Hírek


/ 2006.08.17. 12:24:00 |

Diákétkeztetésről, új buszjáratokról és jelentős beruházásokról is döntött a közgyűlés

Rendkívüli közgyűlést tartott ma Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata. A nyílt napirendi pontok között menetrend módosítási javaslatról és diákétkeztetésről is tárgyaltak a képviselők. Szeptember 1-től elindul a 29-es járat a Palotavárosban, valamint éjszakai járatok is indulnak hétvégenként az autóbusz állomásról. Döntött a képviselőtestület a Farkasvermi úti burkolatfelújítás kivitelezőjéről, a 23 millió forintos beruházás tervezett befejezése szeptember vége - október közepe. Kiválasztották a mintegy 8 milliárdos beruházásban megvalósuló energiatakarékos panelfelújítások kivitelezőit is, a felújítás 183 társasházat érint Székesfehérváron.

/ 2006.08.17. 07:30:21 |

100 milliót költöttek a kárrendezési iroda felújítására a József Attila utcában

 Szerdán délelőtt adták át ünnepélyesen az Allianz Hungária kárrendezési irodáját a József Attila utcában. A társaság mintegy 100 millió forintot költött a lakótelepi ház aljában található iroda felújítására. Az átadáson jelen volt Székesfehérvár polgármestere Warvasovszky Tihamér, a Fejér Megyei Önkormányzat elnöke, a megye rendőrfőkapitánya és az autókereskedések is képviseltették magukat.
/ 2006.08.17. 00:42:57 |

Az Ukrajnából érkezett magyar-ruszin együttes a Técsői banda táncoltatta meg a fehérváriakat

 Szerdán este az indiai, lengyel, francia tánccsoportok zenészei mutatkoztak be a folkesten, ahol hangszerbemutatót is tartottak. A nemzetközi együttesek mellett bemutatkozott az ukrajnai Tisza menti településről érkezett együttes a Técsői Banda. A zenekar tagjai magyarok, bár legtöbb daluk a ruszin hagyományokat örökíti. A zenészek négy hangszert szólaltattak meg a Városház téri szabadtári színpadon: dobot, hegedűt, harmonikát és egy különleges kis cimbalmot. (Tekintse meg képgalériánkat!)
 A Királyi Napok programjait itt találja!

/ 2006.08.17. 00:15:44 |

Az Árgus új főszerkesztője mutatta be a megújult újságot a közönségnek

 Az Árgus irodalmi magazin új szerkesztői mutatkoztak be szerda délután a Deák Képtárban és egyben bemutatták a megújult újságot is. A nemrégiben kinevezett új főszerkesztő Pallag Zoltán nem ismeretlen az Árgus olvasók számára, hiszen évek óta szerkeszt és publikál az újságban. Király Levente szerkesztő viszont eddig ismeretlen volt a fehérváriak számára. A fiatal író a Magvető kiadónál volt szerkesztő, illetve íróként, költőként már évek óta ismert. A szerkesztőnek eddig két kötetét jelentették meg, de számos helyen publikálja verseit és novelláit is.
/ 2006.08.16. 21:44:21 |

Új támogató segíti a Cornexi-Alcoa-HSB Holding csapatát

A Cornexi-Alcoa-HSB Holding női kézilabda csapata kedden délelőtt Budapesten tett eleget protokoll-kötelességének, a fehérvári kézishölgyek első körben jelenlétükkel köszönték meg a Spar Magyarország Kft. 2007. december 31.-ig szóló támogatását. A csapat tagjai közreműködnek a multinacionális cég termékeinek népszerűsítésében, így a Tápai Szabina főszereplésével készült reklámfilmet hamarosan már látni is lehet az országos televízió-csatornákon. A jó hangulatú délelőttöt egy nem kevésbé kellemes délután követte: a Cornexi edzőmérkőzésen látta vendéhgül a szerb Knjaz Milos csapatát. Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Knjaz Milos 31-19 (17-7)

/ 2006.08.16. 09:18:28 |

Újra Fehérváron játszik a brazil közönségkedvenc

Visszatér Székesfehérvárra a brazil Julinho. A kiváló támadó korábban már szerepelt a Vidiben, a szurkolók egyik nagy kedvence volt. A klub hivatalos honlapján közzétett cikk szerint az FC Fehérvár labdarúgócsapata leigazolta Julinhót. A brazil labdarúgó 2001 tavaszán már játszott a Vidiben, és játékával elbűvölte a helyi publikumot, mellesleg hét gólt lőtt. A 33 éves, 176 centiméter magas Julinho a hírek szerint remek erőállapotban van, és már alig várja, hogy visszatérjen régi csapatához.

/ 2006.08.16. 07:50:26 |

Új faházakat vásárolt a város a Királyi Napokra

 A Királyi Napok rendezvénysorozat alatt használják először azokat a kirakodóvásárra használatos faházakat, amit a Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanácstól pályázaton nyert a város. A faházakra összesen 8 millió forintot költöttek. Az eddigi 80 m2 összalapterületű faházak most mintegy 150m2-el bővültek. Építésüket pedig több kereskedővel, kézművessel egyeztették. A továbbiakban tervezik újabb faházak beszerzését is, amivel vásári hangulatot lehet teremteni a Magyar Király Szállóig –mondta Hrabovszky Ákos -a Vállalkozási, Kereskedelmi és Turisztikai Bizottság elnöke.

/ 2006.08.16. 07:46:06 |

Gyengébben teljesített a gazdaság a második negyedévben

 Lassult a gazdasági növekedés üteme: a második negyedévben 3,6 százalékkal nőtt a GDP 2005 hasonló időszakához viszonyítva. Az első negyedéves adat 4,6 százalék volt. A KSH és az Ecostat közös gyorsbecslése alapján a szezonálisan kiigazított adatok szerint az előző negyedévhez képest 0,9 százalékkal emelkedett a GDP. Az első félévben a gazdasági növekedés 4,1 százalék volt, mind kiigazítás nélkül, mind pedig a naptári hatás kiszűrésével.

/ 2006.08.16. 02:08:43 |

A táncosok jelmezes felvonulásával kezdődött kedden este a Királyi Napok

 A Belvároson keresztülhaladó jelmezes felvonulással vette kezdetét a Királyi Napok. Az egy hétig tartó programsorozaton 10 ország mutatja be táncait. A felvonulás a Fő utcán haladt végig a Városháztéren felállított szabadtéri színpadig, ahol sokan már órák óta várakoztak, hogy jó helyről szemlélhessék a megnyitó műsort. A néptánc fesztivált Warvasovszky Tihamér polgármester nyitotta meg, beszédében örömét fejezte ki, hogy Székesfehérvár adhat helyet a fesztiválnak és pont egy "számunkra rendkívül fontos ünnep alatt". A megnyitó után a tánccsoportok adtak ízelítőt népi kultúrájukból. (Tekintse meg képgalériánkat!)
 A Királyi Napok részletes programját itt találja!

/ 2006.08.15. 15:48:19 |

Forgalomkorlátozások az ünnepségek és az útfelújítások miatt

 Székesfehérváron jelenleg több helyszínen folynak útfelújítások és gyalogos-átkelőhely építések. Ez utóbbiak és az augusztus 20-i ünnepségek indokolják az alábbi ideiglenes forgalomkorlátozások bevezetését. A legnagyobb fennakadás a Domus előtt várható, ugyanis augusztus 16 és 23 között teljes szélességében lezárják a Mátyás király körutat...