Hírek
-
Széles Gábor visszaveszi az Ikarust szeptemberben?
Ismét nagy mennyiségben gyártanának buszokat, főként az orosz piacra. Korábbi tulajdonosa, Széles Gábor visszavásárolja az Ikarust a francia-olasz Irisbustól. Az adásvételi szerződést várhatóan szeptemberben írják alá. Az elképzelések szerint a vállalat ismét nagy mennyiségben tervezi buszok gyártását, főként orosz piacra. Az adásvétel tehát nagy fordulatot hozhat a cégnél, amely jelenleg csak 100-150 darab autóbuszt készít mátyásföldi üzemében.
2005.08.19. 07:21:15 -
Ünnepi koszorúzás Szent István szobránál és szarkofágjánál
Politikai pártok és történelmi egyházak vezetői, a fegyveres alakulatok parancsnokai és társadalmi szervezetek vezetői helyezték el koszorúikat csütörtökön délután a Szent István szobor talapzatán. Ünnepi beszédében Warvasovszky Tihamér polgármester a hazaszeretet prófétájának nevezte Szent Istvánt, aki nemcsak megálmodta, de meg is teremtette a magyar államot úgy, hogy korában egyedül ő láthatta azt, hogy ez az állam ezer év után is állni fog. (Tekintse meg képgalériánkat!)
2005.08.18. 21:03:23 -
Szuperkoncert és Öreghegyi Mulatságok – gazdag programkínálat augusztusban
Az idén augusztus 19-e és augusztus 26-a között VI. alkalommal rendezik meg a népszerű Aranybulla Napokat. Ennek keretében lesz az Öreghegyi Mulatságok programsorozat is, amely 14. alkalommal kerül megrendezésre. Kolozsváry Kende, az Öreghegyi Közösségi Ház igazgatóhelyettese elmondta, a programsorozat elindítása jó ötletnek bizonyult azért is, mert a Királyi Napokat követően kevés program van Fehérváron. Augusztus 22-én hétfőn Szuperkoncert lesz az ÖKH udvarán: a friss Kossuth – díjas jazz-zenész Szakcsi Lakatos Bélával és Horváth Kornéllal (képünkön: Szakcsi Lakatos Béla)
2005.08.18. 20:30:44 -
Félidőben a X. Királyi Napok - rengeteg néző a borongós idő ellenére is
A X. Királyi Napok Néptánc fesztiválból már három nap eltelt. A rendezvény a borongós, hűvös idő ellenére rengeteg embert vonzotta városház téri színpadhoz. A látványos ausztrál és kínai csoport mellett a legnagyobb sikert mégiscsak a hazai csapat, az Alba Regia Táncegyüttes aratta. A székesfehérvári tánccsoport szinte minden nap jelen van valamelyik korosztályos csoportjával a fesztiválon.A folytatásban is számos távoli kultúrával ismerkedhetnek meg a Városház térre és a Táncházba látogatók. (Tekintse meg képgalériánkat!)
2005.08.18. 20:00:31 -
Veni, VIDI, Vici - új külső, nagy remények, és ünnepség az FC Fehérvárnál
"Nem kudarcra szerződtünk ide, nyerni szeretnénk!" - hangoztatta dr. Szieben László a Fehérvár FC Kft. többségi tulajdonosa, azon a sajtótájékoztatón, melyen hivatalosan is bemutatkozott az új klubvezetés, és leleplezték a labdarúgó együttes új címerét is. Az FC Fehérvár vasárnapi, első hazai bajnokiján avatják fel a Sóstói Stadion új főlelátóját. Az ünnepségre, valamint a futballmeccsre a belépés díjtalan!
2005.08.18. 18:31:30
Listár Niki bronzérmes az Universiadén
Meglepetés-eredmény született a 23. Nyári Universiadén, a törökországi Ismirben. Az idén remeklő Listár Nikolett tovább gyarapította érmei számát, hiszen az ARAK atlétanője 11.71-el harmadik lett a 100 méteres síkfutás döntőjében. Listár időeredménye új egyéni csúcs, a bronzérem pedig egy újabb, ám nem várt dicsőség.
Vatikáni üdvözlet Székesfehérvárnak XVI. Benedek pápától
„XVI. Benedek pápa örömmel értesült arról, hogy Székesfehérvár városa ünnepélyes keretek között II. János Pál pápáról nevezte el a megyeszékhely székesegyháza előtti teret” – áll abban a díszes levélben, melyet Székesfehérvár és Warvasovszky Tihamér, a város polgármestere kapott egyenesen a Vatikánból. A Leonardo Sandri helyettes államtitkár által írt levélben XVI. Benedek pápa köszönetét tolmácsolja a város egyedülálló megemlékezésről.
Ünnepi Közgyűlés - Szent István öröksége kötelez bennünket
Átadták a Lánczos-Szekfű és a Deák Dénes Ösztöndíjakat a Városházán
Rendkívüli közgyűlés ünnep előtt - a színház környéke is megszépül decemberig
Új pályázatokról, a színház közvetlen környezetének rendezéséről, a Kríziskezelő melletti Nappali Szolgáltató Centrumról és a Börgöndi repülőtér környezeti kárelhárításáról tárgyaltak csütörtökön reggel a rendkívüli Közgyűlésen. A városatyák határoztak arról hogy két új pályázaton indul a város. Ezek mindegyikét a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács hirdette meg. Mindkét pályázat esetében 35% önrész szükséges. Az egyik egy turisztikai információs táblarendszer kiépítését támogatja. A másik felhívás a Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál infrastrukturális fejlesztését támogatná.
Országos Díjugrató Bajnokság lesz három napon keresztül a Kunos Lovardában
A keleti munkaerő adhatna lendületet az EU-nak?
Az új tagországok munkaerejét sújtó nemzetközi korlátozások felszámolását sürgette a Financial Times brüsszeli kiadásában. A csatlakozás első napjától kezdve csupán Nagy-Britannia, Írország és Svédország nyitotta meg munkapiacát, és az ő tapasztalataik immár nyilvánvalóan azt mutatják: túlzottak voltak a félelmek a tömeges munkásrohamtól és a nyugati szociális biztonság megrendülésétől. A brit lap arra is emlékeztetett, hogy a munkaerő-korlátozás az utolsó maradványa Európa hidegháborús megosztásának, és a szabadságukért hosszú időn át küzdő kelet-európaiakban továbbra is a szabadság csorbulását, a negatív megkülönböztetés érzését kelti mozgásuk effajta visszafogása.
Gyakran megtévesztik a vevőket a nagyáruházak - egérszar az édességes polcon
Egy hét alatt 11 áruházlánchoz tartozó 172 üzletben ellenőrizték a termékek minőségét, elhelyezését és árazását a fogyasztóvédelmi felügyeletek munkatársai. Nagyáruházak élelmiszer, könnyűipari, műszaki és vegyipari termékeinek árusítását ellenőrizték elsősorban. Találtak egérszart a nagyáruház édességes pultján és tejterméknek nevezik tévesen a növényi zsírt tartalmazó tejfölt, sajtot, tejszínhabot még mindig. A legtöbb szabálytalanságot a Tesco-ban találták az ellenőrök(20 milliós bírság). A Lidl 5 milló forintos, az Interspar 2,5 millió forintos, a Coop üzletlánc 3,6 millió forintos, a Penny Market 2,3 millió forintos, a CBA 3 millió forintos, a Cora 1 millió forintos az Auchan pedig 3,8 millió forintos bírságot kell, hogy fizessen.
Járőrautók felfestésére vár véleményeket a rendőrség
Forgalomkorlátozások lesznek az augusztus 20-i ünnepségek miatt
Tisztelettel tájékoztatjuk a székesfehérváriakat, hogy a Szent István napi ünnepségekhez kapcsolódóan az alábbi forgalomkorlátozások kerülnek bevezetésre: Augusztus 18-án a Szent István téri parkolók lezárásra kerülnek 7-19 óráig. A tér az ünnepi rendezvény ideje alatt 16-18 óráig a gépjárműforgalom elől el lesz zárva. Augusztus 20-án az Arany János utca és a Székesegyház előtti parkoló lezárásra kerül 7-12 óráig. Augusztus 20-án 22 órától 24 óráig lezárásra kerül a Piac tér Balatoni út és Halász utca közötti szakasza, valamint a csatlakozó utcák.