Hírek
-
Cornexi-győzelem a Dunaferr ellen is
A Cornexi-Alcoa-HSB Holding kézilabda csapata a nyári felkészülés utolsó előtti szakaszának zárásaként a Dunaferr együttesét fogadta. Az edzőmérkőzésen mindkét csapat játékosai fáradtan mozogtak, éreztetve a mérkőzések közötti tréningek nehézségét. Szabó Edina alakulata bírta jobban a Köfém csarnok-beli gyűrődést, és 16-12-es félidőt követően 29-25-re verte a Dunaferrt. A magyar válogatott hétvégi mérkőzései miatt a fehérváriak és az újvárosiak is több játékost nélkülözni kényszerültek az egymás elleni összecsapáson. Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Dunaferr NK 29-25 (16-12)
2006.08.18. 20:36:40 -
Terjék Lajos az FC Fehérvár játékosa – első bajnoki győzelmére készül a Vidi
A brazil Julinho csak hétfőn érkezik Magyarországra, de az FC Fehérvár másik új szerzeménye már a csapattal tréningezik. A 25 éves Terjék Lajos visszatért a Sóstói Stadionba, hiszen korábban két évet töltött a Videoton mezében. Terjék játékengedélye csak a jövő héten érkezik meg, tehát a támadó még nem léphet pályára a fehérváriak Pécs elleni bajnoki mérkőzésén, szombaton 19 órakor.
2006.08.18. 20:26:03 -
Koszorúval és virággal emlékeztek Szent István örökségére
Szent István király lovas szobránál emlékeztek a székesfehérváriak és a város vezetői, egyházak és civil szervezetek az államalapítóra. A szobor 68 éve ékesíti Székesfehérvár Belvárosát, és azóta emlékeztet minden arra járót István királyra. Warvasovszky Tihamér polgármester beszédében elmondta, hogy Szent István napján feltethetjük sorsunkkal, jövőnkkel kapcsolatos kérdéseinket az ő életművén keresztül. Az ünnepség végén koszorúkat helyeztek el a király szobrának talapzatán, majd István szarkofágját is megtisztelték egy-egy szál virággal. (Tekintse meg képgalériánkat!)
2006.08.17. 19:30:25 -
Csütörtökön adták át a Lánczos Kornél - Szekfű Gyula ösztöndíjakat is
Az ünnepi közgyűlést megelőzően adták át a Városháza Kistanács termében a Lánczos Kornél – Szekfű Gyula Ösztöndíjakat. „Büszkék vagyunk, hogy olyan emberek élnek Fehérváron és Fejér megyében, akik ismerik ezt a várost, ismerik a város múltját, történetét és ezért a városért akarnak még többet tenni a saját területükön.” – hangsúlyozta Székesfehérvár polgármestere az ünnepségen. Képek a díjátadásról
2006.08.17. 18:51:05 -
Kitüntető címeket adott át a Székesfehérvár város Ünnepi Közgyűlése augusztus 17-én
Az ünnepi közgyűlést Székesfehérvár Megyei Jogú Város jegyzőjének ünnepi beszéde nyitotta meg. Dr. Szabó Katalin Szent István király tanításának aktualitásairól beszélt, amelyeknek nemcsak a múltban vette hasznát a város, hanem a harmadik évezred Fehérvára is elképzelhetetlen nélküle. Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár polgármestere kiemelte, hogy Székesfehérvár soha nem feledkezett meg arról a kitüntetett szerepről - amit a világon csak egy város mondhat el magáról - hogy Szent István városa. Az ünnepi beszédeket követően díszpolgári díjakat adott át a közgyűlés: posthumus díszpolgári címet kapott Tóth István az Öreghegyi Közösségi Ház igazgatója és Viniczai László cukrászmester is, aki évtizedek alatt fogalommá vált a cukrászat területén. Képek az Ünnepi Közgyűlésről-Délelőtt rendkívüli közgyűlést tartottak a városatyák
2006.08.17. 18:45:28
Diákétkeztetésről, új buszjáratokról és jelentős beruházásokról is döntött a közgyűlés
Rendkívüli közgyűlést tartott ma Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata. A nyílt napirendi pontok között menetrend módosítási javaslatról és diákétkeztetésről is tárgyaltak a képviselők. Szeptember 1-től elindul a 29-es járat a Palotavárosban, valamint éjszakai járatok is indulnak hétvégenként az autóbusz állomásról. Döntött a képviselőtestület a Farkasvermi úti burkolatfelújítás kivitelezőjéről, a 23 millió forintos beruházás tervezett befejezése szeptember vége - október közepe. Kiválasztották a mintegy 8 milliárdos beruházásban megvalósuló energiatakarékos panelfelújítások kivitelezőit is, a felújítás 183 társasházat érint Székesfehérváron.
100 milliót költöttek a kárrendezési iroda felújítására a József Attila utcában
Az Ukrajnából érkezett magyar-ruszin együttes a Técsői banda táncoltatta meg a fehérváriakat
Szerdán este az indiai, lengyel, francia tánccsoportok zenészei mutatkoztak be a folkesten, ahol hangszerbemutatót is tartottak. A nemzetközi együttesek mellett bemutatkozott az ukrajnai Tisza menti településről érkezett együttes a Técsői Banda. A zenekar tagjai magyarok, bár legtöbb daluk a ruszin hagyományokat örökíti. A zenészek négy hangszert szólaltattak meg a Városház téri szabadtári színpadon: dobot, hegedűt, harmonikát és egy különleges kis cimbalmot. (Tekintse meg képgalériánkat!)
A Királyi Napok programjait itt találja!
Az Árgus új főszerkesztője mutatta be a megújult újságot a közönségnek
Új támogató segíti a Cornexi-Alcoa-HSB Holding csapatát
A Cornexi-Alcoa-HSB Holding női kézilabda csapata kedden délelőtt Budapesten tett eleget protokoll-kötelességének, a fehérvári kézishölgyek első körben jelenlétükkel köszönték meg a Spar Magyarország Kft. 2007. december 31.-ig szóló támogatását. A csapat tagjai közreműködnek a multinacionális cég termékeinek népszerűsítésében, így a Tápai Szabina főszereplésével készült reklámfilmet hamarosan már látni is lehet az országos televízió-csatornákon. A jó hangulatú délelőttöt egy nem kevésbé kellemes délután követte: a Cornexi edzőmérkőzésen látta vendéhgül a szerb Knjaz Milos csapatát. Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Knjaz Milos 31-19 (17-7)
Újra Fehérváron játszik a brazil közönségkedvenc
Visszatér Székesfehérvárra a brazil Julinho. A kiváló támadó korábban már szerepelt a Vidiben, a szurkolók egyik nagy kedvence volt. A klub hivatalos honlapján közzétett cikk szerint az FC Fehérvár labdarúgócsapata leigazolta Julinhót. A brazil labdarúgó 2001 tavaszán már játszott a Vidiben, és játékával elbűvölte a helyi publikumot, mellesleg hét gólt lőtt. A 33 éves, 176 centiméter magas Julinho a hírek szerint remek erőállapotban van, és már alig várja, hogy visszatérjen régi csapatához.
Új faházakat vásárolt a város a Királyi Napokra
A Királyi Napok rendezvénysorozat alatt használják először azokat a kirakodóvásárra használatos faházakat, amit a Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanácstól pályázaton nyert a város. A faházakra összesen 8 millió forintot költöttek. Az eddigi 80 m2 összalapterületű faházak most mintegy 150m2-el bővültek. Építésüket pedig több kereskedővel, kézművessel egyeztették. A továbbiakban tervezik újabb faházak beszerzését is, amivel vásári hangulatot lehet teremteni a Magyar Király Szállóig –mondta Hrabovszky Ákos -a Vállalkozási, Kereskedelmi és Turisztikai Bizottság elnöke.
Gyengébben teljesített a gazdaság a második negyedévben
Lassult a gazdasági növekedés üteme: a második negyedévben 3,6 százalékkal nőtt a GDP 2005 hasonló időszakához viszonyítva. Az első negyedéves adat 4,6 százalék volt. A KSH és az Ecostat közös gyorsbecslése alapján a szezonálisan kiigazított adatok szerint az előző negyedévhez képest 0,9 százalékkal emelkedett a GDP. Az első félévben a gazdasági növekedés 4,1 százalék volt, mind kiigazítás nélkül, mind pedig a naptári hatás kiszűrésével.
A táncosok jelmezes felvonulásával kezdődött kedden este a Királyi Napok
A Belvároson keresztülhaladó jelmezes felvonulással vette kezdetét a Királyi Napok. Az egy hétig tartó programsorozaton 10 ország mutatja be táncait. A felvonulás a Fő utcán haladt végig a Városháztéren felállított szabadtéri színpadig, ahol sokan már órák óta várakoztak, hogy jó helyről szemlélhessék a megnyitó műsort. A néptánc fesztivált Warvasovszky Tihamér polgármester nyitotta meg, beszédében örömét fejezte ki, hogy Székesfehérvár adhat helyet a fesztiválnak és pont egy "számunkra rendkívül fontos ünnep alatt". A megnyitó után a tánccsoportok adtak ízelítőt népi kultúrájukból. (Tekintse meg képgalériánkat!)
A Királyi Napok részletes programját itt találja!
Forgalomkorlátozások az ünnepségek és az útfelújítások miatt
Székesfehérváron jelenleg több helyszínen folynak útfelújítások és gyalogos-átkelőhely építések. Ez utóbbiak és az augusztus 20-i ünnepségek indokolják az alábbi ideiglenes forgalomkorlátozások bevezetését. A legnagyobb fennakadás a Domus előtt várható, ugyanis augusztus 16 és 23 között teljes szélességében lezárják a Mátyás király körutat...