Hírek


/ 2008.04.09. 12:54:27 |

Megépül a buszöböl a Géza utcában - folytatódott a városrészi sajtótájékoztató-sorozat

A 13-as választókörzetben tervezett fejlesztésekről tartott sajtótájékoztatót Szigli István a Városfejlesztési Bizottság elnöke szerdán délelőtt a Városházán. Kiemelte, hogy a tájékoztatónak nincs politikai üzenete, a körzet nemrégiben elhunyt önkormányzati képviselőjével Papp Józseffel, jó kapcsolatot ápolt és vannak napi feladatok, amiket meg kell oldani. A sajtótájékoztató része annak a sorozatnak, mellyel a körzetek képviselői kívánják a körzetek ügyeiről tájékoztatni a lakókat.
/ 2008.04.09. 12:35:30 |

Társadalmi felelősségvállalás - április 19-én lesz a Szedreskerti Közösségi Nap

 Április 19-én szombaton a társadalmi felelősségvállalás jegyében rendezik meg a Szedreskerti Közösségi Napot. Az akció keretében a Szedreskerten és környékén padokat helyeznek ki, virágágyásokat építenek és az iskola kerítését is lefestik. A programról a város polgármestere Warvasovszky Tihamér és a Szedreskert önkormányzati képviselője Knizse Gyula tartott sajtótájékoztatót. Elhangzott, hogy a Szedreskertben fejeződik be először a panelházak felújítása, hiszen még idén befejeződik minden épület hőszigetelése.
/ 2008.04.09. 12:27:57 |

Kevés csődeljárás és rossz fizetési fegyelem Magyarországon

Az idén az első negyedévben 21 százalékkal nőtt a cégek fizetésképtelenségi mutatója az egy évvel korábbihoz képest, a legkockázatosabb továbbra is az építőipar, valamint a kis- és nagykereskedelem. A hitelminősítéssel és hitelbiztosítással foglalkozó Coface Hungary legfrissebb elemzése szerint az év további részében sem várható lényeges javulás. Továbbra is rendkívül alacsony az "igazi csődeljárások" száma, a jelentés szerint sajnálatos, hogy Magyarországon a fizetésképtelenség a gyakorlatban valójában a vagyon eltűnését jelenti.

/ 2008.04.09. 07:44:15 |

Újra láthat Szultán, a székesfehérvári vak kutya

 Mű szemlencsét kap egy mindkét szemére megvakult székesfehérvári kutya. Az operáció költségét támogatásokból gyűjti össze az állatot pártfogoló Alpha Segítő Kéz Állatkórházi Alapítvány. A 11 éves kutya majd háromhónapos kóborlás után, néhány hete került az alapítvány kutyamenhelyére. Időközben kiderült, hogy a kutyus nem azért kóborolt, mert a gazdái kidobták, hanem egy erdőben tett séta során, január 10-én elszökött tőlük. Szultán már családi körben van, szerencsére visszakerült gazdáihoz és remélhetőleg hamarosan alátását is visszakapja...

/ 2008.04.09. 07:37:26 |

Taroltak az Árpádosok a megyei közlekedésbiztonsági versenyen

 Székesfehérváron az Árpád Szakképző Iskola adott otthont a középiskolások közlekedésismereti versenye megyei döntőjének. Négy középiskola 28 tanulója mérte össze egyéniben elméleti és gyakorlati tudását. A fiatalok tesztet töltöttek ki, majd ki-ki nevezése és már megszerzett vezetői engedélye birtokában kerékpáron, segédmotorral és személyautóval mutathatta meg, mennyire biztos fejjel, kézzel uralja közlekedési eszközét.
/ 2008.04.09. 07:32:01 |

Szemtanúkat keres a Székesfehérvári Rendőrkapitányság

 Székesfehérvári Rendőrkapitányság balesetvizsgálói szemtanúk jelentkezését várják egy március 13-án kora reggel történt balesettel kapcsolatban. A 81-es számú főúton 06.40 perckor egy ismeretlen forgalmi rendszámú, feltehetően Mercedes vontató, a hozzá kapcsolt 25-70 RU forgalmi rendszámú pótkocsival a 7-es főút lehajtóján a 81-es számú főút felé lassítás nélkül hajtott be a kereszteződésbe, hirtelen kormánymozdulatra kényszerítette egy kék színű Suzuki Swift Sedan sofőrjét. A sofőr a balesetben súlyosan sérült.

/ 2008.04.08. 21:09:28 |

Tűzoltók hozták le az állványról a sérült munkást a Sütő utcában

A mentőszolgálat kérte a székesfehérvári tűzoltók segítségét kedden délután. Székesfehérváron, a Sütő utcában egy panelépület hőszigetelése közben a hetedik emeletnél egy állványon dolgozó munkás lábába beleállt egy vágókés. A mentők és a tűzoltók az egyik lakás ablakán keresztül emelték le a súlyosan sérült férfit az állványról. KÉPGALÉRIA
/ 2008.04.08. 16:42:04 |

Panelfelújítás közben sérült meg egy munkás a Sütő utcában

A mentőszolgálat kérte a székesfehérvári tűzoltók segítségét kedden délután. Székesfehérváron, a Sütő utcában egy panelépület hőszigetelése közben a hetedik emeletnél egy állványon dolgozó munkás lábába beleállt egy vágókés. A mentők és a tűzoltók az egyik lakás ablakán keresztül emelték le a súlyosan sérült férfit az állványról.
/ 2008.04.08. 14:15:52 |

Kevesebben bliccelnek a fizetős utakon

Egyre csökken azok aránya, akik a díjköteles utakon nem fizetnek úthasználati díjat, amíg a bliccelők aránya 2005-ben 4-4,5 százalék volt, 2008. első negyedévében ez az arány 1,5-2 százalékra csökkent – közölte az Állami Autópálya Kezelő Zrt. (ÁAK Zrt.) kedden a „tereléses” ellenőrzések adataira hivatkozva. A közlemény szerint a bliccelők több mint fele a helyszínen befizeti a pótdíjat, a többiek felszólítást kapnak.