Hírek


/ 2007.12.27. 08:47:27 |

Idén is TILOS petárdázni - többen veszítik el ujjukat minden Szilveszterkor

Év vége számít a pirotechnikai piac főszezonjának. A kis tüzijátékok forgalmazásának és a birtoklásának szigorú szabályait a fogyasztóvédelmi hatóság is ellenőrzi. A legfontosabb tudnivaló: magánszemély petárdát nem birtokolhat, ha valakinél mégis találnak azt szigorúan büntetik. Szbálysértésnek számít a petárda birtoklása, illetve használata is. Ha valakit petárdázáson kapnak, akkor 100000 Forintos bírságra is számíthat. Tavaly Székesfehérváron is több esetben buntettek a rendőrök.
/ 2007.12.26. 21:29:21 |

Válogatás a 2007-es év fontos közéleti eseményeiből

 A 2007-es év elején a köztársasági elnök és a miniszterelnök is járt a városban, de az ország összes cigányvajdája is ellátogatott Székesfehérvárra február elején. Az utóbbi néhány évben nem járt annyi külföldi delegáció a városban, mint ebben az esztendőben: itt volt Hollandia, Horvátország, Finnország, sőt még Azerbajdzsán nagykövete is. Tavasszal az oktatási kérdésektől volt hangos a székesfehérvári közélet, nyár elején búcsúzott a rendőrfőkapitány és lett új városi kapitány is. Néhány nappal azután pedig, hogy különleges régészeti leletek kerültek elő a város határában meghirdették az Első Székesfehérvári Ötletpályázatot.
 A 2007-es év legfontosabb közéleti híreit itt találja!
/ 2007.12.22. 10:10:56 |

Papírhulladékkal teli konténer gyulladt ki az Alba Plazánál

 Lángra kapott egy huszonöt köbméteres konténer pénteken kora este Székesfehérváron. A székesfehérvári tűzoltóság tájékoztatása szerint az Alba Plaza mögötti parkolóban egy körülbelül tíz tonna, zömében papírhulladékkal teli konténer gyulladt ki. A tűzoltók a tömörítő présről a tűzoltóság darujának csörlőjével húzták le a konténert, és ezután tudták csak megfékezni a lángokat. Képek a tűz oltásáról!
/ 2007.12.22. 10:03:35 |

Égve hagyott gyertya miatt égett ki egy lakás pénteken Székesfehérváron

Gyertya miatt gyulladt ki egy lakóépület egyik lakása pénteken késő délután Székesfehérváron. A Havranek József utcában lévő épület (Barátság Háza melletti toronyház) első emeleti lakásából a tulajdonos haza érkezésekor füst szűrődött ki. A fiatalember miután kinyitotta a bejárati ajtót, berohant a füsttel telítődött lakásban és egy kézi porral oltó készülékkel megpróbálta eloltani a tüzet a szoba egyik sarkában, majd értesítette a tűzoltóságot... Képek a tűzről itt!
/ 2007.12.21. 22:02:38 |

Megerőltetés nélkül nyert a listavezető

 A sereghajtó a listavezető ellen. Az Erste Bank Eishockey Liga 32. fordulójában a tabella 10. helyén álló Alba Volán SC az osztrák bajnokság legjobban teljesítő csapatát fogadta, s már az 56. másodpercben előnyhöz is juttatta a régi ismerős Acroni Jesenicét. Vaszjunyin Artyom adta el a korongot saját harmadán belül, Paul Healey köszönte szépen és Budai mellett a gólvonal mögé csúsztatta a pakkot. A Jesenice végig biztosabb hokit mutatott, és igazolta a papírformát, a fehérváriaknak most csak a szépítésre futotta erejükből. Alba Volán SC – Acroni Jesenice 1–4 (0-1, 0-2, 1-1)
/ 2007.12.21. 16:00:50 |

1 milliárd Forint a Fehérvár FC Kft. vesztesége - Az új többségi tulajdonos rendezett viszonyokat akar

 A Fehérvár FC Kft. többségi tulajdonosának képviselője Gál András Levente, az ideiglenes ügyvezető Bozai István, valamint Székesfehérvár alpolgármestere – és egyben kistulajdonos - Viniczai Tibor sajtóbeszélgetés keretében számoltak be a fehérvári klub jelenlegi helyzetéről. Dr. Gál András Levente felolvasta a többségi tulajdonos Garancsi István közleményét, melyből kiderült, hogy a Fehérvár FC Kft. vesztesége – a december 13.-i állapot szerint - 1 milliárd Forintra tehető, melyből 258 millió Forint a 2006-os időszakra datálható. Az APEH felé 151 millió Forintos tartozása volt a klubnak, a játékosoknak 7,5 millió, az alkalmazottaknak 11 millió, a könyvvizsgálónak 2,5 millió Forintot kellett volna már korábban kifizetnie a futballklubot működtető gazdasági társaságnak.

/ 2007.12.21. 15:22:23 |

Karácsony a hajléktalanszállón

Pénteken délután a hajléktalanszállón is karácsonyi ünnepséget tartottak, ahol ajándékként élelmiszer csomagot és néhány olyan használati tárgyat kaptak az otthontalanok a várostól, ami segíti őket a mindennapokban. Becslések szerint Székesfehérváron jelenleg 300 és 320 között van a hajléktalanok száma, közülük több mint százan töltik majd a karácsonyt az utcán. Nekik is lehetőségük lenne bemenni a szállóra, de nem teszik. A mai ebédet Warvasovszky Tihamér polgármester merte ki az otthontalanoknak, majd az ebéd után adták át az önkormányzat napi ajándékát, ami napi használati cikkeket tartalmaz.
/ 2007.12.21. 13:52:33 |

A két ünnep között is ingyenes a parkolás Székesfehérváron

 December 19-e és január 2-a között díjmentesen parkolhatnak a gépkocsik minden parkolási zónában Székesfehérváron. Az önkormányzat 2004-benépítette be ezt a kiegészítést idevonatkozó rendeletébe, hogy ezzel is megkönnyítse a fehérváriak karácsonyi készülődését. Az intézkedés célja, hogy az ünnepi rokonlátogatásokat és a belvárosi kereskedőknél történő bevásárlásokat segítsük -mondta Szakonyi László városgondnok. Az Ady Endre, a Jókai és az Arany János utcába továbbra is a behajtani tilos tábla a mérvadó, csak a bentlakók hajthatnak be a Belvárosba!

/ 2007.12.21. 12:44:55 |

Közgyűlés után - Warvasovszky Tihamér polgármester tájékoztatója

 A december 20-i közgyűlésen számos fontos döntést hozott a képviselőtestület, többek között sor került a költségvetési rendelet módosítására is. A város költségvetésének főösszege 1 milliárd forinttal nőtt, így közel 36 milliárdos lett a büdzsé. Székesfehérvár polgármestere elmondta, hogy a zárt ülést felfüggesztették, az itt szereplő témákról a két ünnep között döntenek majd a képviselők. Szigli István képviselő frakciótagságának felfüggesztésével kapcsolatban kiemelte, hogy „A képviselőknek Székesfehérvár városát, működőképességének biztosítását és fejlődését kell szolgálniuk. Ehhez minden képviselőnek felajánlom a partnerséget.”.