Hírek
-
Európai Uniós delegáció tájékozódott Fejér megye rendőrségénél
Hét főből álló uniós szakértői delegáció tett látogatást Fejér megye rendőrségénél csütörtök délelőtt. A delegáció magyarországi látogatásának célja annak tanulmányozása, hogyan valósul meg a magyar rendészeti szerveknél az uniós tagországok és az Europol-on belüli információáramlás. A delegáció vezetője hangsúlyozta: nem ellenőrző, hanem tájékozódó, segítő szándékkal érkeztek.
2005.06.16. 11:47:13 -
Június végéig tart a Nyári Színház a Pelikán Udvarban
Csütörtökön kezdődött a Pelikán udvarban a hagyományos Nyári Színház: a különleges atmoszféra, a június végi nyári esték felejthetetlen élményt nyújtanak a rendezvényre látogatóknak. Műsoron lesz a Pimpione, az Együtt a banda, a Chicago, az Álom és valóság és június 30-án Operettvarázs lesz a Pelikán Udvarban. Szurdi Miklós színházigazgatót a Nyári Színház új bemutatóiról, Fehérvár fesztiválvárosi ambícióiról kérdeztük. A decemberi színházavatással kapcsolatban az igazgató elmondta, kivételes lehetőség előtt áll Székesfehérvár, hogy országos figyelem középpontjába kerüljön: Ilyen alkalom nem lesz több, hiszen 4-5 évente adnak át színházat Magyarországon, ezért is fontos lenne a méltó ünneplés, főleg amikor a kultúra olyan helyzetben van, mint jelenleg...
2005.06.16. 10:35:50 -
Több pályázat érkezett a Nemzeti civil alapprogramhoz
A tavalyi évhez képest másfélszer annyian nyújtottak be támogatási kérelmet az idei első fordulóban a Nemzeti civil alapprogram kollégiumaihoz - mondta el Göncz Kinga az Országgyűlés Társadalmi Szervezetek Bizottságának ülésén. Az NCA felügyeletéért felelős miniszter a program intézményrendszerének felállásáról és egyéves működéséről számolt be.
2005.06.16. 09:24:53 -
Négy fesztivál egyszerre az év leghosszabb napján
A föld északi féltekéjén Június 18-a az év leghosszabb napja. Kihasználva a későn nyugvó napot, Székesfehérváron négy fesztivált is szerveztek a Zichy-ligetbe, amelyek váltják egymást és lesz olyan része, ami már csak naplemente után kerül sorra. Az alábbi fesztiválokat rendezik meg a ligetben: IV. Leghosszabb Nap fesztivál, II. Régiószomszédoló, V. Szent István Napi Tűzugrás, Késesek, Kovácsok és Fegyverművesek találkozója. A fesztivál sztárvendége pedig a Besh O Drom együttes lesz.
2005.06.16. 08:56:22 -
Kormánygarancia a 2012-es foci Európa-bajnokságra
Két budapesti stadion mellett három vidéki helyszín, SzékesfehérvártGyőr, Debrecen és Székesfehérvár adna otthont a rendezvénynek. A 2012-es labdarúgó Európa-bajnokság megrendezésével kapcsolatos állami szerepvállalásról is döntést hozott a kormány szerdai ülésén. A helyszínt biztosító városok kiválasztása során szempont volt, hogy az adott településen már elkezdődött a stadionrekonstrukció, valamint hogy a város kapcsolódjon a labdarúgósport fejlesztési programjához. Ezenkívül szerepet játszott a döntésben az infrastrukturális ellátottság és az, hogy a települések miben tudnak hozzájárulni az Európa-bajnokság megrendezéséhez, illetve hogy van-e tapasztalatuk korábbi, jelentős sportesemény megrendezésében.
2005.06.16. 07:17:07
Xantus Barbara az idei "Pro Theatro" díjazott - karácsonyra elkészül a színház
Hatodik születésnapját ünnepli idén az Alba Plaza
Az Alba Plazának évente több mint 8 millió látogatója van, az összes magyarországi pláza közül a leglátogatottabb – mondta el a születésnap alkalmából Török Valéria regionális igazgató. A fehérvári pláza tavaly május óta francia befektetőcsoport tulajdonába került, a Klepiérre céget, amelynek 324 bevásárló és szórakoztató központja van, a párizsi tőzsdén is jegyzik.
A beteg gyerekekért kerékpározott Fehérvárra a „mosoly nagykövete”
A Városháza előtt köszöntötte Székesfehérvár polgármestere Dr. Albert Royaardsot, a Mosolygó Kórház Alapítvány holland származású elnökét, aki kerékpárral járja végig Magyarországot, hogy felhívja a figyelmet a súlyosan beteg gyermekek helyzetére és segítésükre. Az alapítványi elnök 6000 km-t kerékpározva 255 várost és 470 falut érint figyelemfelkeltő akciója során.
Nyolc helyett mindössze kétmilliárdos ajánlat érkezett a fehérvári Parmalatra
Emelnie kell a felszámolás alatt álló fehérvári Parmalat Rt. vagyonára tett árajánlatát a többségében a tejtermelők, -beszállítók tulajdonában lévő A-Tej Kft.-nek ahhoz, hogy a felszámoló elfogadja a pályázatot – derült ki a hitelezői választmány keddi ülésén. A Világgazdaság információi szerint az A-Tej mindössze kétmilliárd forint körüli árat ajánlott, szemben a nyolcmilliárdos irányárral.
Ma véget ér a tanév - kezdődik a VAKÁCIÓ!!!
Bencze Zoltán szemét ismét műteni kellett
Újra magyarokat keres az EU - Könyvvizsgálókat, fordítókat, köztisztviselőket várnak
Újabb állásokra pályázhatnak magyarok a következő hetekben az EU-intézményekbe. Az uniós intézményeknél már most is több mint háromszáz honfitársunk dolgozik, a fizetések és a karrierlehetőségek egyaránt vonzók. Jelenleg 179 magyar állampolgárságú teljes munkaidős, határozott vagy határozatlan idejű szerződéssel bíró alkalmazottja van az Európai Bizottságnak. Az új tagállamok közül a második legtöbb munkatársat hazánkból rekrutálta a bizottság, csak a lengyelek vannak többen.
Fehérvári piaci siker - toronyórát lánccal..
A Rancz Első Magyar Toronyóragyár Kft. leányvállalatot hoz létre Erdélyben. A székesfehérvári székhelyű cég egyre több hazai és külföldi megrendelést kap, ezért fejlesztésbe kezdett, írta a Napi Gazdaság. Az új román leányvállalat révén kapacitásuk megsokszorozódik, létrejöttével szeretnének erőteljesebben bekapcsolódni az erdélyi templomok felújítási programjába.
Önkormányzati képviselők - Farkas László, Palotaváros
Farkas László képviselő 14 éve tagja a közgyűlésnek, 1990 –ben, az első demokratikus választások alkalmával került a testületbe és immár a negyedik ciklusban dolgozik a Palotaváros választott képviselőjeként. Jelenleg a lakás és vagyongazdálkodási bizottság elnöke. A képviselő a Palotavárosban él, három felnőtt gyermeke, két unokája van. A képviselő legfontosabb terve, hogy a belső szervízutakon sor kerüljön az aszfaltréteg teljes cseréjére, illetve gondoskodjon a parkolók folyamatos bővítéséről is.
Mitológia és Evolúció - Szabó Eszter Ágnes és Ilauszky Tamás kiállítása
Szabó Eszter Ágnes és Ilauszky Tamás képeiből nyílik kiállítás Mitológia és Evolúció címmel június 18- án, szombaton fél 12 –kor a múzeum Országzászló téri épületében. A fiatal képzőművészek reliefet, festményt és hímzést állítanak ki. Hiába a különböző anyaghasználat, munkáikat összeköti a rajzosság. A képregények világát fordítják át a saját nyelvükre, ill. saját személyes történeteiket mesélik el. A kiállítást Szentpéteri Márton irodalomtörténész, designkritikus nyitja meg.