-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Elektronikai hulladékgyűjtő akció lesz szombaton a Skála parkolóban
Szombaton Székesfehérvár Felelősségi Napján elektronikai hulladékgyűjtő akciót szerveznek a Skála parkolóban reggel kilenc és délután egy óra között. A gyűjtés során minden háztartásból kikerülő elektronikai, számítástechnikai és híradástechnikai kidobásra szánt terméket átvesznek. Tavasszal mintegy 60 m3-nyi informatikai eszközt gyűjtöttek össze a Skála parkolóban és hasonló mennyiségre számítanak most szombaton is.
2008.09.15. 11:25 |
Szombaton Székesfehérvár Felelősségi Napján elektronikai hulladékgyűjtő akciót szerveznek a Skála parkolóban. A gyűjtés során minden háztartásból kikerülő elektronikai, számítástechnikai és híradástechnikai kidobásra szánt terméket átvesznek.
Szombaton délelőtt már második alkalommal szervezi meg az Alba Regia Ifjúsági és Szabadidős Egyesület, a Gaja Környezetvédő Egyesület a város önkormányzatával és a helyi szemétszállító céggel közösen az elektronikai hulladékgyűjtést. Tavasszal mintegy 60 m3-nyi informatikai eszközt gyűjtöttek össze a Skála parkolóban és hasonló mennyiségre számítanak most szombaton is.
KÉPGALÉRIA a tavaszi elektronikai hulladékgyűjtő akcióról!

Márton Zoltán önkormányzati képviselő elmondta, hogy a város Felelősségi Napján a Víziváros ezzel az akcióval csatlakozik a naphoz. Mint mondta "mutassunk jó példát", hiszen nem csak pusztán hulladékgyűjtésről van szó, hanem egy olyan példaértékű összefogásról, mely a város tisztaságáért jött létre.
Gárdonyi László a Gaja Környezetvédő Egyesület részéről arról beszélt, hogy évente mintegy 130 ezer tonna e-hulladék keletkezik Magyarországon, melynek csak töredékét 20-25 ezer tonnát dolgoznak fel. Az önkormányzat környezetvédelmi irodája napi rendszerességgel találkozik kidobott háztartási gépekkel a közterületeken.
Damsits László a Polgármesteri Hivatal Környezetvédelmi Irodájának munkatársa felhívta a figyelmet, hogy nem vállalkozások és vállalatok használt számítógépeit és fénymásológépeit várják, hanem a lakosság kidobandó háztartási gépeit, informatikai berendezéseit.
Az elektronikai hulladékgyűjtés szombaton reggel kilenc órától délután egy óráig tart a Skála parkolóban, melyre minden fehérvári lakos elviheti kidobandó elektronikus berendezését.
Szombaton délelőtt már második alkalommal szervezi meg az Alba Regia Ifjúsági és Szabadidős Egyesület, a Gaja Környezetvédő Egyesület a város önkormányzatával és a helyi szemétszállító céggel közösen az elektronikai hulladékgyűjtést. Tavasszal mintegy 60 m3-nyi informatikai eszközt gyűjtöttek össze a Skála parkolóban és hasonló mennyiségre számítanak most szombaton is.
KÉPGALÉRIA a tavaszi elektronikai hulladékgyűjtő akcióról!

Márton Zoltán önkormányzati képviselő elmondta, hogy a város Felelősségi Napján a Víziváros ezzel az akcióval csatlakozik a naphoz. Mint mondta "mutassunk jó példát", hiszen nem csak pusztán hulladékgyűjtésről van szó, hanem egy olyan példaértékű összefogásról, mely a város tisztaságáért jött létre.
Gárdonyi László a Gaja Környezetvédő Egyesület részéről arról beszélt, hogy évente mintegy 130 ezer tonna e-hulladék keletkezik Magyarországon, melynek csak töredékét 20-25 ezer tonnát dolgoznak fel. Az önkormányzat környezetvédelmi irodája napi rendszerességgel találkozik kidobott háztartási gépekkel a közterületeken.
Damsits László a Polgármesteri Hivatal Környezetvédelmi Irodájának munkatársa felhívta a figyelmet, hogy nem vállalkozások és vállalatok használt számítógépeit és fénymásológépeit várják, hanem a lakosság kidobandó háztartási gépeit, informatikai berendezéseit.
Az elektronikai hulladékgyűjtés szombaton reggel kilenc órától délután egy óráig tart a Skála parkolóban, melyre minden fehérvári lakos elviheti kidobandó elektronikus berendezését.