-
Itt az új hoki menetrend!
Az EC KAC – Hydro Fehérvár AV19 ICEHL-negyeddöntő első mérkőzése Jordan Murray rosszulléte miatt félbeszakadt. Szerencsére a játékos állapota folyamatosan javul, hamarosan elhagyhatja az intenzív osztályt. A klubok és a liga közös döntése értelmében vasárnap kezdődik a negyeddöntő.
2026.03.12. -
Hazai meccsek a héten
Az ötmeccses győzelmi szériában lévő Videoton FC Fehérvár Tiszakécskén próbálja tovább nyújtani remek sorozatát. A FEHA19 a Corona Brasov-val küzd meg a négy közé jutásért az Erste Ligában. Az Alba Fehérvár kosarasai Zalaegerszegre utaznak, míg az Alba Fehérvár KC női kézisei a Mosonmagyaróvárt fogadják. A MÁV Előre Foxconn férfi csapatára egy Extraliga-mérkőzés vár a MEVZA-négyesdöntő előtt. Az orvosi vészhelyzet miatt félbeszakadt a Klagenfurt - Volán ICEHL-negyeddöntő jövő héten folytatódik.
2026.03.12. -
Sulikézi Fesztivál
Harmadik alkalommal rendezték meg a Sulikézi Fesztivált a Köfém Sportcsarnokban. Az esemény a Magyar Kézilabda Szövetség versenyrendszerének részét képezi.
2026.03.09. -
Bál a gyerekekért
Nyolcadik alkalommal rendezték meg az Ifj. Ocskay Gábor Alapítvány hagyományos bálját. Az est bevételéből a fiatal jégkorongozókat és a Fejér Vármegyei Gyermekotthon lakóit támogatják.
2026.03.04.
Győzelemmel kezdte a tavaszt az FC Fehérvár
Új utakon jár az FC Fehérvár labdarúgó csapata. A télen átalakult tulajdonosi körrel anyagilag megerősödő és a rendeződés útjára lépő fehérvári futballcsapat a sportpályán is eredményesen mutatkozott be. Az NB1 16. fordulójában, tehát a tavaszi idény első körében nem éppen könnyű mérkőzésre készült az FC Fehérvár, hiszen a listavezető MTK látogatott a Sóstói Stadionba. A fővárosi kék-fehérek a pontvadászat elején 2-0-ra legyőzték az akkor még Marijan Vlak dirigálta fehérváriakat, tehát a Vidinek volt miért visszavágnia. FC Fehérvár – MTK 1-0 (1-0)
2008.02.26. 10:01 |
Új utakon jár az FC Fehérvár labdarúgó csapata. A télen átalakult tulajdonosi körrel anyagilag megerősödő és a rendeződés útjára lépő fehérvári futballcsapat a sportpályán is eredményesen mutatkozott be. Az NB1 16. fordulójában, tehát a tavaszi idény első körében nem éppen könnyű mérkőzésre készült az FC Fehérvár, hiszen a listavezető MTK látogatott a Sóstói Stadionba. A fővárosi kék-fehérek a pontvadászat elején 2-0-ra legyőzték az akkor még Marijan Vlak dirigálta fehérváriakat, tehát a Vidinek volt miért visszavágnia. A találkozó előtt a fehérvári futball egykori meghatározó egyéniségére, a napokban 75 éves korában elhunyt Szőke Miklósra emlékeztek a futballbarátok, majd Karsai László ünnepélyes kezdőrúgását követően indulhatott útjára a labda, immár a bajnokin. Mindkét csapat nagy elánnal kezdte az összecsapást, az MTK listavezrtőhöz hűen megpróbált magabiztosan futballozni, míg a sikerre éhes FC Fehérvár már a mérkőzés elején támadólag lépett fel. Az első nagy helyzet mégis a vendégek előtt adódott, Hrepka belevezette a földön csücsülő Sebőkbe a labdát. Nem sokkal később egy remek támadás végén Simek lövését védte bravúrral Végh, azonban a 33. percben már tehetetlen volt. Farkas Balázs mesterien ívelte a labdát a tiznhatoson belülre, ahol Sitku Illés csinált magának helyet, és szépen csúsztatott fejjel a bal sarokba, 1-0. A 38. percben egyenlíthetett volna az MTK, ugyanis Szabó a fehérvári büntetőterületen belül átesett Horváth Gábor lábán, a megítélt tizenegyest azonban Kanta József elhibázta, a jobb kapufa tövéről vágódott vissza a labda a mezőnybe…
Fordulás után a vendégek beszorították ellenfelüket saját térfelükre, de igazán komoly gólhelyzetet nem tudtak kialakítani. Az FC Fehérvár a félidő derekán szabadult ki a szorításból, esett a színvonal, de a küzdelem megmaradt, éppúgy, ahogy az FC Fehérvár előnye. A Vidi 1-0-s győzelmével nagyon fontos három pontot szerzett, és jó alaphangot adott a tavaszi folytatásra.
FC Fehérvár – MTK 1-0 (1-0)
Sóstói Stadion, 2500 néző
Vezette: Solymosi (Erős, Farkas)
FCF: Sebők – Lázár, Koller, Horváth, Mohl – Farkas (Csobánki, 90.), Sifter – Simek (Vadász, 93.), Polonkai, Nagy (Lattenstein, 82) – Sitku. Vezetedtő: Disztl László
MTK: Végh – Horváth L., Lambulics, Pintér, Pollák – Kulcsár, Zsidai, Szabó, Pátkai (Lencse, 54.), Kanta – Hrepka (Kecskés, 82.). Szakmai igazgató: Garami József
Sárga lap: 2-2
Gól: Sitku Illés (33.p.)