Hősies hajrával nyert a Cornexi

A mérkőzés utolsó tíz percében nyújtott parádés teljesítményének köszönheti a Cornexi, hogy nem született hatalmas meglepetés a Köfém sportcsarnokban. Parázs hangulatban kezdődött az összecsapás, az igen jó erőkből álló csabaiakat fanatikus szurkolói is el kísérték és kitartóan bíztatták kedvenceiket. Nem panaszkodhatott ezen a téren a Cornexi sem, annak ellenére, hogy még tartott az Erste Ligás jégkorongmeccs.
Cornexi Alcoa Autobahn - City Line-Békéscsabai Enk SE 25–22 (12–12)
2007.09.25. 00:39 |

A hazaiaknak feledtetniük kellett a múlt heti kínos Népliget-beli vereségüket, melyet a mérkőzés kezdetén még sikerült is, két góllal megléptek Valováék. A csapat lendülete ekkor alábbhagyott és felzárkózott az egykori kiváló válogatott, Mátéfi Eszter együttese. Érződött a hazaiak játékán, hogy valami nincs rendben a lányok fejében. Kapkodva, technikai hibákat halmozva szellősen védekeztek és Szekeres átlövéseire nem találták az ellenszert. Az első játékrész végén emberelőnyös szituációban is csődöt mondtak Tápaiék, ezen még Vura József ideje sem tudott segíteni.

Térfélcserét követően az optimista szurkolók arra számítottak, hogy a szünet jót fog tenni a Corisoknak, de nem így történt, lendületre és előnyre a vendégek tettek szert. Olykor már félő volt, hogy ha néggyel is meglépnek a viharsarkiak, akkor újabb vereséget könyvelhet el a Cornexi.

Az igen motivált vendégek ellen Baloghék azonban újítani tudtak, szívós védekezésüknek meg lett az eredménye. Percek alatt ledolgozták hátrányukat és a vezetést is megszerezték Vura József lányai Herrék ellen. A végjátékban, a legfontosabb szituációkban igazi csapattá kovácsolódott a Cornexi, mely csupán csak jobb hajrájának köszönheti a győzelmet.

Lesz mit okulnia a csapatnak az elmúlt heti teljesítményükből, hiszen korántsem úgy muzsikálnak a lányok, mint ahogy egy dobogós helyre aspiráns együttesnek kellene.

Cornexi: FEKETE – BALOGH B. 11 (6), Valova 1, Dernataviciute, Triscsuk 3, Vaszari 3, Kenyeres 1. Cs: Jerics (kapus), TÁPAI Sz. 4, Szrnka 2, Kamper, Vijunaite, Mayer. Edző: Vura József

Az eredmény alakulása: 5. p.: 2–0. 16. p.: 6–6. 20. p.: 10–7. 25. p.: 11–8. 35. p.: 12–14. 45. p.: 15–18. 57. p.: 23–21.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 2/2