Hírek
-
Vagaszky Edina lett Fehérvár Szépe
Augusztus utolsó hétvégéjének szombatján 15 gyönyörű lány versengett az ARÉV Sportcsarnokban azért, hogy Fehérvár Szépe legyen. A szervezők ezúttal is Székesfehérvár városa, a Fejér Megyei Hírlap és a Start Modells ügynökség volt. A 18 éves Bogárdi Dóra, a 22 éves Fülöp Magdolna, a 19 éves Lukács Enikő, a 19 éves Sipos Diána, a 18 éves Szlotta Judit Márta, a 19 éves Dumitrescu Mirella, a 22 éves Gerlach Tímea, a 17 éves Majszlinger Mónika, a 17 éves Sipos Mónika, a 18 éves Fésüs Barbara, a 19 éves Horváth Helga, a 17 éves Meretei Barbara, a 21 éves Somogyi Nikolett és a 19 éves Vagaszky Edina jutott be még június elején a döntőbe. Képgaléria a Szépségversenyről itt!
2005.08.27. 22:25:46 -
Államfőként Bécsbe utazott először Sólyom László
Bécsbe vezetett Sólyom László első hivatalos államfői útja. Osztrák kollégájával, Heinz Fischerrel folytatott megbeszélése után a köztársasági elnök kijelentette, Magyarország nagy várakozással tekint Ausztria jövő évi uniós elnöksége elé. A magyar elnök kiemelte, hogy nagyon szilárd alapokra épülnek a két ország kapcsolatai. Ausztriát és Magyarországot nemcsak a történelmi örökség, de a közös jövő is összeköti az Európai Unióban. Magyarország nagy várakozásokkal tekint a jövő év első felében esedékes osztrák EU-elnökség elé.
2005.08.27. 09:13:05 -
Már Európában a madárinfluenza - Finnországban fertőzőtt sirályt találtak
Feltehetően madárinfluenzával fertőzött sirályra bukkantak Finnország északi részén - közölte pénteken a finn mezőgazdasági minisztérium. Az első vizsgálatok arra engednek következtetni, hogy az északi Ouluban elfogott tengeri madár a madárinfluenza-vírus hordozója. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szakértői nem zárják ki, hogy kialakulhat a vírus egy olyan mutációja, amely emberről emberre terjed, s az egész világra kiterjedő járványt okoz.
2005.08.27. 09:00:58 -
A WWF szerint az energiaszektor felel a szélsőséges időjárásért
Az európai országoknak az energiaszektor környezetszennyező tevékenységének csökkentésében kell keresniük a megoldást a kontinenst jelenleg sújtó szélsőséges időjárás és katasztrofális következményeinek enyhítésére - állítja Brüsszelben kiadott közleményében a Természetvédelmi Világalap (WWF). Az Alpok és a Duna vidékén bekövetkezett áradások, az ibériai erdőtüzek, a francia, spanyol és portugál gabonatermést sújtó aszály annak a jele, hogy a világ egyre jobban szenved az éghajlatváltozástól...
2005.08.27. 08:57:31 -
Lakossági fórum a Vizivárosban - lendületet vett a panelrekonstrukció
Augusztus 26-án lakossági fórumra várták az érdeklődőket a Németh László Általános Iskolába. A Lakótelepi programsorozat keretében Warvasovszky Tihamér polgármester, valamint Pénzes Mihály és Márton Zoltán területi önkormányzati képviselők válaszoltak a panelrekonstrukcióval kapcsolatban felmerülő kérdésekre a Vizivárosban, ahol eddig 254 panellakás újult meg. (Képgaléria megtekintéséhez kattintson a képre)
2005.08.26. 19:44:30
Az előrelépés reményében - szombat, 19 óra: Vasas - FC Fehérvár
A Borsodi Liga 4. fordulójában a tabella 5. helyén álló FC Fehérvár a 6. Vasas otthonába látogat. A Vidi legutóbb magabiztos játékkal 3-0-ra lépte le a Honvéd együttesét, és a piros-kékek most is pontokért szállnak harcba a Fáy utcában. A Csertői-csapatnak most talán nehezebb dolga lesz, mint a múlt heti stadionavatón, hiszen a Vasas jó erőkből álló alakulat. A fehérváriaknál Bozics és Horváth Gábor eltiltásuk miatt nem léphetnek pályára a szombaton 19.00-kor kezdődő derbin. A szurkolók a 16.00-kor induló vonattal utazhatnak Angyalföldre, csoportosan.
Vereség a bajnoki főpróbán - Cornexi - Podravka 31-32
Európa két élcsapatának csatája szoros eredményt hozott. Az EHF-kupa-győztes Cornexi-Alcoa-HSB Holding a KEK-ezüstérmes horvát bajnok, Podravka Koprivnica együttesét látta vendégül, a felkészülés jegyében. A fehérváriaknál Siti Bea hiányzott, azonban a válogatott játékosok már Szabó Edina rendelkezésére álltak. Az első félidei kiegyenlített játék után a Podravka átvette az irányítást, és ellépett a Cornexitől. Tápaiék aztán faragtak négygólos hátrányukból, de a végén nem sikerült egyenlíteni. Cornexi-Alcoa-HSB Holding - Podravka Koprivnica 31-32 (16-16)
75 milliós támogatás: lesz kistérségi, központi orvosi ügyelet Fehérváron
75 millió forintot nyert a Belügyminisztérium pályázatán a Székesfehérvári Többcélú Kistérségi Társulás, amelynek célja, hogy a kistérség lakossága minél teljesebb körben jusson hozzá az önkormányzati közszolgáltatásokhoz. A minisztérium pozitív döntése nyomán a közoktatás, egészségügyi ellátás, belső ellenőrzés, kistérségi ügyintézés korszerűsítése és a területfejlesztés feladatai hajthatók végre. A kistérségi központi orvosi ügyelet lehetséges helyszínei között a volt MÁV rendelő és a Szent György Kórház volt szülészet–nőgyógyászat épületszárnya szerepel.
ÁSZ vizsgálat az önkormányzatoknál
Mintegy ötmilliárd forintot vettek igénybe indokolatlanul önkormányzatok az elmúlt öt évben vízközmű-fejlesztésre - állapította meg az Állami Számvevőszék. Az ÁSZ jelentése szerint a 21 önkormányzatnál 9 polgármester és 8 jegyző felelősségét állapították meg halmozottan elkövetett jogsértések és szabálytalanságok miatt. Ezeknél a beruházásoknál az állami támogatásokat halmozottan veszik igénybe, ugyanakkor a beruházásokat lényegesen drágábban valósítják meg, mint indokolt lenne - állapította meg az Állami Számvevőszék.
Egy súlyos és három könnyű sérülés az utakon
Fejér megye közútjain az elmúlt 24 óra során egy súlyos és három könnyű személyi sérüléssel végződő közlekedési baleset történt. Dunaújvárosban a Dózsa György úton gyalogjárdán ütöttek el egy 15 éves fiatal lányt. Az érkező Suzuki tgk. nem adta meg részére a szükséges elsőbbséget, a lánynak eltörött a karja. Fehérváron a Palotai út Halász utca kereszteződésében lévő gyalogátkelőhelyre hajtott egy kerékpáros fiú, a tilos jelzése ellenére. Egy szabályosan érkező VW Vento vezetője fékezett ugyan, de az elütést nem tudta elkerülni. A fiú szerencsére csak könnyen sérült.
Lakossági fórum a Szedreskeri lakónegyedben - élen járnak a panelfelújításban
Csütörtökön este a Vörösmarty Mihály Általános Iskolában folytatódott a Lakótelepi lakossági fórum programsorozat. A területi képviselő, Turpinszky Miklós mellett Warvasovszky Tihamér polgármester és Pénzes Mihály, a Városfejlesztési Bizottság elnöke vett részt a fórumon, amin több mint száz a Szedreskerti lakótelep és a Palotai út környékén lakó fehérvári vett részt. A fórum legfontosabb témája az energiatakarékos panelfelújítás volt. A fórumon elhangzott, hogy ebben a városrészben élen járnak a panelfelújítások terén.
Csak 2007-től remél nyereséget a Fevita
A Fevita-termékeket forgalmazó Székesfehérvári Hűtőipari Rt. legkorábban 2007-re vár nyereséget. Ehhez komoly költségracionalizálásra és a forint árfolyamának gyengülésére lesz szükség - írja a Világgazdaság. A vállalat 157 millió forintos veszteséget halmozott fel az idei év első felében. A rövid távú kilátások sem túl rózsásak, a cég élére július közepétől kinevezett vezérigazgató, Baráth Zoltán legkorábban is csak a 2007-es évtől remél nyereséget.
Nem az interneten, hanem az újságban az adóhiányt felhalmozók névsora
Az APEH eddig is nyilvánosságra hozta a nagy összegű adóhiányt felhalmozók névsorát, de csak egy kevesek által olvasott szakmai értesítőben. A pénteki Népszabadság közzétette a tízmillió forintnál nagyobb adóhátralékot felhalmozó magánszemélyek és a százmillió forintnál nagyobb köztarozású cégek listáját. Idén az első félévben 35 adózó adata jelent meg, akiket 979 millió forint adóhiány, valamint 841 millió forint bírság és pótlék megfizetésére kötelezett az adóhatóság, június végéig pedig 41 társaságot 12 milliárd forint adóhiány, valamint csaknem 11 milliárd forint bírság és pótlék fizetésére kötelezett az adóhivatal.
Teltház a Vujicsics együttes koncertjén az Öreghegyi Közösségi Házban
Tíz kilogramm marihuána a pótkerékben
Tíz kilogramm marihuánát találtak csütörtökön délelőtt, a vámhatóság emberei ellenőrzésük során egy autó pótkerekébe rejtve Székesfehérváron. A város egyik garázssorán megtartott vizsgálatban a kábítószer-kereső kutya jelezte a vámosoknak a drog helyét. A gépkocsi tüzetes átvizsgálása során a jármű pótkerekében közel tíz kilogramm marihuánát találtak a nyomozók, akik az üggyel a helyszínen elfogtak két magyar férfit. Ellenük kábítószerrel való visszaélés miatt eljárást indítottak.