Hírek
-
Elektronikai hulladék gyűjtő akció lesz szombaton a Skála parkolóban
Elektronikai hulladékgyűjtő akciót tartanak április 12-én szombaton délelőtt a Skála parkolóban. Az programot az Alba Regia Ifjúsági és Szabadidős Egyesület, a Gaja Környezetvédő Egyesület, Márton Zoltán önkormányzati képviselő, a Polgármesteri Hivatal Környezetvédelmi és Kommunális Irodája és a Depónia Kft közösen szervezi. Az elektronikai hulladék mennyisége évente majd 10 százalékkal emelkedik, ami azért is rendkívül aggasztó, mert ezekben a termékekben sok a környezetet súlyosan szennyező, de hasznosítható anyagok vannak.
2008.04.10. 02:27:54 -
Közoktatás korszerűsítési programot ismertetett az oktatási miniszter
„Korai fejlesztés, sajátos nevelési igényű gyermekek” című konferencián tartott előadást Hiller István oktatási és kulturális miniszter Székesfehérváron. Az Új tudás - műveltség mindenkinek programról szólva a miniszter elmondta, hogy az a legkisebb kortól a tanárképzésig fogja össze a közoktatás rendszerét. A konferenciát Székesfehérvár polgármestere nyitotta meg, aki röviden ismertette a fehérvári oktatási intézmények helyzetét.
2008.04.09. 22:10:40 -
Fontos győzelmet aratott az Albacomp Körmenden
A Magyar Kupa bronzmérkőzése után néhány nappal az Albacomp a kosárlabda NB1 24. fordulójában vehetett elégtételt a Polaroid Lami-Véd-Körmend együttesén. A fehérváriak játéka sokat javult alig négy nap leforgása alatt, vagy a nagyobb tét tüzelte Simonékat, az Albacomp idegenben tudott nyerni, s óriási lépést tett a legjobb nyolc közé jutásért folytatott versenyben. Polaroid Lami-Véd-Körmend - Albacomp 70-71 (20-20, 16-8, 17-23, 17-20)
2008.04.09. 21:43:12 -
A Húsvét Kupával zárta az idényt a Székesfehérvári Műkorcsolya Egyesület
A magyar műkorcsolyázó-utánpótlás versenyidőszaka a hétvégén a zárszavához érkezett, a Székesfehérvári Műkorcsolya Egyesület immár tizedik alkalommal rendezte meg a Húsvét Kupát, mely az utóbbi években nemzetközi jelleggel is bír. Idén a korai jégleengedés miatt veszélybe került a fehérvári rendezés, de azért az utolsó jeges napokra sikerült tető alá hozni a viadalt.
2008.04.09. 20:49:39 -
Párbeszéd az ipari parkokkal
A székesfehérvári inkubátorházat működtető Vállalkozói Központ Közalapítvány új programjában az ipari parkokat keresi meg együttműködő partnerként. Mint ahogy Annus István igazgató is elmondta ez a régió ipari parkjait a régióban egyedülálló módon ösztönzi együttműködésre. A Közalapítvány konzorciumban a Vállalkozói Inkubátorok Szövetségével további fejlesztésként egy tanulmányt készít, és egy közös információs bázis leíró jellegű tesztrendszerét alakítja ki a www.szvk.hu portál adatbázisaként.
2008.04.09. 16:22:19
Megépül a buszöböl a Géza utcában - folytatódott a városrészi sajtótájékoztató-sorozat
Társadalmi felelősségvállalás - április 19-én lesz a Szedreskerti Közösségi Nap
Kevés csődeljárás és rossz fizetési fegyelem Magyarországon
Az idén az első negyedévben 21 százalékkal nőtt a cégek fizetésképtelenségi mutatója az egy évvel korábbihoz képest, a legkockázatosabb továbbra is az építőipar, valamint a kis- és nagykereskedelem. A hitelminősítéssel és hitelbiztosítással foglalkozó Coface Hungary legfrissebb elemzése szerint az év további részében sem várható lényeges javulás. Továbbra is rendkívül alacsony az "igazi csődeljárások" száma, a jelentés szerint sajnálatos, hogy Magyarországon a fizetésképtelenség a gyakorlatban valójában a vagyon eltűnését jelenti.
Újra láthat Szultán, a székesfehérvári vak kutya
Mű szemlencsét kap egy mindkét szemére megvakult székesfehérvári kutya. Az operáció költségét támogatásokból gyűjti össze az állatot pártfogoló Alpha Segítő Kéz Állatkórházi Alapítvány. A 11 éves kutya majd háromhónapos kóborlás után, néhány hete került az alapítvány kutyamenhelyére. Időközben kiderült, hogy a kutyus nem azért kóborolt, mert a gazdái kidobták, hanem egy erdőben tett séta során, január 10-én elszökött tőlük. Szultán már családi körben van, szerencsére visszakerült gazdáihoz és remélhetőleg hamarosan alátását is visszakapja...
Taroltak az Árpádosok a megyei közlekedésbiztonsági versenyen
Szemtanúkat keres a Székesfehérvári Rendőrkapitányság
Székesfehérvári Rendőrkapitányság balesetvizsgálói szemtanúk jelentkezését várják egy március 13-án kora reggel történt balesettel kapcsolatban. A 81-es számú főúton 06.40 perckor egy ismeretlen forgalmi rendszámú, feltehetően Mercedes vontató, a hozzá kapcsolt 25-70 RU forgalmi rendszámú pótkocsival a 7-es főút lehajtóján a 81-es számú főút felé lassítás nélkül hajtott be a kereszteződésbe, hirtelen kormánymozdulatra kényszerítette egy kék színű Suzuki Swift Sedan sofőrjét. A sofőr a balesetben súlyosan sérült.
Tűzoltók hozták le az állványról a sérült munkást a Sütő utcában
Panelfelújítás közben sérült meg egy munkás a Sütő utcában
Kisvonattal a Belvárosban - szombaton délelőtt indul az első járat
Kevesebben bliccelnek a fizetős utakon
Egyre csökken azok aránya, akik a díjköteles utakon nem fizetnek úthasználati díjat, amíg a bliccelők aránya 2005-ben 4-4,5 százalék volt, 2008. első negyedévében ez az arány 1,5-2 százalékra csökkent – közölte az Állami Autópálya Kezelő Zrt. (ÁAK Zrt.) kedden a „tereléses” ellenőrzések adataira hivatkozva. A közlemény szerint a bliccelők több mint fele a helyszínen befizeti a pótdíjat, a többiek felszólítást kapnak.