Hírek
-
Iszka utazása - fehérvári premier a Barátságban szerdán este hatkor
November 14-én szerdánlesz az "Iszka utazása" c. film székesfehérvári premierje 18 órától a Barátság Klubmoziban. Bollók Csaba író-rendező a 38. Magyar Filmszemlén jelentkezett az Iszka utazása című drámájával. A Filmszemle legjobb szerzői filmnek járó fődíjával jutalmazott remekmű azóta a nemzetközi filmfesztiválok kedvence lett. A Romániában forgatott dráma alapjául és alanyául egy Zsil-völgyi kamaszlány, Varga Mária és sorsa szolgált. A tinédzser lánnyal Bollók és a producer-színésznő Csere Ágnes egy erdélyi utazása során találkozott véletlenül, amikor egy vasúti átjáróban...
2007.11.13. 18:27:07 -
Már három aranyérmes Mestertanár oktat a Kodolányi János Főiskolán
A Kodolányi János Főiskola tudományos rektorhelyettese, Hervainé dr. habil. Szabó Gyöngyvér és dr. Somogyi Ferenc főiskolai tanár OTDT Mestertanár Aranyérem Kitüntetést kapott. A díjat tegnap adták át a Magyar Tudományos Akadémia ünnepi ülésén, elismerve magas szintű tudományszervezői tevékenységüket és eredményes témavezetői munkájukat. A kitüntetést az Országos Tudományos Diákköri Tanács alapította tíz évvel ezelőtt azon kutatók és oktatók ösztönzése céljából, akik a minőségi felsőoktatás érdekében kiemelkedően eredményes, áldozatos munkát végeznek.
2007.11.13. 18:18:39 -
Szakszervezeti találkozó a Hiemer házban - aktuális témákról beszélgettek a város polgármesterével
Minden évben találkozót szervez az Magyar Szakszervezetek Országos Szövetségének megyei szervezete Warvasovszky Tihamér polgármesterrel. Az ezévi egyeztetést ma délután tartották a Hiemer-házban. 14 szakszervezet helyi vezetői vettek részt a programon, akiket először az elmúlt egy év történéseiről tájékoztatott a polgármester. A résztvevők különböző vállalati és szakmai dolgozói csoportokat képviselnek, így kapcsolódva a Warvasovszky Tihamér által elmondottakhoz mindenki más és más témában fogalmazta meg kérdéseit, javaslatait.
2007.11.13. 17:21:42 -
50 év integráció 50 helyszínen - programsorozat az Európai Unióról
Európa köztünk van címmel indul rendezvénysorozat Székesfehérvár gesztorságával Szabadbattyánban, Iszkaszentgyörgyön, Csóron és Bakonykútiban. A programokról kedden délután tartottak sajtótájékoztatót a települések polgármesterei a Hiemer-házban. Székesfehérváron november 17-én szombaton a Vörösmarty Színházban és a Szabadművelődés Házában lesznek a programok, Szabadbattyánban november 24-én, Bakonykútiban november 25-én, Iszkaszentgyörgyön december 1-én, Csóron pedig december 8-án várják az érdeklődőket. A rendezvény programjait itt találja!
2007.11.13. 16:17:27 -
Stresszmentes életet mindenkinek!
Stresszkontroll képzést tartottak a hétvégén a Hiemer-házban. A stressz mindennapunk láthatatlan gyilkosa. Fiatal életeket tör ketté a váratlan szívinfarktus, a magas vérnyomás miatti agyvérzés. A miatta kialakult álmatlan éjszakák alapozzák meg a mindennapi szorongást, aminek következménye a gyakori majd mindennapos fejfájás, indokoltatlan félelemérzés, pánik rohamok és más szervi tünetek. Kezdődik az orvostól orvosig járás, a gyógyszerszekrény megtelik a legkülönfélébb gyógyszerekkel, ennek ellenére egyre fáradtabb, kedvetlenebb vagyok.Stressz gyorstesztet itt talál!
2007.11.13. 07:58:26
December 21-én csatlakozik MAgyarország a Schengeni övezethez
Gyors javaslatot készít az Egészségügyi Minisztérium az otthonszülés szabályozására
Az elmúlt időszakban számos javaslat érkezett az Egészségügyi Minisztériumhoz és több szervezet megszólalt az otthonszülés tervezett szabályozásával kapcsolatban. A tárca a javaslatokat és az elhangzott észrevételeket alaposan megfontolva a jövő hét második felére alakítja ki saját javaslatát, amelyet megküld az otthonszülést támogató szervezeteknek és a szakmai kollégiumnak is. A minisztérium a kiküldést követően egyeztetésre hívja meg a szakmai és az emberi jogi szervezeteket, valamint az otthonszülést támogató szervezetek képviselőit...
Kábítószert is találtak a rendőrök az áruházi tolvajoknál
Két csomag kábítószert találtak a rendőrök annál a fiatalembernél, akit lopáson értek tetten egy székesfehérvári áruházban. Székesfehérváron az egyik nagyáruházba vasárnap kora este hívtak rendőröket, miután a biztonsági őrök tetten értek egy helybéli fiatalkorút és egy magyaralmási férfit. A páros ugyanis fizetés nélkül próbált kivinni az áruházból dohányárut és elektronikai cikkeket, több mint negyvenezer forint értékben. Az elkövetők egyikének zsebeiből két csomag, alufóliába csomagolt droggyanús anyag is előkerült...
Előkerültek a Szent Imre születési helyét jelző kőtábla darabjai
Bevásárlóközpontok épülnek a Szent Flórián körúton
Szerdától felújítás miatt lezárják a Megyeház utcát
Katalin-nap Kati néninél
Hogyan igényeljünk 2008-ban gázár- és távhő támogatást?
Víztelenített a hétvégi házban? - az elfagyott mérő után elfolyt vizet a fogyasztó fizeti
Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézménnyé alakult az Arany János Iskola
Szakmai konferenciát rendeztek pénteken délelőtt a Városházán az Arany János Általános Iskola és Speciális Szakiskola Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézménnyé válása alkalmából. Az intézmény utazó gyógypedagógiai szolgáltatást működtet az általános iskolákban, de pedagógiai-szakmai szolgáltatásokat is nyújt a kistérségben. A sajátos nevelési igényű tanulók nevelése párhuzamosan folyik a speciális és integráltan a többségi intézményekben. A gyógypedagógiai tevékenység egyik legfontosabb sikerkritériuma, hogy a gyermekek társadalomba való beillesztése megvalósulhasson.