Hírek


/ 2008.04.16. 08:16:11 |

Fegyverrel rabolták ki a Zsolt utcai kocsmát

 Fegyverrel rabolta ki egy férfi keddre virradó éjjel az egy kocsmát a Zsolt utcában. Éjfél után néhány perccel lépett az arcát maszkkal eltakaró fegyveres bandita a Zsolt utcai italmérésbe. A pultos nőt megfenyegetve, a bevételt követelte. Az alkalmazott átadta a rablónak a kasszában található pénzt, aki erre elrohant a helyszínről. A rablás során a férfi nem használta lövésre fegyverét, senki sem sérült meg.

/ 2008.04.15. 20:00:26 |

Az FC Fehérvár vezetőedzője az FC Bruges munkáját tanulmányozta

 Az FC Fehérvár jelenlegi vezetőedzője, Disztl László 1989-től öt éven át Belgium egyik legpatinásabb és eredmények tekintetében sem szegényes csapatában az FC Bruges együttesében futballozott. Disztl László a múlt héten visszatért Bruges-be, az UEFA Pro-licences edzőképző tanfolyam egyik feladataként látogatott el korábbi sikerei egyik színhelyére.
/ 2008.04.15. 19:05:11 |

Belváros - lakossági fórum szerdán öt órakor a Városházán

 A 2. számú választókörzet(Belváros, Ybl lakótelep) önkormányzati képviselője Kovács Péter Barnabás és Warvasovszky Tihamér polgármester tartott sajtótájékoztatót kedden belvárosi körzet aktuális kérdéseiról. A tájékoztatón elhangzottak is szóba kerülnek majd azon a lakossági fórumon, melyet szerdán délután öt órakor tartanak a Városházán. Kovács Péter Barnabás kiemelte, hogy a Megyeház utca felújítása után a Lakatos utcában folytatódik majd a munka. A város polgármestere a Fő utca felújítása kapcsán beszélt az Integrált Városfejlesztési Stratégiáról és a Királyi Séta projektről is.
/ 2008.04.15. 18:58:10 |

Ingyenesen mehetnek az FC Fehérvár meccsekre a fogyatékkal élők

 A hétvégi, Győr elleni összecsapás az első, melyet már ingyen tekinthetnek meg a különféle fogyatékkal élők. Erről kedden délelőtt írt alá megállapodást az FC Fehérvár ügyvezetője, Berzi Sándor és az Esélyek Háza igazgatója, Márton Zoltán. „A futballnak fontosak a társadalmi kapcsolatok. Mivel a foci sokat kap a szurkolóktól, kötelessége adni is valamit.” – mondta az aláírást megelőzően Berzi Sándor. Márton Zoltán kiemelte, jónak tartja az ötletet, hiszen ezzel is elősegíthetjük a fogyatékkal élők társadalmi integrációját.
/ 2008.04.15. 16:48:40 |

Kiírták az Ifjúsági Alap 2008 pályázatot

Gyermek és ifjúsági feladatok hatékony megvalósítása érdekében hirdetett pályázatot az önkormányzat Ifjúsági és Civilkapcsolatok Bizottsága. Az Ifjúsági Alap terhére számos kategóriában lehet pályázni, többek között nyári tábor, szabadidős és egészségfejlesztő programok szervezésére, az Internet lehetőségeinek, hozzáférésének szélesítését célzó programokra, illetve ifjúsági közösségi tér kialakítására.
Részletes pályázati útmutatót itt talál!
/ 2008.04.15. 12:59:44 |

Megemlékezés a Holokauszt emléknapján

Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Székesfehérvári Zsidó Hitközség közös megemlékezést szervez 2008. április 16-án (szerdán) 10.00 órakor a Holocaust emléknapja alkalmából a Zsinagóga emlékműnél (Alba Regia Centrum előtti tér). A programon a Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola diákjai adnak műsort.

/ 2008.04.15. 09:47:09 |

Véget ért a hivatalos fűtési szezon - mától már csak rendelésre fűtenek a városban

 Április 15-én véget ér a hivatalos fűtési szezon Székesfehérváron, ezután pedig csak azokban a társasházakban lesz távfűtés, ahol ezt megrendelték. A Széphő Zrt. arra számít, hogy a házak többsége megrendeli a fűtést, ugyanis éjszakánként még jelentős lehűléssel kell számolni. Kedden a késő esti órákban mindenhol leáll a távfűtés, ahol azt nem rendelték meg. A fűtést a közös képviselő vagy a fűtési megbízott igényelheti a társasház nevében.

/ 2008.04.15. 08:45:19 |

A képen látható betőrőt keresi a rendőrség

 A Székesfehérvári Rendőrkapitányság nyomozást folytat ismeretlen tettesek ellen, akik január 10-én 17.10 óra és 19.00 óra közötti időben behatoltak Székesfehérváron egy az Almássy lakótelep földszinti lakásába és onnan készpénzt, ékszereket, fényképezőgépet, okiratokat, valamint bankkártyákat tulajdonítottak el összesen 800.000 Ft értékben. A tolvajok Budapesten próbáltak meg pénzt levenni a lopott bankkártyáról...
/ 2008.04.15. 08:34:40 |

Megtiltanák a kéretlen szórólapok bedobását

Az európai uniós szabályok módosulásával, valamint a gyakorlat által felvetett problémák rendezésével indokolja a gazdasági és közlekedési miniszter azt, hogy új reklámtörvényt terjesztett a parlament elé. A javaslat kiemeli, hogy szabályai csak a gazdasági reklámtevékenységre vonatkoznak, tehát a politikai és társadalmi célú reklámok nem tartoznak a körébe. Székesfehérváron egyetlen év alatt mintegy 500 tonna papírhulladék keletkezik a szórólapok miatt.
/ 2008.04.15. 08:22:15 |

Reneszánsz hét a Kodolányi Könyvtárban

 Számos érdekes programmal találkozhatnak az érdeklődők a Kodolányi János Főiskola Könyvtárában a Reneszánsz héten. Április 15-én kedden 15 órakor "Lovagi (Agy)torna Mátyás udvarában" címmel rendeznek vetélkedőt, majd 17 órakor Régi szakácskönyv kiállítás lesz. A tárlatot Vizi István a Siófoki Regionális Oktatási és Nemzetközi Turisztikai Továbbképző Központ igazgatója nyitja meg, a kiállítás április 15 – május 9 között tekinthető meg.