Hírek


/ 2007.07.15. 14:54:47 |

Hétfőtől hármas fokozatú hőségriadót léptetnek életbe

A kánikulai meleg miatt vasárnapra kettes fokozatú hőségriasztást rendelt el az országos tiszti főorvos, Falus Ferenc a tartósan magas hőmérsékletre tekintettel hétfőtől csütörtökig hármas fokozatú risztást léptet életbe - tájékoztatott az Országos Tisztifőorvosi Hivatal. Az országos tiszti főorvos azt javasolja, hogy az idősek kánikulában tartózkodjanak hűvös helyen, kerüljék a szervezetüket terhelő fizikai munkát, zuhanyozzanak naponta többször langyos vízzel.
/ 2007.07.15. 11:46:27 |

Újabb FC Fehérvár-győzelem a felkészülési időszakban

 Nem sokat teketóriázott az FC Fehérvár sorrendben kilencedik felkészülési mérkőzésén, a horvát bajnokság élmezőnyébe tartozó Csáktornya ellen már a 10. percben vezetést szerzett, Mario Bozic 25 méterről bődületes bombagóllal vette be a sárga-kékek kapuját. A horvátok is többször veszélyeztettek a parázs hangulatú találkozón, de amikor a védők már verve voltak, akkor Sebők Zsolt brillírozott a gólvonal előtt... FC Fehérvár - Cakovec 3-0 (1-0) /foto: www.fcfehervar.com/
/ 2007.07.14. 14:44:25 |

Súlyos baleset történt a Palotai úton pénteken éjszaka

A Palotai úton, a Vörösmarty tér felől a György Oszkár tér felé tartó Skoda Favorit sofőrje, balra a Selyem utcába akart befordulni, ám kanyarodás közben a szemből érkező BMW 5-ös nekiütközött a jobb oldalának. A BMW felborította a Skodát, mely fejtetőn landolt. A Skodát vezető férfi és a mellette utazó másik férfi beszorult a roncsok közé, őket a tűzoltók félórás munkával szabadították ki. A mentők mindkettőjüket súlyos sérülésekkel szállították kórházba. A BMW-t vezető férfi könnyebben sérült. Az ütközéskor a Skoda üzemanyagtartálya megrongálódott, melyből az útra folyt a benzin.
/ 2007.07.14. 09:17:24 |

Öngyilkos lett a móri mészárlás egyik gyanúsítottja

Pénteken késő este a Venyige utcai büntetés-végrehajtási intézetben felakasztotta magát és meghalt a móri mészárlás gyanúsítottja, N. László. A vizsgálat kizárta az idegenkezűséget, valamint a szolgálatban lévő büntetés-végrehajtási állomány felelősségét. "A Fővárosi Büntetés-végrehajtási intézet III. objektumában, 2007. július 13-án a késő esti órákban N. L. emberölés megalapozott gyanúja miatt előzetesen letartóztatott férfi fogva tartott a zárkájában önakasztást hajtott végre" - áll a közleményben.
/ 2007.07.13. 15:18:13 |

Közszemlére tették a Városházán a szennyvízcsatorna-hálózat bővítésének tervét

 A Székesfehérvár Város és Térsége Szennyvízcsatorna Hálózat Bővítési Önkormányzati Társulás vízjogi létesítési engedélyt kapott Székesfehérvár-Bögönd és Seregélyes szennyvízcsatornázási munkáinak megvalósítására. A munkálatok a Fehérvári VIZITERV Kft. tervei alapján zajlanak majd. Az előírásoknak megfelelően a határozatot közszemlére bocsátjuk, ami azt jelenti, hogy az okirat 2007. július 18-a és 2007. augusztus 3-a között kerül kifüggesztésre a Városházán.

/ 2007.07.13. 13:56:27 |

Bíróságon az Alba Airport - csütörtökön tárgyalták a "zaj-pert" a fővárosban

 Az Alba Airport engedélyezési eljárásával kapcsolatos bírósági perek közül csütörtökön tárgyalták a zaj-pert. A keresetben foglaltak nagy részét elutasította a bíróság. A fejlesztést koordináló kft ügyvezető igazgatója dr. Tóth Ferenc a Fehérvár Televízió Híradójának kérdésére elmondta, hogy amint lezárulnak a fellebbezéssel kapcsolatos tárgyalások, és megkapják a szükséges engedélyeket megkezdődhet a 20 milliárd forintos beruházás.

/ 2007.07.13. 12:42:36 |

Tízmillióért gyilkolták meg a Prikkel házaspárt

 Tízmillió forintos tartozás miatt ölték meg a Prikkel-házaspárt, akiknek földi maradványaikra január 4-én találtak rá kiégett autójukban Igar határában - jelentették be a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai pénteken Budapesten az Országos Rendőr-főkapitányság épületében tartott sajtótájékoztatón. Az ügyben korábban hat személyt gyanúsítottak meg, de a nyomozás jelenlegi állása szerint csak két személlyel - apával és fiával szemben - javasol majd vádemelést a rendőrség, további négy személlyel szemben az eljárás megszüntetését javasolják.
/ 2007.07.13. 10:46:20 |

Gyermekkorunk emlékei - elbontották az óriáskereket a Vidámparkban

 Pénteken reggel hét órakor a Székesfehérvári Tűzoltóság szakembereinek segítségével kezdték el az óriáskerék bontását a volt Vidámparkban. A három hektáros terület egyharmadán welness szállót épít egy befektető, a fennmaradó önkormányzati területen pedig játszópark és a középkori Fehérvár makettje kap majd helyet.
 Több kép
/ 2007.07.13. 07:43:47 |

Szigorúbb ANTSZ ellenőrzések a nyáron

Az ÁNTSZ fokozott élelmiszerbiztonsági akcióellenőrzést végez a nyári, idegenforgalmi szempontból frekventált egységekben június 25. és augusztus 24. között, az érintett társhatóságokkal összehangoltan a Magyar Élelmiszerbiztonsági Hivatal koordinálásával. A Tisztiorvosi Szolgálat szakemberei laboratóriumi vizsgálatokkal egybekötött ellenőrzést folytatnak a vendéglátásban, valamint az élelmiszerforgalmazás területén is, kiemelten a hidegkonyhai és cukrászati készítmények, fagylalt, valamint a partiszerviz és az ételkiszállítás higiénés körülményeinek vonatkozásában.
/ 2007.07.13. 07:31:43 |

3.5 millió négyzetméteren mintegy 200 millióért nyírják a füvet a városban

Egy kisvállalkozókból álló konzorcium látja el a városban a fűnyírási munkálatokat. A közterületeken 180, az önkormányzati ingatlanoknál pedig 30 millió forintot költ évente a város kaszálásra. A városban 3.5 millió négyzetméternyi zöldterületet gondoznak. A fűnyírást végző vállalkozókat ugyan ellenőrzi a Városgondnokság, de a nem nyírt területekről több lakossági bejelentés is érkezik. Az önkormányzat jelenleg nem hasznosított területein a gyommentesítés jelenti a legnagyobb feladatot.