-
Egy kis kamrányi törődés
A világ számos pontjáról érkeznek résztvevők idén is a Székesfehérvári Királyi Napok egyik legnépszerűbb rendezvényére, a Nemzetközi Néptáncfesztiválra. A szervezők újra meghirdették adományozó, támogató akciójukat, hogy egy kis kamrányi törődéssel bárki segíthesse a programsorozat sikeres megrendezését és a méltó vendégvárást.
2026.06.24. -
Musical a Csajághy Laura Szabadtéri Színpadon
Pénteken este a kápolnásnyéki Csajághy Laura Szabadtéri Színpadon megelevenedik egy történet szenvedélyről, kitartásról, alkotói válságról, barátságról és arról a pillanatról, amikor dönteni kell, hogy feladjuk, vagy tovább megyünk. Az Ember Márk főszereplésével látható különleges előadásra jegyek még kaphatók!
2026.06.24. -
Könyvtár nyílt a strandon
Strandkönyvtár várja az olvasni szeretőket június 27. és augusztus 22. között minden szombaton a városi strandon. A fogadóépület mellett felállított sátorban különféle tematikájú és stílusú olvasnivalók között lehet válogatni.
2026.06.24. -
Diakónusszentelés
A Szent István-székesegyházban ünnepélyes keretek között szentelték szerpappá Egyed Viktor akolitust. Ezen kívül a szertartás keretében hálát adtak a jubiláló papoknak szolgálataikért.
2026.06.24.
A Vörösmarty Társaság művészeinek képeiből nyílt kiállítás
A Vörösmarty Társaság képzőművészeinek képeiből nyílt kiállítás a Kossuth Utcában a társaság kiállító termében. A képek között nem különösebben kívántak különbséget tenni a tárlat szervezői, így az egyetlen rendező elv az volt, hogy minden tagtól kerüljön ki munka a falakra. A kiállítást Arató Antal nyitotta meg, aki beszédében kitért arra, hogy az alkotók közül többen amatőrök, művészetkedvelők, akik kedvtelésből készítik a képeiket, ennek ellenére jól kivitelezettek művek. A könyvtárigazgató köszöntő szavai után minden képhez fűzött valamilyen útmutatást, hogyan tekintsen rá a közönség.
2007.03.07. 20:49 |
A Vörösmarty Társaság képzőművészeinek képeiből nyílt kiállítás a Kossuth Utcában a társaság kiállító termében. A képek között nem különösebben kívántak különbséget tenni a tárlat szervezői, így az egyetlen rendező elv az volt, hogy minden tagtól kerüljön ki munka a falakra. A kiállítást Arató Antal nyitotta meg, aki beszédében kitért arra, hogy az alkotók közül többen amatőrök, művészetkedvelők, akik kedvtelésből készítik a képeiket, ennek ellenére jól kivitelezettek művek. A könyvtárigazgató köszöntő szavai után minden képhez fűzött valamilyen útmutatást, hogyan tekintsen rá a közönség.
A kiállítás Arató Antal szavai ellenére kettősséget vehet észre a tapasztaltabb szemlélő. A falon jól különülnek el a kedvtelésből festő tagok képei, akik láthatóan inkább a klasszikus egyszerű témákat részesítik előnyben. Ezeket a képeket valamilyen mesterkélt művisséggel, festik meg, de tipikusan ezek nagyon jól mutatnak egy család nappalijában vagy ebédlőasztala felett. A falakon persze elismert képzett székesfehérvári művészek képei is találhatóak. Dienes Ottó a tárlatra kissé szürreális fatáblára festett képeket hozott el és néhány fából faragott szobrot. A képei talán a legeredetibbek az alkotók közül, ezek valami furcsa érzést keltenek a szemlélőben, mintha egy állom látomásait festette volna meg a művész.A tárlaton kiállít Sobor Antal is, aki a tőle megszokott sajátos hangulatú tájképek közül válogatott ez alkalommal is. A falakon még az előző kiállításból is meghagytak két képet, így M. Tóth István önarcképét és egy másik festményét is láthatják a látogatók. Szakál Antal pedig emlékérméiből és plakettjeiből alított ki néhányat a vitrinbe. A bronz és réz érmék érdekessége, hogy a művész nem a híres fehérváriak sziluettjeit véste a fémbe, hanem szemből nézettből készített másukat faragta ki. A kiállítás március 16-ig tekinthető meg.