Hírek
-
1970.01.01. 01:00:00
-
Külföldön terjeszkedik a székesfehérvári MetaloBox
Csehországban és Romániában alapít leányvállalatot a székesfehérvári székhelyű MetaloBox Kft. A Magyarországon piacvezető öltözőszekrény-gyártó és -forgalmazó néhány éven belül az egész kelet-közép-európai térségben megjelenik - írja a Napi Gazdaság. A hazai öltözőszekrény-piacon mára mintegy 80 százalékos részesedéssel rendelkező vállalat a folyamatosan növekvő külföldi megrendelések, valamint a kedvező szlovákiai tapasztalatok miatt határozott a további terjeszkedésről. Erre a célra még az idén több százmillió forintot költenek.
2006.06.04. 18:11:04 -
Díjkiosztó gálával zárult le az Alba Regia Nemzetközi Filmfesztivál
Az Alba Regia Nemzetközi Filmfesztivál erre az évre bezárja kapuit. Az egy hét során több mint 100 filmet vetíttek és körülbelül 20-30 nemzetközi sztár érkezett Fehérvárra. A fesztivált a szombati díjkiosztó gála zárta le, melyen az életműdíjak mellett átadták a legjobb filmnek és legjobb szereplőknek járó díjat. A nemzetközi zsűri a fesztivál legjobb filmjének a holland- belga koprodukcióból született Guernsey-t ítélte. A legjobb férfi szereplő Julius Lavonen lett a Honvágyban nyújtott alakításáért, míg a legjobb színésznő a Tél csókja főszereplője Annika Hallinnak lett. A diákzsűri által odaítélt Zöld-alma díjat Piotr Trzaskalski: A mester című filmje nyerte el. A kritikusok pedig a Bikatöke című film alkotójának nyújtottak át elismerő oklevelet.(Tekintse meg képgalériánkat!)
2006.06.04. 11:52:06 -
1970.01.01. 01:00:00
-
Másodszorra kapott ki az Albacomp hazai pályán az Atomerőműtől
A címvédő Atomerőmű nagyszerű hajrájának köszönhetően 98-96-ra nyert Székesfehérváron az Albacomp otthonában a férfi kosárlabda NB I döntőjének második mérkőzésén. Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-0 az Atomerőmű javára. A következő mérkőzést kedden 18 órakor Pakson rendezik.
2006.06.03. 19:15:51
Bronzérem - 3-1-re verte az FC Fehérvár a lilákat Budapesten
Az Újpest 3-1-es vereséget szenvedett az FC Fehérvártól a labdarúgó Borsodi Liga 30., utolsó fordulójában, ezzel - a Debrecen győzelme miatt - a lila-fehérek a második helyen végeztek, míg Csertői Aurél együttese bronzérmes lett. A szünet után az emberelőnyben futballozó fehérváriak jóval többet birtokolták a labdát, így az újpestiek csak a kontrákban bízhattak. Az Újpest a 63. percben Tisza révén szerzett vezetést, a Fehérvár részéről pedig Csizmadia, Nagy Dániel illetve Horváth Ferenc volt eredményes...
Bemutatkozik az ARIFF életműdíjasa Maurice Jarre zeneszerző
Tizenhat balesetben összesen tizennyolcan sérültek meg a héten
Halálos baleset nem volt, hat súlyos és tíz könnyű kimenetelű közlekedési baleset történt Fejér megye közútjain május utolsó hetében. Fejér megye közlekedési rendőrei a tavasz utolsó napjain időt szakítottak a mozgáskorlátozottak részére fenntartott parkolók ellenőrzésére is. A baleseti okok között hat esetben a relatív gyorshajtás, ötször a figyelmetlenség, míg az elsőbbség meg nem adása négyszer szerepel. Elalvás miatt egy baleset történt. A balesetek között volt három gyalogosgázolás is. Kettőben egyértelműen a gyalogosan közlekedő vétet szabályt, ezért történt baleset.
Bemutatkozik Andrew László az ARIFF életműdíjasa
A bronzérem a tét – szombat, 16.20, Puskás Stadion: Újpest – FC Fehérvár
Ami már biztos: a Magyar Kupát elhódító FC Fehérvár jogot szerzett az UEFA-Kupában való indulásra. E rendíthetetlen pont mellett azonban még akadnak kérdőjelek az idei szezont illetően, hiszen az NB1-es bajnokság 2005-2006-os kiírása csak a hétvégén zárul, és az utolsó fordulóra maradtak az igazán fontos küzdelmek. A Csertői Aurél vezette fehérváriak az előző játékhéten kiszálltak a bajnoki címért folytatott versenyből, így az aranyért már csak az Újpest és a Debrecen verseng.
Grafikai rajz alapján keresik a feltételezett ékszer-tolvajokat
Gyurcsány Ferenc bemutatta a tervezett új kormányt
Pénteken a Parlament Delegációs Termében Gyurcsány Ferenc bemutatta az új kormány miniszterjelöltjeit. A külügyi tárcát Göncz Kinga, az egészségügyit Molnár Lajos, a honvédelmit Szekeres Imre, a Miniszterelnöki Hivatalt Szilvásy György vezeti majd. Az új kabinet "a reformok kormánya a reformok embereivel" - fogalmazott a miniszterelnök-jelölt. A változások motorja a Magyar Köztársaság kormánya kell hogy legyen, ám a változások megvalósítására nem elég a kormány, azok csak akkor valósíthatók meg, ha sokan osztoznak benne - mondta Gyurcsány.