-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Csütörtökön este tartanak lakossági fórumot a Palotavárosban
A Palotavárosban május 8-án, csütörtökön tart lakossági fórumot a városrész önkormányzati képviselője Boldizs Kálmánné és Székesfehérvár polgármestere Warvasovszky Tihamér. A 8. sz választókerület aktualitásairól kedden számoltak be sajtótájékoztatón a Városházán. A panelfelújítás fontossága mellett szó volt a Bőrgyár és a Rácz utca helyzetéről, a Palotavárosi tavak melletti pihenőparkról és az Otthonteremtő program folytatásáról is.
2008.05.06. 15:28 |
A Palotavárosban május 8-án, csütörtökön tart lakossági fórumot a városrész önkormányzati képviselője Boldizs Kálmánné és Székesfehérvár polgármestere Warvasovszky Tihamér. A 8. sz választókerület aktualitásairól kedden számoltak be sajtótájékoztatón a Városházán.

Warvasovszky Tihamér kiemelte, hogy az egyik legnagyobb körzet a Palotaváros: több iskola és óvoda, parkok és játszóterek, illetve a Rácz utca is itt található. Elmondta, hogy az elmúlt két évben a panelprogram keretében 852 lakást újítottak fel 670 millió forintért és az áprilisi közgyűlésen döntött a képviselőtestület további 147 lakás felújításáról a Palotavárosban. Ez utóbbi munka 140 millió forintba kerül, melynek egyharmadát a lakók, harmadát az önkormányzat és további egyharmadot az állam fizet. Elhangzott, hogy az Otthonteremtő program második ütemében 260 lakás építése kezdődik meg a Hübner A. utcában, mely jelzi azt is, hogy fiatalodik a városrész. A város polgármestere a Bőrgyárral kapcsolatban -mely szintén ebben a körzetben található- kiemelte, hogy két hónapon belül pályázatot nyújt be az önkormányzat az Agóra Pólus Programhoz, hogy felújítsák és kultúrális célokra hasznosítsák a volt gyárat.
Boldizs Kálmánné önkormányzati képviselő az éppen aktuális, a körzetben zajló munkával kapcsolatban kiemelte, hogy az áramszolgáltató, az E-on eladta a tópart mellett található telephelyét egy vállalkozónak, ahol társasházat építenek majd. A telep bontásán dolgoznak a napokban.

A képviselői egyéni keret elköltését a Palotavárosban megbeszélik a lakókkal: játszóterek és parkok karbantartására, faültetésre jelentős összeget költenek az idén is. A Palotavárosi tavak mellett pihenőparkot terveztetett a város önkormányzata és megállapodtak a horgászegyesülettel, hogy a tavak bérleti díját a környék parkosítására használják fel, így pergolák, szalonnasütő helyek és padok kerülnek ki a partra hamarosan.
A lakóközösségek szemétgyűjtésével kapcsolatban Boldizs Kálmánné elmondta, hogy képviselői keretéből is segít a társasházaknak, hogy szép és praktikusan használható, zárható kukatárolókat építtessenek. Mint mondta a bármikor szívesen fogadja a lakók megkeresését az ügyben. Példaként említette a Kelemen Béla utca 89. szám (Kiskakassal majdnem szemben) előtt található kukatárolót.
A lakossági fórumra minden érdeklődőt várnak csütörtökön, május 8-án 18 órától az István Király Általános Iskola ebédlőjébe. Előtte 17 órától a város polgármestere, a körzet képviselője és az önkormányzat szakemberei tartanak bejárást a Palotavárosban.

Warvasovszky Tihamér kiemelte, hogy az egyik legnagyobb körzet a Palotaváros: több iskola és óvoda, parkok és játszóterek, illetve a Rácz utca is itt található. Elmondta, hogy az elmúlt két évben a panelprogram keretében 852 lakást újítottak fel 670 millió forintért és az áprilisi közgyűlésen döntött a képviselőtestület további 147 lakás felújításáról a Palotavárosban. Ez utóbbi munka 140 millió forintba kerül, melynek egyharmadát a lakók, harmadát az önkormányzat és további egyharmadot az állam fizet. Elhangzott, hogy az Otthonteremtő program második ütemében 260 lakás építése kezdődik meg a Hübner A. utcában, mely jelzi azt is, hogy fiatalodik a városrész. A város polgármestere a Bőrgyárral kapcsolatban -mely szintén ebben a körzetben található- kiemelte, hogy két hónapon belül pályázatot nyújt be az önkormányzat az Agóra Pólus Programhoz, hogy felújítsák és kultúrális célokra hasznosítsák a volt gyárat.
Boldizs Kálmánné önkormányzati képviselő az éppen aktuális, a körzetben zajló munkával kapcsolatban kiemelte, hogy az áramszolgáltató, az E-on eladta a tópart mellett található telephelyét egy vállalkozónak, ahol társasházat építenek majd. A telep bontásán dolgoznak a napokban.

A képviselői egyéni keret elköltését a Palotavárosban megbeszélik a lakókkal: játszóterek és parkok karbantartására, faültetésre jelentős összeget költenek az idén is. A Palotavárosi tavak mellett pihenőparkot terveztetett a város önkormányzata és megállapodtak a horgászegyesülettel, hogy a tavak bérleti díját a környék parkosítására használják fel, így pergolák, szalonnasütő helyek és padok kerülnek ki a partra hamarosan.
A lakóközösségek szemétgyűjtésével kapcsolatban Boldizs Kálmánné elmondta, hogy képviselői keretéből is segít a társasházaknak, hogy szép és praktikusan használható, zárható kukatárolókat építtessenek. Mint mondta a bármikor szívesen fogadja a lakók megkeresését az ügyben. Példaként említette a Kelemen Béla utca 89. szám (Kiskakassal majdnem szemben) előtt található kukatárolót.
A lakossági fórumra minden érdeklődőt várnak csütörtökön, május 8-án 18 órától az István Király Általános Iskola ebédlőjébe. Előtte 17 órától a város polgármestere, a körzet képviselője és az önkormányzat szakemberei tartanak bejárást a Palotavárosban.