-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
A város szépkorú polgárait ünnepelték az ARÉV Sportcsarnokban
Az Idősek Világnapja alkalmából rendeztek ünnepséget péntek délután az Arév Sportcsarnokban, ahol Kovács Kati koncertjével köszöntötték a szépkorúakat. Megnyitó beszédében Székesfehérvár polgármestere arra kérte a jelenlévőket, hogy törődjenek nyugdíjastársaikkal. A polgármester felsorolta azokat a kedvezményes lehetőségeket is, amivel a város az idősek hétköznapjait kellemesebbé teheti.
2008.09.27. 09:11 |
Az Idősek Világnapja alkalmából rendeztek ünnepséget péntek délután az Arév Sportcsarnokban, ahol Kovács Kati koncertjével köszöntötték a szépkorúakat. Megnyitó beszédében Székesfehérvár polgármestere arra kérte a jelenlévőket, hogy törődjenek nyugdíjastársaikkal.
Az ENSZ több mint egy évtizede létrehozta az Idősek Világnapját, mely a szépkorúak problémáira szeretné felhívni a figyelmet. Ebből az alkalomból Székesfehérvár önkormányzata minden évben ünnepséget rendez. Warvasovszky Tihamér polgármester megnyitó beszédében kiemelte, sokat tanulhatunk az idősebb generációtól.

A polgármester felsorolta azokat a kedvezményes lehetőségeket is, amivel a város az idősek hétköznapjait kellemesebbé teheti: nagy az érdeklődés az agárdi termálfürdő iránt és a Vörösmarty Színház jelmezes főpróbáit is ingyenesen látogathatják a nyugdíjasok. A polgármester arra kérte az időseket, hogy törődjenek többet nyugdíjastársaikkal. Sok embernek a legtöbbször nem is arra a konkrét dologra van szüksége, amire a figyelem tárgya irányul, hanem magára figyelemre - tette hozzá a polgármester. A városi képviselőtestület tagjai közül jelen volt az Idősek Világnapján Knizse Gyula, Juhász László, Boldizs Kálmánné és dr. Csapó Csilla alpolgármester is.

Az ENSZ több mint egy évtizede létrehozta az Idősek Világnapját, mely a szépkorúak problémáira szeretné felhívni a figyelmet. Ebből az alkalomból Székesfehérvár önkormányzata minden évben ünnepséget rendez. Warvasovszky Tihamér polgármester megnyitó beszédében kiemelte, sokat tanulhatunk az idősebb generációtól.

A polgármester felsorolta azokat a kedvezményes lehetőségeket is, amivel a város az idősek hétköznapjait kellemesebbé teheti: nagy az érdeklődés az agárdi termálfürdő iránt és a Vörösmarty Színház jelmezes főpróbáit is ingyenesen látogathatják a nyugdíjasok. A polgármester arra kérte az időseket, hogy törődjenek többet nyugdíjastársaikkal. Sok embernek a legtöbbször nem is arra a konkrét dologra van szüksége, amire a figyelem tárgya irányul, hanem magára figyelemre - tette hozzá a polgármester. A városi képviselőtestület tagjai közül jelen volt az Idősek Világnapján Knizse Gyula, Juhász László, Boldizs Kálmánné és dr. Csapó Csilla alpolgármester is.
