Hírek


/ 2005.11.22. 13:50:13 |

Átadták a 63-as elkerülőt - mentesül a város a dübörgő kamionoktól

 Ma délelőtt a szárazréti körforgalom mellett került sor a 63-as főút Székesfehérvárt elkerülő szakaszának átadására. Az országos közúthálózat számára is kiemelkedően fontos elkerülő útszakaszt Warvasovszky Tihamér polgármester és Kiss Péter, kancellária miniszter avatta fel. A most befejeződött második ütem munkálatai mintegy 10,6 milliárd forintba kerültek. A nyugati elkerülő útról már 1995-ben megállapodás született az önkormányzat és a közlekedési tárca között. Az útépítéshez szükséges területek megvásárlása és kisajátítása a város költségvetését terhelte és 800 millió forintba került, a közművek kiváltása és az útépítés pedig állami forrásból valósult meg. (képgaléria az átadási ünnepségről)

/ 2005.11.22. 12:00:14 |

Teltház a Méhkasaula lengyel estjén a Szabadművházban

 A hideg idő ellenére zsúfolásig megtelt a Szabadművelődés Háza a MéhkasAula Lengyel estjének idejére. A tematikus est során képekkel, plakátokkal, filmmel és zenével idézték fel a múlt és jelen Lengyelországát, Krakkóját. A szervezők szerint az utóbbi évben ez volt a legtöbb látogatót számláló rendezvényük. A hangulatot a szervezők egy gasztronómiai élménnyel is fokozták, hiszen aki éhes volt az megkóstolhatta a hagyományos lengyel húsos káposztát. (Tekintse meg képgalériánkat!)
/ 2005.11.22. 07:51:51 |

Oktatási azonosítót kapnak még ebben a hónapban a diákok és a tanárok

 November 30-ig mintegy másfél millió diák és pedagógus kapja meg az oktatási azonosító számát tartalmazó igazolást - közölte hétfőn a szaktárca sajtóirodája. A tizenegy számjegyből álló azonosító célja a korszerű, pontos, naprakész nyilvántartás, amellyel központilag ellenőrizhetik, hogy az illető jogosult-e a közoktatási jogviszonyhoz kapcsolódó juttatásokra és kedvezményekre. A kártya nem helyettesíti a diákigazolványt, elsődleges célja a tanulók és a pedagógusok pontos nyilvántartása.

/ 2005.11.22. 06:48:39 |

Ma délután már használhatják az új elkerülőt az autósok - 14 milliárd forintból épült

 Ma délután vehetik birtokba az autósok a várost nyugatról elkerülő 7 kilométeres, kétszer kétsávos új körgyűt, így jelentősen javulhat Székesfehérvár közlekedési helyzete, mivel a 63-as főút nyugati elkerülő szakaszának forgalomba helyezésével bezárul a körgyűrű a város körül, aminek következtében a város központján áthaladó teherforgalom jelentősen csökkenhet. Az út építése több mint 14 milliárd forintba került: a kedden átadásra kerülő szakaszon két vasúti felüljárót, egy kerékpáros- és gyalogos aluljárót és több más műtárgyat is kellett építeni. Az önkormányzat tervei szerint a belvárosból hamarosan kitiltják az átmenő forgalomban közlekedő 7,5 tonnánál nagyobb teherjárműveket. (légifotókat az elkerülőről itt talál)
/ 2005.11.21. 14:04:29 |

Edzőváltás az Albacompnál - Predrag Kruscicnak mennie kellett

 Az Albacomp kosárlabda csapatának gyenge rajtja miatt a klub és a vezetőedző, Predrag Kruscic közös megegyezéssel szerződést bontottak. A fehérváriak eddig lejátszott öt bajnoki mérkőzésükből négyen szenvedtek vereséget, s mindössze egyszer hagyták el a parkettet győztesen. Az új szakvezető neve még nem ismert, de ahogy a klub megtalálta a megfelelő személyt a csapat irányítására, tájékoztatni fogja a közvéleményt -olvasható az albakosar.hu oldalon.

/ 2005.11.21. 12:40:46 |

A Kodolányi ad otthont a Japán-Magyar Napoknak

 A Kodolányi János Főiskola ad otthont az 2005 - Japán és az Európai Unió Közötti Cserekapcsolatok Éve" alkalmából a Japán - Magyar Napoknak november 24-25-én. A rendezvény helyszíne a Kodolányi János Főiskola
Siófoki Oktatási Központja lesz. November 24-én délelőtt a "Japán-Magyar turisztikai együttműködés helyzete és fejlesztési stratégiái" címmel rendeznek konferenciát, ahol megnyitó beszédet mond Inagawa Teruyoshi úr őexcellenciája Japán magyarországi nagykövete.

/ 2005.11.21. 11:08:15 |

Heves jeges rohamokat várva - kedd, 18.00: Alba Volán-FeVita - UTE

 Az Alba Volán-FeVita könnyed csuklógyakorlattal hintett egy "hetest" a Miskolci Jegesmedvéknek szombaton, tehát az első sort pihentető kék-fehérek eredményesen hangolódtak az újabb rangadóra. Múlt héten a Volán 2-1-re nyert az Újpest otthonában, s az Interligában elszenvedett vereségért az UTE kedden, Fehérváron kíván revansot venni.

/ 2005.11.21. 10:17:12 |

Színházünnep hétfőtől hétfőig – egy nappal hosszabb a nyitóhét

 Óriási az érdeklődés a megújult Vörösmarty Színház iránt, így egy nappal hosszabb lesz az ünnepi nyitóhét. December 12. és 19. között nagyszabású rendezvénysorozat keretében nyílik meg a közel négymilliárdos beruházással felújított fehérvári teátrum. Látható lesz a nyáron nagy sikerrel bemutatott A csodák városa című musical és a Parasztbecsület című opera, áriaesten lép fel Miklósa Erika és Bogáti István, majd hazai ősbemutatóként Szurdi Miklós állítja színre April de Angelis Garrick, a színész  – avagy ízlés dolga című színházi komédiáját. A negyedik és ötödik estén a Csongor és Tündére várják a közönséget.
/ 2005.11.21. 01:37:49 |

Művészeti pályázatot hirdet a Bőrgyár Kulturális Egyesület hűtőgép mottóval

 Ismét pályázatot hirdet a Bőrgyár Kulturális Egyesület a városban élő művészeknek. A 7. Bőrgyári Capriccionak idén a hűtőgép lesz a mottója. A szervezők ebben a témában és különböző asszociációban várnak pályamunkákat. A pályázatra a képzőművészek mellett színjátszók és írók, költők jelentkezését várják. A rendezvényen a zsűrizett munkák mellett családi programok, disznótor és több koncert is lesz december 28-án.
/ 2005.11.21. 00:38:22 |

Új számlázási rendszer a Fejérvíz Rt-nél - ellenőrizzék a vízszámlákat!

 A Fejérvíz Rt-nél új, világszerte sikeresen alkalmazott elszámolási és számlázási rendszer alkalmazását kezdték meg novemberben, és hat hónap alatt teljes mértékben áttérnek az SAP alapú IS-U elszámolásra. A lakosságnak küldött részszámlákon szereplő havi vízmennyiségként az eddigieknek megfelelően az előző időszak átlagfogyasztását vették figyelembe, ami az átállás miatt kis mértékben eltérhet az előző végszámlánkon megajánlott vízmennyiségtől. Azoknál, akik folyószámlájukon keresztül fizetik a díjat, a banki azonosító kódok megváltoztak, de emiatt nincs külön tennivalójuk. (fogyasztói kérdőív)