Hírek
-
Kedden estétől az összes lakótelepen locsolják az utakat Székesfehérváron
Ma estétől Székesfehérváron is locsolják az utakat. A város összes lakótelepén és a Belváros környékén éjféltől reggel hat óráig járnak a locsolóautók –tájékoztatott a Depónia Kft. A locsolókocsik hat órán keresztül járják a város forró utcáit. Összesen három autó egyenként 5 köbméteres tartállyal közlekedik. Óránként kb. egyszer kell feltölteni a tartályokat, így egyetlen éjszaka alatt mintegy 90-100m3 vizet locsolnak az aszfaltra.
2006.06.27. 14:20:06 -
Nyári, rövidített nyitvatartással várja az érdeklődőket a Civil Szervezetek Szövetsége
A Civil Szervezetek Fejér Megyei Szövetsége július 1 és augusztus 20 között rövidített nyitva tartással várja a Civileket és az érdeklődőket: hétfőn, szerdán és pénteken 8–14 óráig, kedden, csütörtökön 10–16 óráig. A szolgáltatások között ingyenes internetezési lehetőség, pályázatírási tanácsadás, civil könyvtár és irodai szolgáltatások találhatóak.
2006.06.27. 07:28:28 -
Megváltozik a Selyem és Halász utcák forgalmi rendje
A Selyem utca egyirányú lesz a Palotai úttól a Spar áruházig, illetve a Halász utca egyirányú lesz a Spar áruháztól a Palotai útig. A Spar melletti összekötő út iránya megfordul. Az egyirányú útszakaszok három sávosak lesznek, a „murvás” parkoló felőli sávon autóbusz-megállóhelyek kerültek kialakításra. Az egyirányúsítás miatt a helyi járatok iránya is megfordul, ezért a megállóhelyek áthelyezésre kerülnek. Fentiek miatt a Tolnai utcából és Csapó utcából csak balra lehet kikanyarodni. 2006. július 1-jétől a helyközi és távolsági autóbusz-járatok már az ideiglenesen kijelölt helyeken állnak meg! (Részletes térképet itt talál!)
2006.06.27. 05:47:54 -
Vascsővel ütötte agyon hajléktalantársát a Vidámparkban
Halált okozó testi sértés bűntett elkövetése miatt indult büntetőeljárás a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányságon egy 32 éves férfivel szemben, aki féltékenységből egy vascsővel úgy megverte hajléktalan társát, hogy az életét vesztette. Még június 20-án érkezett bejelentés a rendőrségre a Fejér Megyei Szent György Kórházból, hogy az Intenzív Osztályon elhunyt egy 37 éves hajléktalan személy. Az ügyben közigazgatási hatósági eljárási indult a Székesfehérvári Rendőrkapitányságon. Elsődlegesen az idegenkezűség nem volt megállapítható.
2006.06.26. 18:22:03 -
Egyeztető fórumot hívtak össze a rendőrségen a közterületek rendjéért
A közterületen elkövetett jogsértések visszaszorítása érdekében ez évben belügyminiszteri utasítás került kiadásra. A feladatok végrehajtásának kezdő momentuma az az egyeztető fórum, amely hétfőn délután vette kezdetét a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság Kistanácstermében. A Közterületi Egyeztető Fórum munkájába a rendőrség minél szélesebb körben kívánja bevonni a megye civil szervezeteit, közterületen munkát végző gazdasági társaságok képviselőit.
2006.06.26. 17:48:07
A 30Y koncertezett a Bőrgyárban a Drogellenes Világnapon
Pojbics Szabolcs az Albacomp új irányítója
Még mindig másodfokú a hőségriasztás - ezen a héten is kánikula várható
EU-konform vények veszik át a régiek szerepét júliustól
Garantált szakmunkás bérminimum július elsejétől
A Munka törvénykönyvének tavalyi módosítása ez év július elsejei hatállyal vezeti be a garantált bérminimumot a legalább középfokú iskolai végzettséggel, vagy szakképzettséggel rendelkezők részére. Így a ma minimálbérrel foglalkoztatott, legalább két éves gyakorlattal rendelkező szakmunkások bére 68.800 forintra emelkedik, de 2008-tól már 86.300 forint lesz.
Szigorú élemiszerbiztonsági ellenőrzések várhatóak a nyári szezonban
"Éljen a király!" - esküvő és királyi lakoma a Városház téren
Ökörsütés, kappan leves, parázson sült halak és rengeteg érdeklődő a Királyi Esküvő rendezvénysorozat második napjának délutánját, amikor örök hűséget esküdött László, a magyarok választott királya és Rheinfeldi Adelheid sváb hercegnő. A programok sorában díszszemle, lovagok-pogányok összecsapás, valamint királyi esküvő, királyi lakoma és menyasszonytánc is helyet kapott. Tudósítónk monarchiát követelő állampolgárokkal, 35 fokos meleggel és rendkívül ízletes szendvicsekkel is találkozik a Városház téren. (Képgalériánk az eseményről) A Királyi Esküvő első napja / Királyi Esküvő második nap - délelőtt
Az év legrövidebb éjszakáján hajnalig várták a látogatokat a múzeumok
A király bemutatta menyasszonyát Rheinfeldi Adelheid hercegnőt a népnek
A király ma délelőtt vonult fel a nép előtt, majd menyasszonyára várva a táborban egy lovagi tornát nézett meg. I. László király itt köszöntötte udvartartását és népét. Az ütközetek között pedig az udvari bolondok szórakoztatták az uralkodót. A torna végeztével megérkezett a leendő királyné Rheinfeldi Adelheid, sváb hercegnő és udvarhölgyei. Az uralkodó köszöntötte menyasszonyát, majd a lovagok kíséretében átlovagoltak a Városház téri színpadra, ahol a király bemutatta Adelheidet a népnek, mint leendő királynét. (Tekintse meg képgalériánkat!)
Kosárfonás, képmutogatók és baranta a Királyi Esküvő első napján
A királyi esküvő első napján a mutatványosoké, harcosoké, árusoké és zenészeké volt a főszerep a Belvárosban és a Zichy ligetben. A parkban a késesek és kovácsok találkozója és a Leghosszabb Nap fesztivál zajlott egyszerre. A ligetben a gyermekek és a felnőttek megismerhették a vasformálás, a kosárfonás és az érmeverés művészetét. A kézműves foglalkozások mellett harcosok mutatták be a baranta fogásait, az érdeklődők felpróbálhatták a sodronyinget és kézbe vehették a korhű fegyvereket. Vasárnap újabb programkavalkáddal folytatódik a Királyi Esküvő (Tekintse meg képgalériánkat!)