Hírek
-
Egy strigula az Albacomp neve mellett – előny a rájátszásban
A kosárlabda NB1 rájátszásában az alapszakasz harmadik helyén záró Albacomp a tabella hatodikjával, a Kaposvári KK csapatával küzd ádáz csatát a négyközé jutásért. Mivel a fehérváriak végeztek előrébb az alapszakaszban, Fodor Péter együttese kezdte a párharcot hazai környezetben. Kiélezett, óriási csatát vívott egymással a play-off első felvonásán, sokáig hol egyik, hol pedig másik csapat vezetett, végül az Albacomp hat ponttal jobbnak bizonyult ellenfelénél. Albacomp-Kaposvári KK 85-79 (16-18, 25-21, 20-23, 24-17)
2006.05.03. 21:38:38 -
Kupadöntős az FC Fehérvár! – az utóbbi idők legjobb magyar mérkőzése
Egygólos előny tudatában lépett pályára az FC Fehérvár a labdarúgó Magyar Kupa elődöntőjének visszavágóján. A Sóstói Stadionban 5000 néző előtt indult útjára a labda a Debreceni VSC-Ave Ásványvíz elleni összecsapáson, a szurkolók buzdítása azonban az első negyedórában nem talált nyitott fülekre a pályán. A bajnoki mérkőzéshez képest jócskán átszervezett Debrecen nekiesett a fehérvári csapatnak, de szerencsére Daniel Tudor hárította a Loki próbálkozásait... FC Fehérvár – DVSC 2-2 (1-1)
2006.05.03. 21:28:26 -
Két új szociális támogatás érhető el május elsejétől
A május elsejétől igényelhető Rendszeres Gyermekvédelmi Kedvezményről és a Kiegészítő Gyermekvédelmi Támogatásról tájékoztatott Márton Zoltán a Szociális és Családügyi Bizottság elnöke szerdán délelőtt a Városházán. A Rendszeres Gyermekvédelmi Támogatásra jogosult családok gyermekei ingyenes étkeztetést kapnak az óvodában, iskolában és ingyen kapják a tankönyveket is, illetve évente kétszer 5000 Forint támogatásban részesülnek. A Kiegészítő Gyermekvédelmi Támogatás a gyámság alatt lévő gyerekeket segíti: 5895 Forint havi támogatásban részesülnek és kétszer évente 7500 Forint támogatást kaphatnak. Mindkét támogatási forma az Önkormányzat Ügyfélszolgálatán és a Szociális Irodában érhető el.
2006.05.03. 18:49:24 -
Elindult Feketehegy-Szárazrét internetes lapja
Elindult az önálló honlapja a Feketehegy-Szárazrét városrésznek. A terület önkormányzati képviselője Szigli István tájékoztatása szerint nagyon sokan kérték már tőle, hogy valamilyen formában legyen rendszeres az információáramlás arról, hogy mi történik a Feketehegyen-Szárazréten. "A technika adta lehetőséget kihasználva alkottam meg, szerény,de reményeim szerint hasznos kommunikációs formát az internet nyújtotta gyors és hatékony változatot." - írja a képviselő köszöntőjében.
2006.05.03. 18:24:13 -
Fábry show és "Nagy Könyv" a médiafesztivál utolsó napján
A II. Alba Média Fesztivál programjai szerdán délelőtt folytatódtak Székesfehérváron. A Kodolányi János Főiskola melletti Placc Étteremben a tervezettnél korábban, délelőtt 10 órakor került sor Török Gábor és Giró-Szász András politológusok közönségtalálkozójára, majd Nej György, a Kossuth Rádió műsorvezetője és Lévay Balázs, az MTV „Nagy Könyv” című műsorának legismertebb arca beszélgetett az érdeklődőkkel. A kétnapos fesztivál zárásaként került sor a Kodolányi János Főiskola épületében Fábry Sándor showman fellépésére.
2006.05.03. 18:16:10
Bennrekedtek a barlangászok Csókakő és Csákberény között a víznyelőben
Bennrekedt két barlangász a Fejér megyei Dűltkút-árki víznyelőben. A Bakonyi Barlangi Mentőszolgálat több tucat ember segítségével megkezdte a kimentésüket - közölte a mentőszolgálat riasztásvezetője kedden éjjel. Mint azt Régensperger Tamás elmondta, a barlangászok kedden délután bontani kezdték a Csókakő és Csákberény közötti víznyelőt. Öten lementek a víznyelőbe, amelynek bejárati része ezt követően beszakadt. Három barlangász még ki tudott jutni a víznyelőből az omladék mellett, két társuk azonban bentrekedt. Õket szerda délutánra sikerült felszínre hozni. (Barlangtérkép-tár itt!)
Folytatódik tovább a Bory-vár felújítása
Májustól indul az elektronikus adó- és járulékbevallás
Májustól használhatják az elektronikus adó- és járulékbevallást azok az adózók, akiket erre a törvény kötelez. A bevallást, amelyhez ügyfélkapus regisztráció szükséges, a Kormányzati Portálon keresztül tudják feltölteni. Az elektronikus adó- és járulékbevalláshoz az adózónak regisztrálnia kell magát az Ügyfélkapun. Bővebb információ és regisztráció a kormányzati portálon található!
Május 16-ár hívta össze az Országgyűlést a köztársasági elnök
Sólyom László köztársasági elnök május 16-ra hívta össze az Országgyűlés alakulóülését. Ezt az államfő azután jelentette be, hogy megbeszélést folytatott az öt parlamentbe jutott párt elnökeivel kedden a Sándor-palotában. A Köztársasági Elnöki Hivatal múlt heti tájékoztatása szerint az Országgyűlés alakulóülésének összehívása mellett a köztársasági elnök alkotmányos feladata, hogy az alakulóüléstől számított harminc napon belül javaslatot tegyen a miniszterelnök személyére.
Torres Dani és az Irigy Honalmirigy a Városház téri színpadon
Székesfehérvári delegáció utazik Athenba az Európai Szociális Fórumra
„Ne menjünk közmédiába dolgozni!” - Baló György nyitó előadása
Partnerség az országgyűlési képviselők között Székesfehérvár érdekében
Sajtótájékoztatón számolt be a város polgármestere arról a kezdeményezésről, hogy a megye országgyűlési képviselői –legyenek azok listás vagy egyéni körzetben indultak- fogjanak össze a város fejlődése érdekében. Warvasovszky Tihamér tájékoztatása szerint pénteken lesz az első találkozó a Városházán. A 14 Fejér megyei országgyűlési képviselő olyan programokról tárgyal majd pénteken, ami független a pártpolitikától. A város polgármestere bízik abban, hogy partner lesz az összes képviselő.