-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Régiós partneri fórum Székesfehérváron- több mint 140 milliárd érkezik a R.O.P-ból
November 3-án a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség szervezésében tartottak partneri fórumot a Technika Házában, ahol a régióban élők észrevételt tehettek a Közép-dunántúli Operatív Program tartalmáról. A fórumon előadást tartott Dr. Lamperth Mónika önkormányzati és területfejlesztési miniszter is, aki kiemelte, hogy a regionális operatív programokból több mint 140 milliárd forint érkezik majd ebbe a régióba. „Ez csak a kisebbik része azoknak a forrásoknak, amelyek ténylegesen érkeznek, mivel az un. ágazati operatív programokra, például a közlekedésre vagy humán erőforrásra fordítható pénzeszközök egy része is helyben kerül felhasználásra.” – tette hozzá a miniszter.
November 3-án a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség szervezésében tartottak partneri fórumot a Technika Házában, ahol a régióban élők észrevételt tehettek a Közép-dunántúli Operatív Program tartalmáról. A fórumon előadást tartott Dr. Lamperth Mónika önkormányzati és területfejlesztési miniszter is, aki kiemelte, hogy a regionális operatív programokból több mint 140 milliárd forint érkezik majd ebbe a régióba. „Ez csak a kisebbik része azoknak a forrásoknak, amelyek ténylegesen érkeznek, mivel az un. ágazati operatív programokra, például a közlekedésre vagy humán erőforrásra fordítható pénzeszközök egy része is helyben kerül felhasználásra.” – tette hozzá a miniszter.
A rendezvényt Agócs István, a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség elnöke, majd Székesfehérvár polgármestere nyitotta meg. Warvasovszky Tihamér beszédében kiemelte, hogy az elmúlt évek tapasztalatai szerint azok az önkormányzatok, amelyek tudtak pályázni és jól kidolgozott pályázatokat adtak be, illetve össze tudtak fogni a többi településsel, ott sikerült forrásokat szerezni. „Jelenleg olyan terveket kell összeállítani, hogy egyrészt a nagyvárosok - mint Székesfehérvár, régióközpont - partnereket találjon a régióban a közös fejlesztések megvalósításához” – emelte ki Warvasovszky Tihamér, aki szerint a R.O.P –ból befolyó 140 milliárd forintnak olyan helyre kell mennie, ami a régióban élő emberek életminőségének javulását is szolgálja.
Dr. Lamperth Mónika önkormányzati és területfejlesztési miniszter előadásában kiemelte, hogy a regionális operatív programokból több mint 140 milliárd forint érkezik majd ebbe a Közép-Dunántúli Régióba. „Ez csak a kisebbik része azoknak a forrásoknak, amelyek ténylegesen érkeznek, mivel az un. ágazati operatív programokra, például a közlekedésre vagy humán erőforrásra fordítható pénzeszközök egy része is helyben kerül felhasználásra.” – tette hozzá a miniszter.
A partneri fórumon előadást tartott Csabina Zoltán, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség főosztályvezetője, valamint Heinrich Péter, a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség ügyvezető igazgatója is. A fórumon elhangzott, hogy a Közép-Dunántúli Régióban első helyen szerepel a prioritások között a regionális gazdaságfejlesztés, ezen belül is kiemelt szerepet kap a kis és középvállalkozások, illetve a hálózatos együttműködések ösztönzése.