A Királyi Régió is ott lesz a Nemzeti Vágtán

A Nemzeti Vágtán a Magyar Turizmus Zrt. Közép- dunántúli Regionális Marketing Igazgatósága is megjelenik egy önálló pavilonnal, melyben a Királyi Régió, azaz a Közép-Dunántúl  lovas hagyományait, lovas turisztikai értékeit, továbbá a lovas turizmushoz köthető szálláslehetőségeket, lovas programokat, lovas udvarokat mutatja be.
2008.05.06. 08:00 |
A Nemzeti Vágta – a magyar hagyományok és közösségek ünnepe -, valamint az eseményt kísérő kiállítás és vásár helyszíne az erre az alkalomra ünnepi díszbe öltöztetett budapesti Hősök tere lesz 2008. május 31. és június 1. között. 

A Királyi Régió a Nemzeti Vágtán



A Nemzeti Vágtán a Magyar Turizmus Zrt. Közép- dunántúli Regionális Marketing Igazgatósága is megjelenik egy önálló pavilonnal, melyben a Királyi Régió, azaz a Közép-Dunántúl  lovas hagyományait, lovas turisztikai értékeit, továbbá a lovas turizmushoz köthető szálláslehetőségeket, lovas programokat, lovas udvarokat mutatja be.

A régió igen gazdag a lovas hagyományok ápolásában, lovas parkokban, lovas panziókban, s érdekesség, hogy szinte  minden egyes lovas létesítményhez, vagy lovas szolgáltatáshoz más-más turisztikai termék köthető. Móron a borturizmus és a wellness, Komáromban a különleges attrakciónak számító Lovas Színház, a gyógy- és termálfürdő, valamint  a Monostori Erőd, míg Sümegen, Cseszneken a várturizmus, a várjátékok, kulturális rendezvények várják a lovas turizmus kedvelőit.

 Csákváron a Vértes Naturparkban „pusztabuszozás” keretében csodálhatjuk meg a „ pusztát a Vértesben”, a Váli-völgyben, vagy Soponyán az erdőben vadakat leshetünk meg egy „szafari” során. A Mezőföldön Enying-Kabóka-pusztán gyönyörű környezetben –egy fantasztikus panorámájú tó szomszédságában–  terep lovagláson, a Velencei-hegységben pedig „panoráma lovagláson” vehet részt a vendég.

 A Közép-dunántúli  Régió a pákozdi Kapaszkodó Lovarda lovasát indítja a versenyen, a Magyar Turizmus Zrt.és a szervezők nyújtotta lehetőség alapján. A régió pavilonjában lehetőség van informátorral való megjelenésre, valamint lovas turizmushoz köthető szolgáltatásokról kiadványok elhelyezésére. 

További információ:
Magyar Turizmus ZRt. Közép-dunántúli Regionális Marketing Igazgatóság

8000 Székesfehérvár, Piac tér 12-14.

Tel.: 22/370-051, Fax: 22/370-063

E-mail: kdregiogyak@itthon.hu

 A Nemzeti Vágta célja, hogy a nemzeti lovas hagyományt felelevenítse, új tartalommal gazdagítsa, és egy nagyszabású kulturális fesztivált hozzon létre. A Nemzeti Vágta a magyar tradíciókra épülő, történelmi hangulatú lovasverseny, mely ilyenformán egyszerre hagyományőrző és hagyományteremtő országos kulturális esemény.

 A versenyre minden magyar önkormányzat, határon túli magyar közösség, hagyományőrző egyesület, lovas klub, és megfelelő felkészültséggel rendelkező lovat és lovast kiállítani tudó magánszemély és szervezet is jelentkezhet, településének képviseletében. A szervezők külön örömére szolgál, hogy több hagyományőrző egyesület és lovas szervezet is támogatásáról biztosította a kezdeményezést. Sőt, a lovas szakértők előtt már az a speciális pályaszerkezet is jelesre vizsgázott, melyen a verseny fog majd zajlani. Hamarosan pedig több lovas rendezvényen is találkozni lehet majd a Nemzeti Vágtára toborzó huszárokkal. A júniusi eseményre jelentkezők számára a szervezők felajánlják a helyszínen történő egyéb szereplés lehetőségét is, akár bemutatkozó stand, akár promóciós anyagok megjelenítésével, ennek részleteiről a szervezők adnak bővebb felvilágosítást. 
 
A versenytáv: 2 kör és egy egyenes célszakasz, kb.: 1 200 m
A versenypálya mérete: 500 x 12 m
Talaja: homok

 A futamok résztvevői az előzetesen kisorsolt számú rajthelyről, álló helyzetből startolnak. A start rajtkötél segítségével történik. A futam bal kézre zajlik. A futamban vágta jármódban, egymás akadályozása nélkül kell részt venni. A lovasok a versenypálya teljes területét igénybe vehetik a futam során a lovak és egymás testi épségét nem veszélyeztetve. A futam győztese az a páros, aki a versenytáv teljesítése után elsőként halad át a célvonalon. A verseny menetét a versenybíróság felügyeli és bírálja el. A végső sorrendet célfotó segítségével állapítja meg a versenybíróság.