Hírek


/ 2005.08.18. 18:27:47 |

Listár Niki bronzérmes az Universiadén

 Meglepetés-eredmény született a 23. Nyári Universiadén, a törökországi Ismirben. Az idén remeklő Listár Nikolett tovább gyarapította érmei számát, hiszen az ARAK atlétanője 11.71-el harmadik lett a 100 méteres síkfutás döntőjében. Listár időeredménye új egyéni csúcs, a bronzérem pedig egy újabb, ám nem várt dicsőség.

/ 2005.08.18. 18:15:22 |

Vatikáni üdvözlet Székesfehérvárnak XVI. Benedek pápától

 „XVI. Benedek pápa örömmel értesült arról, hogy Székesfehérvár városa ünnepélyes keretek között II. János Pál pápáról nevezte el a megyeszékhely székesegyháza előtti teret” – áll abban a díszes levélben, melyet Székesfehérvár és Warvasovszky Tihamér, a város polgármestere kapott egyenesen a Vatikánból. A Leonardo Sandri helyettes államtitkár által írt levélben XVI. Benedek pápa köszönetét tolmácsolja a város egyedülálló megemlékezésről.

/ 2005.08.18. 16:58:37 |

Ünnepi Közgyűlés - Szent István öröksége kötelez bennünket

 Államalapító Szent István királyunkat ünnepeljük, a magyarság legnagyobb ünnepén Alba Regiában, melyet Õ tett számunkra a legszentebb hellyé – kezdte köszöntő szavait Warvasovszky Tihamér Székesfehérvár polgármestere a csütörtökön délután tartott ünnepi Közgyűlésen, ahol átadták a Díszpolgári-, a Pro Civitate-, és a Székesfehérvárért díjakat, illetve tiszteletbeli polgár címeket. A fehérváriakhoz szólva kiemelte, hogy az örökségünk kötelez bennünket arra, hogy teljes erőnkkel, szívünkkel dolgozzunk a városért, hazánkért, hogy az erős és egységes Európában megteremthessük a sikeres Magyarországot, a sikeres Székesfehérvárt. Díszpolgárrá választották dr. Mohácsi Károly tanárt és poszthumus kapta meg a címet Takács Attila a Széphő Rt egykori igazgatója.(Képek az eseményről itt!)
/ 2005.08.18. 14:03:02 |

Átadták a Lánczos-Szekfű és a Deák Dénes Ösztöndíjakat a Városházán

 Az ünnepi közgyűlés előtt a Városháza kistanácstermében adták át csütörtökön a Lánczos Kornél-Szekfű Gyula és a Deák Dénes ösztöndíjat. Az idei évben is számos kiváló művész, értelmiségi, illetve tudományos és kulturális egyesület részesült a támogatásban. Az egyesületek közül Lánczos Kornél-Szekfű Gyula Ösztöndíjat kapott az Alba Regia Ifjúsági Szabadidős Egyesület és a Terkán Lajos Ismeretterjesztő Alapítvány.
/ 2005.08.18. 12:56:45 |

Rendkívüli közgyűlés ünnep előtt - a színház környéke is megszépül decemberig

 Új pályázatokról, a színház közvetlen környezetének rendezéséről, a Kríziskezelő melletti Nappali Szolgáltató Centrumról és a Börgöndi repülőtér környezeti kárelhárításáról tárgyaltak csütörtökön reggel a rendkívüli Közgyűlésen. A városatyák határoztak arról hogy két új pályázaton indul a város. Ezek mindegyikét a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács hirdette meg. Mindkét pályázat esetében 35% önrész szükséges. Az egyik egy turisztikai információs táblarendszer kiépítését támogatja. A másik felhívás a Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál infrastrukturális fejlesztését támogatná.

/ 2005.08.18. 08:24:32 |

Országos Díjugrató Bajnokság lesz három napon keresztül a Kunos Lovardában

 Péntektől vasárnapig benépesül a 63-as főút mellett található Kunos Lovarda, ahol az Országos Díjugrató Bajnokság küzdelmeit láthatják az érdeklődők. A verseny programja: Augusztus 19. 8 órától: Alba Regia Kupa; Augusztus 20. 8 órától: István Király Kupa; Augusztus 21. 8 órától: Rózsa István Emlékverseny. A nagyszabású versenysorozat összdíjazása 2.600.000 forint.
/ 2005.08.18. 07:21:10 |

A keleti munkaerő adhatna lendületet az EU-nak?

 Az új tagországok munkaerejét sújtó nemzetközi korlátozások felszámolását sürgette a Financial Times brüsszeli kiadásában. A csatlakozás első napjától kezdve csupán Nagy-Britannia, Írország és Svédország nyitotta meg munkapiacát, és az ő tapasztalataik immár nyilvánvalóan azt mutatják: túlzottak voltak a félelmek a tömeges munkásrohamtól és a nyugati szociális biztonság megrendülésétől. A brit lap arra is emlékeztetett, hogy a munkaerő-korlátozás az utolsó maradványa Európa hidegháborús megosztásának, és a szabadságukért hosszú időn át küzdő kelet-európaiakban továbbra is a szabadság csorbulását, a negatív megkülönböztetés érzését kelti mozgásuk effajta visszafogása.

/ 2005.08.18. 06:59:54 |

Gyakran megtévesztik a vevőket a nagyáruházak - egérszar az édességes polcon

 Egy hét alatt 11 áruházlánchoz tartozó 172 üzletben ellenőrizték a termékek minőségét, elhelyezését és árazását a fogyasztóvédelmi felügyeletek munkatársai. Nagyáruházak élelmiszer, könnyűipari, műszaki és vegyipari termékeinek árusítását ellenőrizték elsősorban. Találtak egérszart a nagyáruház édességes pultján és tejterméknek nevezik tévesen a növényi zsírt tartalmazó tejfölt, sajtot, tejszínhabot még mindig. A legtöbb szabálytalanságot a Tesco-ban találták az ellenőrök(20 milliós bírság). A Lidl 5 milló forintos, az Interspar 2,5 millió forintos, a Coop üzletlánc 3,6 millió forintos, a Penny Market 2,3 millió forintos, a CBA 3 millió forintos, a Cora 1 millió forintos az Auchan pedig 3,8 millió forintos bírságot kell, hogy fizessen.

/ 2005.08.18. 06:46:16 |

Járőrautók felfestésére vár véleményeket a rendőrség

 A lakosság véleményét is figyelembe veszi az Országos Rendőr-főkapitányság a járőrautók jövőbeni felfestésénél. A most elkészült látványtervről e-mailben várnak véleményeket. A látható rendőrség jegyében elkészült a járőrautók új, az eddiginél feltűnőbb látványterve - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK). A közzétett illusztráción látszik, hogy az új felfestés elsősorban a gépjármű oldalán található fényvisszaverő csíkokban tér el elődjétől. 
/ 2005.08.17. 11:38:47 |

Forgalomkorlátozások lesznek az augusztus 20-i ünnepségek miatt

 Tisztelettel tájékoztatjuk a székesfehérváriakat, hogy a Szent István napi ünnepségekhez kapcsolódóan az alábbi forgalomkorlátozások kerülnek bevezetésre: Augusztus 18-án a Szent István téri parkolók lezárásra kerülnek 7-19 óráig. A tér az ünnepi rendezvény ideje alatt 16-18 óráig a gépjárműforgalom elől el lesz zárva. Augusztus 20-án az Arany János utca és a Székesegyház előtti parkoló lezárásra kerül 7-12 óráig. Augusztus 20-án 22 órától 24 óráig lezárásra kerül a Piac tér Balatoni út és Halász utca közötti szakasza, valamint a csatlakozó utcák.