Fölényes győzelemmel búcsúzott a Fehérép-Alcoa-FKC

A már biztos kieső Kiskunhalasi NKSE már tét nélkül léphetett pályára a Fehérép -Alcoa-FKC otthonában a 2007-2008-as női kézilabda szezon utolsó NB1-es mérkőzésén, azonban a fehérváriaknak mindenképpen pontot kellett szeretniük ahhoz, hogy a tabella negyedik helyén végezzenek. A több búcsúzó játékost is felvonultató Fehérép végül örömjátékkal örvendeztette meg szurkolóit, gólzáporos mérkőzésen győzte le ellenfelét. Fehérép-Alcoa-FKC – Kiskunhalasi  NKSE 44-31 (27-12)
2008.05.24. 23:42 |
 A már biztos kieső Kiskunhalasi NKSE már tét nélkül léphetett pályára a Fehérép-Alcoa-FKC otthonában a 2007-2008-as női kézilabda szezon utolsó NB1-es mérkőzésén, azonban a fehérváriaknak mindenképpen pontot kellett szeretniük ahhoz, hogy a tabella negyedik helyén végezzenek. A több búcsúzó játékost is felvonultató Fehérép végül örömjátékkal örvendeztette meg szurkolóit, gólzáporos mérkőzésen győzte le ellenfelét, és végzett a bajnokság negyedik helyén.

A találkozó előtt ünnepélyes keretek között búcsúztatta a klub az idény végén távozókat: Vura József vezetőedzőt, a Debrecenbe igazoló Szrnka Hortenziát, a Valenciába szerződő Balogh Beát, a Győrbe visszatérő Mayer Szabinát, a dán Randershez költöző Tápai Szabinát, és a Romániába igazoló Fekete Csillát.

Az utolsó NB1-es mérkőzésén lelkesen harcba szálló Kiskunhalas az ötödik percig volt a fehérváriak partnere, 4-4 után már nem volt túl sok köze a mérkőzéshez. A csapatok nem törődtek sokat a védekezéssel, mindezt bizonyítja, hogy az első félidőben összesen 39 gólt termeltek… Vaszari Virág nagyon élt a pályán, első játékrészbeli hét találata mellé Balogh hattal zárkózott fel, míg a kapuban Fekete Csilla is jól fogott. A párharc tulajdonképpen már a szünet előtt eldőlt, az egy teljes meccsre való gólt dobó Fehérép 27-12-re vezetett.

Fordulás után Vura mester már pihentette Tápait, Vaszarit, Vijunaitét, és Baloghot, s a kisegítők is remekeltek. Különösen Mayer Szabina, aki kilencszer volt eredményes egy félidei játéka alatt. A halasiak főként Kurgyis révén jelezték, hogy ők is pályán vannak, no meg a nagy különbséget nehezen viselő Zámbó, aki több fehérvárit is a nyakánál fogva rántott földre, mehetett is idő előtt zuhanyozni. A Fehérép játékosai rendre csak arra törekedtek, hogy kiszolgálják közönségüket, s örömjátékkal búcsúzzanak a 2007-2008-as szezontól, s a publikum nem is panaszkodhatott, az alcoás lányok fölényes győzelmet arattak, s végeztek idén is a tabella negyedik helyén, immár sokadszor.

Fehérép-Alcoa-FKC – Kiskunhalasi NKSE 44-31 (27-12)

Székesfehérvár, 500 néző
 Vezette: Hargitai, Markó

Fehérép: Djeric, Fekete (kapusok) – Vaszari 9, Trishchuk 3, Tápai 3, Vijunaite 4, Gordejeva 3, Balogh 7/3. Csere: Bernataviciute 1, Emberovics, Mayer 9, Kamper 3/1, Kovács 1. Vezetőedző: Vura József

Kiskunhalas: Győri, Szikora (kapusok) – Kurgyis 10/1, Földes 3/1, Rábai 3, Tóth 1, Zámbó 6, Horváth M. 1 csere: Csendes 1, Kósa 1, Hódosi 1, Micskó, Virág 4. Vezetőedző: Zsadányi Sándor

Kiállítások: 8 ill. 14 perc
 Piros lap: Zámbó