Cserepezik a tetőt - a tervek szerint halad a Hiemer-ház felújítása

 Az ütemterv szerint halad a Hiemer ház felújítása. Jelenleg az épület egy részén a cserepek felhelyezését végzik a szakemberek és a tetőszerkezet jelentős része is felújításra került már. A tetőcserepek harmadát, mintegy 32 ezer darabot a város a Wienerberger pályázatán nyerte –mondta Érsek Edit a Gazdaságfejlesztési Iroda vezetője. Március végén a restaurátorok is felvonulnak és elkezdődhet a Hiemer ház egyes részeinek restaurálása is. A ház felújításán mintegy 100 ember dolgozik naponta – tájékoztatott Móricz Zoltán a Fetévszer főépítés-vezetője. (képek a felújításról)
2006.03.21. 11:01 |

 Az ütemterv szerint halad a Hiemer ház felújítása. Jelenleg az épület egy részén a cserepek felhelyezését végzik a szakemberek és a tetőszerkezet jelentős része is felújításra került már. Március végén a restaurátorok is felvonulnak és elkezdődhet a Hiemer ház egyes részeinek restaurálása is. (képek a felújításról)

 Jelenleg az ütemezés szerint a tető cserepezését végzik a szakemberek a Hiemer házon és március 31-ig az első ütem tetőfedésével végeznek. A ház felújításán mintegy 100 ember dolgozik naponta. A szükséges belső bontásokkal is végeztek és kezdődhetnek a gépészeti illetve a vakolási munkálatok – tájékoztatott Móricz Zoltán a Fetévszer főépítés-vezetője. Március végén a restaurátorok is felvonulnak és elkezdődhet a Hiemer ház restaurálása. A födémszerkezet és a tetőszerkezet egy részét is sikerült megmenteni és megőrizni a régi vörösfenyő gerendákat és ácsolatot.

 A tetőcserepek harmadát, mintegy 32 ezer darabot a város a Wienerberger pályázatán nyerte –mondta Érsek Edit a Gazdaságfejlesztési Iroda vezetője. Ugyanolyan Tondach classik cserepet raknak a Hiemer házra is, mint amilyennel a Püspöki Palota tetejét újították fel tavaly. Váratlan esemény is történt a felújítás során, ugyanis az épület egy részét életveszélyesnek nyilvánították, amit meg kellett erősíteni, ma pedig már ezen a részén is a az épület tetőszerkezetét erősítik.

Városfejlesztés

  1. Városfejlesztés a levegőből

    Januárban látott napvilágot A jövő települései Magyarországon című tanulmány az Egyensúly Intézet jóvoltából, mely a vármegyeszékhelyek fejlettségét vizsgálva Székesfehérvárt az első helyre sorolta. Cikkünkben egyetlen városrész fejlődését mutatjuk meg a 2011 februárjában és 2024 áprilisban készült légi fotókkal: a Budai út és az M7-es közötti területet, az Alba Ipari Zónát, ahol pár év alatt egy új gazdasági erőcentrum jött létre cégek százaival, munkahelyek ezreivel.

    2024.05.24.
  2. Egyedülálló energetikai fejlesztés

    Országosan is egyedülálló szintű energetikai fejlesztést hajtottak végre az Alba Regia Sportcsarnokban. A Gáz utcai csarnok tetejére olyan napelemrendszert telepítettek, amely nem csak energiát képes termelni, hanem akár későbbi felhasználásra is képes elraktározni azt. A módszerrel jelentős üzemeltetési költségcsökkentés érhető el a létesítményben. A részleteket sajtótájékoztató keretében ismertették csütörtök délután.

    2024.05.23.
  3. Elkészült a felújítása

    Átadták csütörtökön a felújított Szent György-kutat a Felsővárosban. Bory Jenő szobrászművész alkotása a városrész határán, az Illyés Gyula tér sarkán kapott új helyet. A felújításról Földi Zoltán önkormányzati képviselő tájékoztatott a közreműködő szakemberek részvételével, majd Nyárai-Horváth István Felsőváros plébánosa áldotta meg az alkotást.

    2024.05.23.
  4. Startvonalon a felújítás

    Annyira rossz állapotú a burkolat, hogy még idén fel kell újítani a Nemzeti Emlékhely melletti sétányt. Erről közösségi oldalán adott hírt dr. Cser-Palkovics András polgármester. Mint írja, a forrást az Önkormányzat biztosítja, a Városgondnokság pedig előbb a tervezést, majd ősszel a kivitelezést is elkezdi. A városvezető addig is mindenkit arra kér, hogy fokozott óvatossággal közlekedjen a területen.

    2024.05.13.