-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Gyerekek a biztonságos közlekedésért
Hétfőn délután rendezték az Általános Iskolások Közlekedési Tanulmányi Versenyének megyei döntőjét a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányságon. A rendezvényen 12 iskola háziversenyeinek 24 legjobb tanulója vett részt. A legjobbak továbbjutnak az országos döntőbe, melyet március végén rendeznek. A megyei döntőt Vörös Ferenc alezredes, a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság rendészeti igazgatója nyitotta meg, aki kiemelte, hogy a biztonságos közlekedésre már gyermekkorban tanítani kell a fiatalokat.
2008.02.26. 07:35 |
Hétfőn délután rendezték az Általános Iskolások Közlekedési Tanulmányi Versenyének megyei döntőjét a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányságon. A rendezvényen 12 iskola háziversenyeinek 24 legjobb tanulója vett részt.

A megye iskoláiból érkezett diákok negyedikes, illetve nyolcadikos korcsoportban mérték össze tudásukat. A versenyen elméleti és gyakorlati feladatokat kellett megoldani. A legjobbak pedig továbbjutnak az országos döntőbe, melyet március végén rendeznek. A megyei döntőt Vörös Ferenc alezredes, a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság rendészeti igazgatója nyitotta meg, aki kiemelte, hogy a biztonságos közlekedésre már gyermekkorban tanítani kell a fiatalokat.

A közlekedésbiztonsági tesztlap mellett biciklis ügyességi feladatokat kellett megoldaniuk az általános iskolás gyerekeknek.
Vörös Ferenc alezredes, Fejér megye rendészeti igazgatója, a Fejér Megyei Baleset-megelőzési Bizottság elnöke köszöntötte a versenyre érkezett gyermekeket, a főkapitányság tantermében megtartott megnyitó alkalmával. A Székesfehérvárról, Dunaújvárosból, Csórról, Mórról, Kincsesbányáról érkezett iskolások, intézményeik háziversenyeit megnyerve jutottak el a megyei döntőig. A negyedikes és nyolcadikos diákok elméletben és gyakorlatban mérték össze tudásukat. Amíg a negyedikesek a tesztlapot töltötték, addig a nagyobbak a kerékpáros ügyességi pályán kerülgették a bólyákat, hasábokat, ami korántsem volt olyan könnyű, mint amilyennek látszott. Lábletételért egy hibapontot, akadály érintésért kettőt, döntésért vagy hasábleverésért három, pályaelem kihagyásáért öt pontot vont le a szigorú zsűri. Májer László főhadnagy nem csak a pontokat számolta szigorúan, de a másodperceket is. Hiszen azonos hibapontszám elérése esetén az járt jobban, aki a feladat végrehajtásához kevesebb időt használt fel.
A tesztlapokat tartalmazó borítékot a kitöltés előtti másodpercekben bontották föl a verseny bírák. A képes, szituációs kérdéseket tartalmazó feladatsor egyes eleme még a felnőttek számára sem volt egyszerű. A gyerekek okosan, fegyelmezetten töltögették a lapokat.
15.00 óra körül megszületett a végeredmény. Az ünnepélyes eredményhirdetésre felsorakozott kicsik és nagyok izgatottan várták a győztesek nevét.
A 4. osztályosok közül
I. helyezett lett Molnár Dániel Csórról, a Mátyás király Általános Iskolából,
II. helyezést ért el Léhner Borostyán a dunaújvárosi Arany János Általános Iskola tanulója,
III. helyezett lett Varga Kristóf Kincsesbányáról, a Kazinczy Ferens Általános Iskolából.
A 8. osztályosok versenyében
I. helyezett lett Horváth Ákos Dunaújvárosból, a Gárdonyi Géza Általános Iskolából,
II. helyezett a versenyben Hegedűs Anita Csórról, a Mátyás Király Általános Iskolából,
III. helyezést ért el Szép-Horváth Arnold Székesfehérvárról, a Táncsics Mihály Általános Iskola tanulója.
A helyezettek tárgyjutalmat kaptak. A korcsoportonkénti első két helyezettet felkészítik az országos döntőre, de az első helyezettek képviselik Fejér megyét. A döntőre március 18-20. között kerül sor Tiszaújvárosban.

A megye iskoláiból érkezett diákok negyedikes, illetve nyolcadikos korcsoportban mérték össze tudásukat. A versenyen elméleti és gyakorlati feladatokat kellett megoldani. A legjobbak pedig továbbjutnak az országos döntőbe, melyet március végén rendeznek. A megyei döntőt Vörös Ferenc alezredes, a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság rendészeti igazgatója nyitotta meg, aki kiemelte, hogy a biztonságos közlekedésre már gyermekkorban tanítani kell a fiatalokat.

A közlekedésbiztonsági tesztlap mellett biciklis ügyességi feladatokat kellett megoldaniuk az általános iskolás gyerekeknek.
Vörös Ferenc alezredes, Fejér megye rendészeti igazgatója, a Fejér Megyei Baleset-megelőzési Bizottság elnöke köszöntötte a versenyre érkezett gyermekeket, a főkapitányság tantermében megtartott megnyitó alkalmával. A Székesfehérvárról, Dunaújvárosból, Csórról, Mórról, Kincsesbányáról érkezett iskolások, intézményeik háziversenyeit megnyerve jutottak el a megyei döntőig. A negyedikes és nyolcadikos diákok elméletben és gyakorlatban mérték össze tudásukat. Amíg a negyedikesek a tesztlapot töltötték, addig a nagyobbak a kerékpáros ügyességi pályán kerülgették a bólyákat, hasábokat, ami korántsem volt olyan könnyű, mint amilyennek látszott. Lábletételért egy hibapontot, akadály érintésért kettőt, döntésért vagy hasábleverésért három, pályaelem kihagyásáért öt pontot vont le a szigorú zsűri. Májer László főhadnagy nem csak a pontokat számolta szigorúan, de a másodperceket is. Hiszen azonos hibapontszám elérése esetén az járt jobban, aki a feladat végrehajtásához kevesebb időt használt fel.
A tesztlapokat tartalmazó borítékot a kitöltés előtti másodpercekben bontották föl a verseny bírák. A képes, szituációs kérdéseket tartalmazó feladatsor egyes eleme még a felnőttek számára sem volt egyszerű. A gyerekek okosan, fegyelmezetten töltögették a lapokat.
15.00 óra körül megszületett a végeredmény. Az ünnepélyes eredményhirdetésre felsorakozott kicsik és nagyok izgatottan várták a győztesek nevét.
A 4. osztályosok közül
I. helyezett lett Molnár Dániel Csórról, a Mátyás király Általános Iskolából,
II. helyezést ért el Léhner Borostyán a dunaújvárosi Arany János Általános Iskola tanulója,
III. helyezett lett Varga Kristóf Kincsesbányáról, a Kazinczy Ferens Általános Iskolából.
A 8. osztályosok versenyében
I. helyezett lett Horváth Ákos Dunaújvárosból, a Gárdonyi Géza Általános Iskolából,
II. helyezett a versenyben Hegedűs Anita Csórról, a Mátyás Király Általános Iskolából,
III. helyezést ért el Szép-Horváth Arnold Székesfehérvárról, a Táncsics Mihály Általános Iskola tanulója.
A helyezettek tárgyjutalmat kaptak. A korcsoportonkénti első két helyezettet felkészítik az országos döntőre, de az első helyezettek képviselik Fejér megyét. A döntőre március 18-20. között kerül sor Tiszaújvárosban.