Az FC Fehérvár győzelemmel búcsúzott hazai közönségétől

Utolsó hazai bajnoki mérkőzésén győzelemre készült az FC Fehérvár a Soproni Liga 29. fordulójában, s még ha nyögvenyelősen is, de szándékai szerint cselekedett. A fehérváriak úgy tudtak nyerni a BFC Siófok ellen, hogy az 51. perctől emberhátrányban futballoztak. A bajnoki találkozó után lépett pályára a Videoton 1984-’85-ös UEFA-Kupa-döntős csapata, és 3-1-re verte a San Francisco Hungarian’s alakulatát. FC Fehérvár – BFC Siófok 1-0 (0-0)
2008.05.26. 03:14 |

A 2007-2008-as NB1-es bajnokság utolsó hazai mérkőzésén rendkívül álmoskás első félidőt produkált az FC Fehérvár és a BFC Siófok. A hatodik percben Farkas szabadrúgását paskolta Hegedűs kapus szögletre, majd nem sokkal később Sitku Illés lőtt a vendégkapu mellé. A 27. percben a fehérvári nevelésű Megasföldi nevéhez fűződött az első siófoki támadás, kisodródott helyzetből leadott lövését Németh Viktor lábbal védte. A félidő vége előtt Horváth Gábor szabadrúgása szállt a kapu fölé.

Fordulás után Dvéri beállásával megélnkült a Vidi játéka, főként azután, hogy Mohl az 51. percben megkapta második sárga lapját, és idő előtt mehetett zuhanyozni… Előbb Koller fejese pattant a ketrec mellé egy szöglet után, majd az 58. percben Polonkai távoli kapáslövését fogta Hegedűs. A 62. percben jelentkezett a Siófok, Basava 22 méterről bombázott nem sokkal a bal kapufa mellé. Két minutummal később egy jobboldali beadás után a csereként beállt Melczer perdítette kapura a labdát, amit Németh vetődve hárított. A 68. percben Dvéri gurította le a labdát Sitku elé, a csatár az ötös sarkáról ballal veszélyeztetett, Hegedűs bravúrral ütötte szögletre a labdát a rövid felső sarok elől. Az emberhátrányban játszó fehérváriak aztán a 76. percben megszerezték a vezetést: Farkas passzolt Nagy Dánielhez, aki 20 méterről középről, jobbal bombázott a siófoki kapuba, 1-0. A 80, percben válaszolhatott volna a BFC, de Magasföldi kisodródva a kapu fölé emelt. Alig három perc elteltével Sütő a kezdőkörből megeresztett szabadrúgását Németh a gólvonalon fogta, majd Dvéri pontrúgása után Csobánki fejelt mellé. A 89. percben Sitku került helyzetbe és adhatta volna meg a kegyelemdöfést, de lapos labdája a jobb kapufáról vágódott vissza a mezőnybe, így maradt az egygólos hazai diadal.

Az FC Fehérvár 1-0-s győzelmével búcsúzott hazai közönségétől a 2007-2008-as szezonban, s az ötödik hely megtartásáért száll harcba az utolsó fordulóban Zalaegerszegen.

A bajnoki találkozó után lépett pályára az 1984-’85-ös UEFA-Kupa-döntőjéig menetelő Videoton SC csapata. Az ellenfél az USA-ban élő, valamint már hazatelepült magyar labdarúgókból álló alakulat volt, akik immár visszatérő vendégek Székesfehérvárra. A Disztl-fívéreket, Horváth Gábort, Wittmannt, Csongrádit, Faddit, Gömörit, Vadászt, Vaszilt, Csuhayt felvonultató piros-kékek 3-1-re nyertek a San Francisco Hungarian’s ellen. Kár, hogy a késői kezdés miatt a régi nagyokat csupán 77 néző láthatta újra pályán…

FC Fehérvár – BFC Siófok 1-0 (0-0)

Sóstói Stadion, 2800 néző
 Vezette: Kassai (Ring, Szécsényi)

FCF: Németh V. – Lázár, Koller, Horváth G. (Fehér, 81.), Mohl – Farkas B., Sifter – Nagy D., Polonkai (Csobánki, 79.), Dajic (Dvéri a szünetben) – Sitku. Vezetőedző: Disztl László

Siófok: Hegedűs – László (Ambrus, 81.), Forgács, Sütő, Miklósvári – Homonyik, Tusori, Nagy L., Bonifert (Melczer, 53.) – Basara (Gajda, 65.), Magasföldi. Vezetőedző: Aldo Dolcetti.

Gól: Nagy Dániel (76.)
 Sárga lap: 5-3
 Kiállítva: Mohl (51.)
 Szögletarány: 5-4