mintegy 5000 panellakásban cserélik ki állami és önkormányzati segítséggel a nyílászárókat a városban.
/ 2005.06.08. 15:59:03 |

Molnár Albert tölti be az államtitkári posztot a Pénzügyminisztériumban

 Veres János Molnár Albertet, az MSZP székesfehérvári országgyűlési képviselőjét, a miniszterelnök gazdasági tanácsadó testületének tagját javasolja a tárcánál megüresedő politikai államtitkári poszt betöltésére. A pénzügyminiszter erről szerdán tájékoztatta a Pénzügyminisztérium vezetőit.
/ 2005.06.08. 14:33:25 |

Szalmonellával fertőzött baromfihús - a csütörtökön nyíló áruház húsa volt

 Szalmonella baktériummal fertőzött baromfihúst találtak a Lidl áruházlánc székesfehérvári logisztikai központjában a hatósági állatorvosok; a húsból nem került a boltokba, a szállítmányt megsemmisítik - közölte a Fejér megyei főállatorvos. A Fejér Megyei Állategészségügyi és Élelmiszer Ellenőrző Állomás hatósági állatorvosai az áruházlánc kötelező előjelentésére vizsgálták át szúrópróbaszerűen az egyik európai uniós országból érkezett baromfihús szállítmányt és fedezték fel a kórokozóval fertőzött, 729 kilogrammnyi tételt - mondta el Berey Attila.