Hírek
-
Az idén már 10. alkalommal rendezték meg az Arany Kupát
A fogyatékkal élő általános iskolások részére rendezett regionális úszóversenyt Arany Kupa néven az Arany János Általános Iskola és Speciális Szakiskola szombaton a Csitáry G. Emil Uszodában. Bartyik Mihályné, az intézmény igazgatója elmondta, hogy a versenyre majd 150 értelmileg fogyatékos, autista, siket és nagyothalló diák érkezett több mint 10 városból. Az igazgató hangsúlyozta, hogy sport kiemelt jelentőségű a fogyatékkal élők integrációjában.
2006.11.27. 08:30:34 -
Menedzser Open Székesfehérvár - a Bregyóban rendezték a regionális teniszversenyt
Manager Open Székesfehérvár címmel rendeztek a hétvégén teniszversenyt a Bregyó Sportcentrumban. Tavaly a fővárosban tartottak először menedzser teniszversenyt és az ottani sikereken felbuzdulva a menedzserszövetség az idén is célul tűzte ki a teniszbajnokság országos népszerűsítését. A hétvégén Székesfehérváron rendezték a Menedzserek Országos Teniszbajnokságának regionális viadalát. Hámori Tamás a verseny szervezője elmondta, hogy a cél az egészséges életmód, ezen belül is a tenisz, mint szabadidősport népszerűsítése.
2006.11.27. 08:20:58 -
Nemzeti Közlekedési Hatóságot hoznak létre jövő év végéig
A kormány a hatékonyabb működés érdekében hozza létre a Nemzeti Közlekedési Hatóságot, amelynek végleges formája - tervek szerint - 2007 végére alakul ki - tudatta a Kormányszóvivői Iroda. Mint a kormányszóvivő írja, "az új szervezet biztosítani tudja az egységes szemlélet és eljárási rend erősítését, az addigi területi sajátosságok miatti különbségek kiküszöbölését. a hatósági tevékenység jogorvoslati lehetőségét a szervezeten belül az elsőfok (területi szervezet) és másodfok (központi szervezet) továbbra is biztosítja, természetesen a bírósági szak lehetőségének nyitva hagyásával. A szervezet végleges formája 2007 végére alakul ki. A Nemzeti Közlekedési Hatóság létrejöttével mintegy 3 milliárd forintos költség-, és több mint 500 fős létszám-megtakarítás érhető el.
2006.11.27. 00:22:15 -
Leállt a motorja és balesetet szenvedett egy repülőgép a város határában
Az első vizsgálatok alapján leállt a motorja annak a repülőnek, amelyet vasárnap kora délután ért baleset a város mellett. A pilóta leszálláshoz készülődött egy kijelölt rétnél, ekkor állt le a motor. A gép végül nem érte el a mezőt, hanem a közeli szántásban ért talajt. A repülőt egy 61 éves balatonkenesei férfi vezette, akit súlyos sérülésekkel, köztük orrcsonttöréssel vittek a székesfehérvári kórházba. A gép egyébként egy Apollo Fox típusú botkormányos ultrakönnyű kisrepülő volt, amelyet segédmotor működtet.
2006.11.26. 19:12:25 -
Problémák és vereség a REAC otthonában
A Borsodi Liga 15. fordulójában a tabella ötödik helyén álló FC Fehérvár az utolsó előtti REAC otthonában vendégszerepelt a kötelező győzelem reménye mellett. Nos, a remény teherré súlyosodott, mert a fehérváriak rendkívül enervált játéka nem hozta meg a várva várt sikert, és meglepetsére vereséget szenvedett a Vidi. REAC - FC Fehérvár 2-0 (0-0)
2006.11.26. 17:31:22
18 baleset, 27 sérült, 13 ittas vezető - az elmúlt hét közlekedési összefoglalója
Élet a Marson - izgalmas előadás a vörös bolygóról a Barátság Házában
Merlot, szürkebarát, kékoportó - megvannak az ország legjobb újborai
Nagykarácsonyon keresztül - Megnyitott a Szeretetposta
Katalin napi ünnepség forraltborral és zsíros kenyérrel a Liszt Ferenc utcában
Színes diplomákkal köszöntötték a város pedagógusait
"Fogyasztók Kiváló Boltja" és a "Fogyasztók Kiváló Vendéglátóipari Egysége" címeket adtak át a Kodolányi aulájában
A „Fogyasztók Kiváló Boltja” és a „Fogyasztók Kiváló Vendéglátóipari Egysége” címek ünnepélyes átadására került sor ma a Kodolányi János Főiskola „A” épületének aulájában. Összesen 22 üzlet és vendéglátóhely részesült az elismerésben. A rendezvény megnyitóján Székesfehérvár polgármestere kiemelte, elsősorban azért értékesek ezek a díjak, mert azok bírálják el, akik igénybe veszik ezeket a szolgáltatásokat.
Polgármesteri sajtótájékoztató a zárt ülésen meghozott közgyűlési döntésekről
A tegnapi közgyűlés legfontosabb döntéseit ismertette sajtótájékoztatóján Warvasovszky Tihamér polgármester. Elsőként a Szervezeti és Működési Szabályzat módosításáról számolt be, a döntés előtt több napon keresztül egyeztettek a pártok. Az egyeztetés sikeres volt, hiszen a közgyűlés egyhangúlag fogadta el a beterjesztett SZMSZ módosítást. Zárt ülésen döntöttek a képviselők a Gróf Széchenyi Térségi Integrált Szakképző Központ munkálatainak folytatásáról, valamint kiválasztották a közétkeztetési feladatokra kiírt közbeszerzési eljárás nyerteseit is: három pályázó nyerte el a lehetőséget, velük 2017-ig szóló szerződést köt a város.
Elfogadták a Közép - dunántúli Regionális Operatív Programot - 140 milliárd érkezik a régióba
Egyhangúlag elfogadta a Közép-dunántúli Regionális Operatív Programot a fejlesztési tanács november 23-án megtartott székesfehérvári ülésén. Bajnai Gordon fejlesztéspolitikáért felelős kormánybiztos elmondta: a regionális fejlesztési tanácsok megerősítését tervezik, a tervezésben, a döntés előkészítésben, a döntésben és a végrehajtásban is fontos szerepet szánnak a régióknak. Hozzátette: a Közép-dunántúli régió egészében kell gondolkodni fejlesztések tekintetében, így a regionális fejlesztési tanács lehet a legjobb fóruma annak, hogy az együttműködés a két politikai oldal között elinduljon.
Kolber István a Fejlesztéspolitikai Irányító Testület tagja a kultúra, az innováció és a turizmus régiójaként beszélt a Közép-dunántúli régióról. Kiemelte a regionális operatív program mellett az ágazati operatív programok is tartalmaznak a régió fejlesztésére fordítható forrásokat.