-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Szeptember 20. - Székesfehérvár Felelősségi Napja
„24 óra kompromisszumok nélkül” – ez a mottója Székesfehérvár Felelősségi Napjának. Egy nap, amikor szervezetten mindenki saját belátása, saját anyagi lehetőségei, fizikai állapota, segítő szándéka szerint jót cselekedhet a saját városrészéért.
2008.09.15. 05:52 |
„24 óra kompromisszumok nélkül” – ez a mottója Székesfehérvár Felelősségi Napjának. Székesfehérvár Felelősségi Napjával kapcsolatban hétfőn délután tartott sajtótájékoztatót a Városházán Farkas Tamás a Polgármesteri Hivatal tanácsadója.
Szeptember 20 – Székesfehérvár Felelősség Napja. Egy nap, amikor szervezetten mindenki saját belátása, saját anyagi lehetőségei, fizikai állapota, segítő szándéka szerint jót cselekedhet a saját városrészéért, az ott élő emberekért. Tavasszal és nyár végén is megkapta mind a 19 önkormányzati képviselő azt a levelet, melyben felsorolják, hogy mivel tudnak segíteni a szeptember 20-i Felelősségi Nap eredményességében - mondta Farkas Tamás a Polgármesteri Hivatal tanácsadója. "Az egyéni területi képviselőket kértük meg, hogy fogják össze a helyi lakóközösségeket, a helyi intézményeket, vállalkozásokat, civil és szakmai szervezeteket, fogalmazzák meg közösen, hogy milyen feladatokat szeretnének ezen a napon elvégezni, és teremtsék meg együtt a szükséges anyagi és emberi feltételeit."
Székesfehérváron a Rácbányában már példát mutattak az önkormányzati képviselők, hiszen szeptember 12-én az illegálisan lerakott szemetet összeszedték és elvitték, továbbá párthovatartozás nélkül vettek részt képviselők is a JóHír Napján a Halesz-parkban. Farkas Tamás hangsúlyozta, hogy "pénz nélkül is lehet tenni a városért", környezetünk tisztántartásához nem feltétlenül az önkormányzati támogatás a legfontosabb dolog.
A szeptember 20-i program nem csak a szűkebb környezetre koncentrál, hanem az egész városra, valamennyi fehérvárira, hiszen Székesfehérvár mindannyiunk otthona, mindannyian felelősek vagyunk érte. Májusban is volt már rá példa, hogy önkormányzati képviselők és a Videoton Baráti Kör összefogott, hogy szebbé tegyék környezetüket. Székesfehérvár Felelősségi Napján sincsenek kötelező feladatok, mindenki annyit tesz, amennyit tud.
Szeptember 20. Székesfehérvár Felelősség Napja
2008. február 19-én, az országban elsőként indította el politikamentes, a fehérváriak közösségi szerepvállalását ösztönző társadalmi felelősségvállalási programját Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár polgármestere. A program nem csak a szűkebb környezetre koncentrál, hanem az egész városra, valamennyi fehérvárira, hiszen Székesfehérvár mindannyiunk otthona. Mindannyian felelősek vagyunk érte.
A képviselőknek kertészeti munkák közül ebben az időszakban a következő feladatok elvégzését javasolta a Városháza: murvakapálás, gereblyézés, szemétszedés, járdaburkolatok seprése, járdák szélére benőtt gyomok eltávolítása, kiemelt útszegélyek gyommentesítése (az úttest melletti munkavégzés esetén a beláthatósági mellény alkalmazásának előírásait pontosítani szükséges). Növénytelepítés esetében pedig konténeres cserje telepítését javasolták a kertészek területenként korlátozott számban.
Sokan, egyébként magánemberként az előbb említett munkákat rendszeresen megteszik. Számos példáját látni a városban. Viszont egyre nagyobb igény van arra, hogy még többet, és még többször tegyünk akár szervezett módon.
Ennek megfelelően az őszi nagytakarításnak (szeptember 20) lesz egy tavaszi párja is. Az időpontot a hivatal munkatársai később fogják egyeztetni a területi képviselőkkel.
Kérjük küldjön nekünk fotókat a szeptember 20-án elvégzett munkákról!
Kapcsolat:
Farkas Tamás tanácsadó
fehervarert@pmhiv.szekesfehervar.hu
Szeptember 20 – Székesfehérvár Felelősség Napja. Egy nap, amikor szervezetten mindenki saját belátása, saját anyagi lehetőségei, fizikai állapota, segítő szándéka szerint jót cselekedhet a saját városrészéért, az ott élő emberekért. Tavasszal és nyár végén is megkapta mind a 19 önkormányzati képviselő azt a levelet, melyben felsorolják, hogy mivel tudnak segíteni a szeptember 20-i Felelősségi Nap eredményességében - mondta Farkas Tamás a Polgármesteri Hivatal tanácsadója. "Az egyéni területi képviselőket kértük meg, hogy fogják össze a helyi lakóközösségeket, a helyi intézményeket, vállalkozásokat, civil és szakmai szervezeteket, fogalmazzák meg közösen, hogy milyen feladatokat szeretnének ezen a napon elvégezni, és teremtsék meg együtt a szükséges anyagi és emberi feltételeit."
Székesfehérváron a Rácbányában már példát mutattak az önkormányzati képviselők, hiszen szeptember 12-én az illegálisan lerakott szemetet összeszedték és elvitték, továbbá párthovatartozás nélkül vettek részt képviselők is a JóHír Napján a Halesz-parkban. Farkas Tamás hangsúlyozta, hogy "pénz nélkül is lehet tenni a városért", környezetünk tisztántartásához nem feltétlenül az önkormányzati támogatás a legfontosabb dolog.
A szeptember 20-i program nem csak a szűkebb környezetre koncentrál, hanem az egész városra, valamennyi fehérvárira, hiszen Székesfehérvár mindannyiunk otthona, mindannyian felelősek vagyunk érte. Májusban is volt már rá példa, hogy önkormányzati képviselők és a Videoton Baráti Kör összefogott, hogy szebbé tegyék környezetüket. Székesfehérvár Felelősségi Napján sincsenek kötelező feladatok, mindenki annyit tesz, amennyit tud.
Szeptember 20. Székesfehérvár Felelősség Napja
2008. február 19-én, az országban elsőként indította el politikamentes, a fehérváriak közösségi szerepvállalását ösztönző társadalmi felelősségvállalási programját Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár polgármestere. A program nem csak a szűkebb környezetre koncentrál, hanem az egész városra, valamennyi fehérvárira, hiszen Székesfehérvár mindannyiunk otthona. Mindannyian felelősek vagyunk érte.
A képviselőknek kertészeti munkák közül ebben az időszakban a következő feladatok elvégzését javasolta a Városháza: murvakapálás, gereblyézés, szemétszedés, járdaburkolatok seprése, járdák szélére benőtt gyomok eltávolítása, kiemelt útszegélyek gyommentesítése (az úttest melletti munkavégzés esetén a beláthatósági mellény alkalmazásának előírásait pontosítani szükséges). Növénytelepítés esetében pedig konténeres cserje telepítését javasolták a kertészek területenként korlátozott számban.
Sokan, egyébként magánemberként az előbb említett munkákat rendszeresen megteszik. Számos példáját látni a városban. Viszont egyre nagyobb igény van arra, hogy még többet, és még többször tegyünk akár szervezett módon.
Ennek megfelelően az őszi nagytakarításnak (szeptember 20) lesz egy tavaszi párja is. Az időpontot a hivatal munkatársai később fogják egyeztetni a területi képviselőkkel.
Kérjük küldjön nekünk fotókat a szeptember 20-án elvégzett munkákról!
Kapcsolat:
Farkas Tamás tanácsadó
fehervarert@pmhiv.szekesfehervar.hu