Hírek
-
Önkormányzati és gazdasági szakemberekből álló török küldöttség érkezett Székesfehérvárra
2007.11.16. 20:28:16 -
Új játékosok - új autók
Székesfehérváron már megszokott dolog, hogy az Alba Volán SC jégkorong csapatának játékosai, elsősorban légiósai Skoda típusú személygépkocsival járnak. Szerződésük lejártáig a napokban leigazolt két kiváló hokis is a cseh márka-család egy-egy tagjával róják a kilómétereket, persze akkor, amikor nem jégen vannak. A kanadai hátvéd, Chris Allen, és a korábbi finn válogatott Toni Sihvonen komoly erősítést jelenthetnek a Volán számára, s mindennapjaikat próbálja megkönnyíteni a szakosztály vetetése és a Skoda Wolf Kft. /fotó: www.albavolanhockey.hu/
2007.11.16. 17:02:05 -
Már lehet nevezni a Videoton Baráti Kör Kispályás Tornára
2007. december 28.-a és 30.-a között ismét zsúfolásig telhet a Videoton Oktatási Központ lelátója, hiszen a fehérvári labdarúgás elhivatott szimpatizánsai ismét megrendezik a Videoton Baráti Kör – Országos Kispályás Labdarúgó Tornát. Az immár nyolcadik alkalommal megrendezésre kerülő megmérettetésen 32 csapat és több száz profi, igazolt, vagy a labdarúgást amatőr szinten űző sportoló mérheti össze erejét. Az elmúlt évek tapasztalatai alapján mára országosan is kiemelkedő erősségű csapatok küzdenek meg minden évben a díszes serlegekért és a több százezer Forint értékű sportfelszerelések elhódításáért.
2007.11.16. 16:49:55 -
Megszavazta csütörtökön az Európai Parlament a schengeni csatlakozást
Az Európai Parlament csütörtökön megszavazta Magyarország és másik nyolc uniós tagállam csatlakozását a schengeni övezethez, így december 21-től megszűnhet a belső határellenőrzés egyebek között a magyar-szlovák, a magyar-osztrák és a magyar-szlovén határon. Kritika hangzott el a Parlamentben a magyar vízumkiadás gyakorlatával kapcsolatban, miszerint a biztonsági kockázatokhoz, a vízumigénylők számához képest kevés személyes interjú, valamint az alacsony elutasítási arány a magyar jogszabályok átalakítását teszik szükségessé.
2007.11.16. 07:24:35 -
Szociális Munka Napja - elismerés a szociális területen dolgozóknak
Magyarországon 2000-ben nyilvánították november 12-ét a Szociális Munka Napjává. Az évfordulóról Székesfehérvár Önkormányzata is minden évben megemlékezik. A szociális feladatokat ellátó intézmények dolgozóit csütörtökön délután ünnepélyes keretek között köszöntötték a Hiemer-házban. A város polgármestere Warvasovszky Tihamér a jeles évforduló alkalmából tizenöt szakembernek adott át jubileumi jutalmat és elismerést.
2007.11.15. 21:22:13
Éber polgárőrök figyeltek fel éjfél után a 14-15 éves gyerekekre
Késő esti szolgálatukból voltak hazatérőben a polgárőrök, amikor matatásra lettek figyelmesek a Rákóczi úti büfésoron. A nagy áruház takarásában álló üzletek italautomatáinál szerda éjjel egy fiatalokból álló csapat matatott. A polgárőrök érkeztére megrebbentek a fiatalok és a Csanádi tér felé elfutottak. Amíg a polgárőrök a fiatalok után futottak, jelzésükre a járőrök az ellenkező irányból eléjük kerültek. A fiatalok zsebéből előkerült egy csavarhúzó, lefeszített lakat és az egyik automatáról származó kis alkatrész is.
A Mobilitási Hét eseményeit értékelték a Városházán
Az idei Mobilitási Hét értékelő, díjkiosztó rendezvényt csütörtökön délelőtt tartották a Polgármesteri Hivatalban, ahol a legeredményesebb résztvevők is ott voltak. Az eseményen díjakat és emléklapokat adott át Dr. Radics József , a Környezetvédelmi Bizottság elnöke, aki kiemelte, hogy Európa számos nagyvárosában 2002 óta rendezik meg a Mobilitási Hetet, ami a gyalogos és kerékpáros közlekedés népszerűsítését is szolgálja.
"Székesfehérvár ezer éves város, ezerarcú város" - kihirdették az Ötletpályázat eredményeit
Zsebtolvajt fogtak a rendőrök a Vasútállomáson
Vasútállomás épületében felszerelt térfigyelő kamera monitorján tűnt föl a körzeti megbízottaknak egy nő, aki erőszakosan próbált ismerkedni egy férfi utassal. A járőröknek nem volt ismeretlen a nő és sejtették is, hogy mire megy ki a játék. Mire a járőrök odaértek a furcsa párhoz, a férfi zsebében már ötezer forint mínusz volt. A tőle harminc-negyven méterre álló nőt vonták kérdőre, hogy hova tette a pénzt, de nem sok sikerrel. A kamerát azonban nem lehetett becsapni...
"Kodály országa" - Székesfehérváron folytatódik az országos rendezvénysorozat
Litván delegáció látogatott Székesfehérvárra
Az FC Fehérvár tíz emberrel harcolta ki a döntős tagságot a Ligakupában
A Zalaegerszegi TE együttese utazott kedvezőbb helyzetben a labdarúgó Ligakupa elődöntőjének visszavágójára, ugyanis a zalaiak az első meccsen 2-1-re nyertek az FC Fehérvár ellen. Hiába a ZTE előnye, a Vidi játékosai bíztak a továbbjutásban, hiszen az egyetlen gólos hátrányt hazai környezetben nem lehetetlen ledolgozni. A Sóstói Stadionban nem voltak sokan kíváncsiak a két csapat csatájára, pedig akadt izgalom bőven… A Zalaegerszeg szerzett vezetést az első félidő végén, majd egyenlített a hazai alakulat. A 77. perctől emberhátrányban futballozott az FCF, mégis kiharcolta a döntőbe jutást. FC FEHÉRVÁR-ZALAEGERSZEG 3–1 (0–1, 2–1, 2–1)