-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Javuló közbiztonság - 62 fiatal rendőr érkezett a Székesfehérvári Rendőrkapitányságra
Közös sajtótájékoztatón számolt be a nyári szezon bűnmegelőzési tevékenységéről a város polgármestere Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár rendőrkapitánya dr. Csizek Tibor és a Gárdonyi rendőrkapitány Sági János. Székesfehérváron a térfigyelő kamerák 42 esetben segítettek a rendőröknek a nyáron a bűncselekmények felderítésében és megakadályozásában.
2008.09.17. 12:07 |
Közös sajtótájékoztatón számolt be a nyári szezon bűnmegelőzési tevékenységéről a város polgármestere Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár rendőrkapitánya dr. Csizek Tibor és a Gárdonyi rendőrkapitány Sági János. Székesfehérváron a térfigyelő kamerák 42 esetben segítettek a rendőröknek a nyáron a bűncselekmények felderítésében és megakadályozásában.

A város polgármester kiemelte a HVG által nemrégiben készített statisztikát, melyből kiderül az is, hogy a lakásbetörések számát tekintve Székesfehérvár a 23-as lista 20. helyén van és a közterületen elkövetett bűncselekmények száma is jobb az országos átlagnál. Warvasovszky Tihamér beszélt a kiemelt rendezvényekről, így a FEZEN-ről és a Királyi Napokról is, amire a Székesfehérvári Rendőrkapitányság is nagy figyelmet fordított.
A város rendőrkapitánya elmondta, hogy a nyáron egy végrehalytási terv szerint dolgoztak a rendőrök: voltak közös akciók a VPOP-val és az ANTSZ-szel közösen. Mint mondta kiemelt figyelmet fordítottak a drogfogyasztás visszaszorítására, így összevont akciókra is sor került néhány szórakozóhelyen. A színesfémtolvajok felderítésére is nagy erőket fordít a megyei kapitányság, hiszen az utóbbi hetekben a megye összes fémátvevő helyét ellenőrizték. Meg is lett az eredménye mert több lopott autót is találtak. A színesfém átvevő helyek ellenőrzése ősszel is nagy erőkkel folytatódik majd. A belváros területén a gyalogos rendőrök egész nyáron járőröztek, aminek meg is lett az eredménye, hiszen csekély volt a bűnesetek száma a város ezen területén.
A Székesfehérvári Rendőrkapitányság személyi állományának problémái is megoldódtak a nyáron: 62 fiatal rendőr érkezett a kapitányságra. Összesen mintegy harmadával nőtt Székesfehérváron a rendőrök száma.

A város polgármester kiemelte a HVG által nemrégiben készített statisztikát, melyből kiderül az is, hogy a lakásbetörések számát tekintve Székesfehérvár a 23-as lista 20. helyén van és a közterületen elkövetett bűncselekmények száma is jobb az országos átlagnál. Warvasovszky Tihamér beszélt a kiemelt rendezvényekről, így a FEZEN-ről és a Királyi Napokról is, amire a Székesfehérvári Rendőrkapitányság is nagy figyelmet fordított.
A város rendőrkapitánya elmondta, hogy a nyáron egy végrehalytási terv szerint dolgoztak a rendőrök: voltak közös akciók a VPOP-val és az ANTSZ-szel közösen. Mint mondta kiemelt figyelmet fordítottak a drogfogyasztás visszaszorítására, így összevont akciókra is sor került néhány szórakozóhelyen. A színesfémtolvajok felderítésére is nagy erőket fordít a megyei kapitányság, hiszen az utóbbi hetekben a megye összes fémátvevő helyét ellenőrizték. Meg is lett az eredménye mert több lopott autót is találtak. A színesfém átvevő helyek ellenőrzése ősszel is nagy erőkkel folytatódik majd. A belváros területén a gyalogos rendőrök egész nyáron járőröztek, aminek meg is lett az eredménye, hiszen csekély volt a bűnesetek száma a város ezen területén.
A Székesfehérvári Rendőrkapitányság személyi állományának problémái is megoldódtak a nyáron: 62 fiatal rendőr érkezett a kapitányságra. Összesen mintegy harmadával nőtt Székesfehérváron a rendőrök száma.