Hírek
-
Vissza a valóságba - öt gólt kapott az Alba Volán
Az Olimpija Ljubljana elleni hazai összecsapás előtt Tirolba látogatott az Alba Volán SC jégkorong csapata, ahol az Erste Bank Eishockey Liga 34. fordulójában az Innsbruck otthonában vendégeskedett. Ted Sator a jóbarát és a magyar válogatott szövetségi kapitányának, Pat Cortinának együttese ellen vezette a fehérvári csapatot, s az első harmadban mindezt némi részsikerrel tehette. A hatodik percben Ocskay szerzett vezetést a Volánnak, de még a nyitó periódusban kétszer mattolták az osztrákok Hetényit, előbb Mäkinen, majd Pewall volt eredményes. A második játékrészben Pewall mégegyszer betalált, a 36. percben pedig Sjödel-Wiklander alakította az állást 4-1-re. Az utolsó harmadban Kovács Csaba kozmetikázott, a kegyelemdöfést pedig Laroque adta meg, beállítva az 5-2-es végeredményt. HC TWK Innsbruck „Die Haie” – Alba Volán SC 5-2 (2-1, 2-0, 1-1)
2007.12.28. 21:44:39 -
Tavaly felfedezett influenzavírus jelent meg Magyarországon
Olyan influenzavírus jelent meg Magyarországon, amelyet 2006-ban fedeztek fel, és most először bukkant fel nálunk. Az országos tisztiorvosi szolgálat szakembere szerint az oltóanyagok védenek ellene, de oltás nélkül a fiatal és erős szervezetek is könnyebben megbetegedhetnek tőle. December eleje óta egyre több az influenzás beteg az országban, elsősorban a fővárosban, Pest megyében és a Dunántúlon. Bár még nincs járvány, rengeteg gyereket és fiatalt fertőzött meg a vírus. A leggyakoribb panasz a 39-40 fokos láz, és az erős köhögés.
2007.12.28. 10:42:01 -
Közös megegyezéssel távozik az FC Fehérvár vezetőedzője
A Fehérvár FC vezetősége közös megegyezéssel felbontotta Marijan Vlak vezetőedző és segítője Hrvoje Braovic szerződését - áll a klub honlapján. A horvát páros 2006. októberétől irányította a Fehérvár FC szakmai munkáját, amelynek eredményeképpen a 2006/2007-es szezont a hatodik helyen zárta a fehérvári együttes. A 2007/2008-as bajnokság 15 őszi mérkőzésén hat győzelmet és két döntetlen ért el a csapat, ami a szezon felénél a kilencedik helyre elég.
2007.12.28. 10:08:07 -
Válogatás a 2007-es év legfontosabb városfejlesztést érintő híreiből
Attól függetlenül, hogy szűkösnek volt mondható a 2007-es év, Székesfehérváron jutott azért városfejlesztési feladatokra: az idén 300 milliót költött például a város az iskolák konyháinak felújítására, átadták az új buszpályaudvart, és a Nappali Szolgáltató Centrumot is. Pályázatok terén sem nevezhető sikertelennek az év, hiszen újabb penelépületek felújítására, utak rendbetételére és a Királyi Séta projektre is nyert forrást Székesfehérvár. Persze elégedettek soha nem lehetünk, ám ha végignézzük, hogy városfejlesztés terén mik történtek idén a városban, akkor megállapíthatjuk, hogy a mai magyar valóságban azért nem áll rosszul a szénánk...
2007.12.28. 08:54:36 -
Rossz kezdés után szoros vereség Klagenfurtban
Újabb szoros mérkőzésen szenvedett vereséget az Alba Volán SC az EBEL 33. fordulójában. A fehérvári jégkorongozók Klagenfurtban korcsolyáztak jégre az osztrák bajnokság alapszakaszának hajrájában. A KAC már a kilencedik percben 3-0-ra vezetett, melynek következtében Ted Sator a rossz napot kifogó Budai helyett Hetényi Zoltánt küldte a ketrec elé. A fiatal kapus lehúzta a rolót - 34 lövésből mindent védett -, a hazaiak már nem találtak a Volán hálójába, így Kurt MacSweyn-nek lehetősége nyílt a szépítésre a harmadik harmadban. A Klagenfurt 3-1-re nyert, az Alba Volán pedig pénteken Innsbruckban javíthat. EC KAC - Alba Volán 3–1 (3–0, 0–0, 0–1)
2007.12.27. 09:51:00
Idén is TILOS petárdázni - többen veszítik el ujjukat minden Szilveszterkor
Válogatás a 2007-es év fontos közéleti eseményeiből
A 2007-es év legfontosabb közéleti híreit itt találja!
Papírhulladékkal teli konténer gyulladt ki az Alba Plazánál
Égve hagyott gyertya miatt égett ki egy lakás pénteken Székesfehérváron
Megerőltetés nélkül nyert a listavezető
1 milliárd Forint a Fehérvár FC Kft. vesztesége - Az új többségi tulajdonos rendezett viszonyokat akar
A Fehérvár FC Kft. többségi tulajdonosának képviselője Gál András Levente, az ideiglenes ügyvezető Bozai István, valamint Székesfehérvár alpolgármestere – és egyben kistulajdonos - Viniczai Tibor sajtóbeszélgetés keretében számoltak be a fehérvári klub jelenlegi helyzetéről. Dr. Gál András Levente felolvasta a többségi tulajdonos Garancsi István közleményét, melyből kiderült, hogy a Fehérvár FC Kft. vesztesége – a december 13.-i állapot szerint - 1 milliárd Forintra tehető, melyből 258 millió Forint a 2006-os időszakra datálható. Az APEH felé 151 millió Forintos tartozása volt a klubnak, a játékosoknak 7,5 millió, az alkalmazottaknak 11 millió, a könyvvizsgálónak 2,5 millió Forintot kellett volna már korábban kifizetnie a futballklubot működtető gazdasági társaságnak.
Karácsony a hajléktalanszállón
Pénteken délelőtt adták át a Tóth István - Tóth Terézia ösztöndíjakat a Városházán
A két ünnep között is ingyenes a parkolás Székesfehérváron
December 19-e és január 2-a között díjmentesen parkolhatnak a gépkocsik minden parkolási zónában Székesfehérváron. Az önkormányzat 2004-benépítette be ezt a kiegészítést idevonatkozó rendeletébe, hogy ezzel is megkönnyítse a fehérváriak karácsonyi készülődését. Az intézkedés célja, hogy az ünnepi rokonlátogatásokat és a belvárosi kereskedőknél történő bevásárlásokat segítsük -mondta Szakonyi László városgondnok. Az Ady Endre, a Jókai és az Arany János utcába továbbra is a behajtani tilos tábla a mérvadó, csak a bentlakók hajthatnak be a Belvárosba!