Hírek


/ 2008.04.17. 16:56:36 |

Gyorsabb legyen közlekedni busszal, mint autóval Székesfehérváron

 Megkezdődött Székesfehérvár helyi autóbusz- közlekedésének átfogó felülvizsgálata, amelynél a lakosság véleményét, igényeit is figyelembe kívánja venni az önkormányzat és az Alba Volán. A menetrendek átalakításához szükséges vizsgálat indításáról csütörtökön délután a város polgármestere Warvasovszky Tihamér és a közlekedési társaság vezérigazgatója Tóth István tartott sajtótájékoztatót. A vizsgálat részeként május 9-ig várják a fehérváriak javaslatait is, on-line is kitölthető kérdőíven.
Töltse ki Ön is a menetrendről a kérdőívet!
/ 2008.04.17. 09:17:16 |

Közel a megegyezés a vizitdíj pótlásának ügyében

Közelebb kerültek a megegyezéshez a kieső vizitdíj pótlásának ügyében a tárgyalófelek, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöke és az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) főigazgatója. Éger István, a MOK elnöke szerdán Szegeden egy, a régió orvosainak szervezett fórum előtt tartott sajtótájékoztatóján azt is hangsúlyozta, hogy az említett fejlemény ellenére mindenképpen kidolgozzák a háziorvosok jelenlegitől eltérő finanszírozási rendszerét.

/ 2008.04.17. 09:11:29 |

Közel 10 százalékkal nőtt az ipari termelés Magyarországon

Az ipari termelés 9,8 százalékkal nőtt 2008 februárjában az előző év azonos időszakához viszonyítva, a munkanaphatástól megtisztított index megegyezik a kiigazítatlan adattal – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) kedden. Az előző hónaphoz képest – szezonálisan és munkanaptényezővel kiigazítva – a termelés 2,3 százalékkal emelkedett.
/ 2008.04.17. 09:03:40 |

Kapitalizmus propaganda az MTV-n - Fehérvárra érkezett a Modern Képmesék roadshow

Januárban kezdődött az MTV-n a közérdekű témákat újszerű formában feldolgozó animációs filmsorozat, a Modern képmesék. A sorozattal kapcsolatos nézői vélemények megvitatására is lehetőség nyílt a Kodolányi János Főiskolán, ahol többek között az Oscar-díjra jelölt M. Tóth Gézával és Tóta W. Árpáddal, az Index publicistájával is találkozhattak az érdeklődők. M.Tóth Géza szerint a szomszédainknál sem ismeretlen az állampolgári ismeretek népszerűsítése, a balti államok jóval előttünk járnak ebben a témában.
/ 2008.04.17. 08:28:31 |

Critical Mass - Április 19-én a Halesz parkból indul a fehérvári felvonulás

 Április 19-én szombaton délután négy órakor a Haleszből indul a "Critical Mass" székesfehérvári kerékpáros felvonulása. A Critical Mass világszerte elterjedt, városi kerékpáros felvonulás. A kerékpáros felvonulás a városon keresztül halad, melynek célja a figyelemfelkeltés. Útvonal: Halesz park - Budai út - Várkörút - Dózsa György út - Mészöly Géza utca - Palotai út - Piac tér - Széchenyi út - Horváth István utca - Lövölde utca - Budai út - Halesz park
/ 2008.04.16. 20:47:41 |

Schwäbish-Gmünd tűzoltóparancsnokát fogadta Székesfehérvár polgármestere

 Székesfehérvár németországi testvérvárosának, Schwäbish-Gmündnek a tűzoltóparancsnokát köszöntötte kedden Warvasovszky Tihamér polgármester. Manfred Haag parancsnok és kísérője, Jürgen Swabl, valamint a Schwäbish-Gmünd-i polgármesteri hivatal munkatársa, Weber István három napos hivatalos és baráti látogatást tettek Székesfehérváron. A Schwäbish-Gmünd-i tűzoltóság a korábbi esztendőkben három gépjárművel támogatta a székesfehérvári parancsnokságot, és több esetben lehetőség volt rá, hogy a magyar tűzoltók néhány napon át a német tűzoltóságon szolgáljanak.
/ 2008.04.16. 18:56:11 |

Zalaegerszegen nyert az Albacomp az újrajátszott mérkőzésen

 Még januárban az Albacomp egy szoros összecsapáson vereséget szenvedett a Zalaegerszegi TE otthonában, majd az időmérő hibája miatt óvott, a Szövetség pedig ennek helyt adott. A két csapat csatáját kedden játszották újra a felek, s fordult a kocka. Az Albacomp és a ZTE végig a mérkőzés folyamán fej-fej mellett haladtak, nem tudták leszakítani a másikat, így az Albacomp hárompontos győzelmet aratott... ZALAKERÁMIA-ZTE KK–ALBACOMP 89–92 (24–22, 18–26, 28–25, 19–19)
/ 2008.04.16. 17:35:26 |

Sérülések tarkították a csillagvölgyi motocross idénynyitót

 A téli szünet után vasárnap idén első ízben gyülekeztek a a Csillagvölgyi motocross-pályán azok a motorosok, akik nem csupán teszteltek, hanem versenyeztek is Kőszárhegyen. Az idénynyitó viadal szerepét most az amatőr országos bajnokság második fordulója töltötte be, melyre szép számmal érkeztek a nevezők az ország minden szegletéből. A csillagvölgyi pályát kedvelik a honi motocrossosok, ezt bizonyítja a 154 induló, azonban a földcsíkra, ugatókra és a lóerők adta élményekre vágyó versenyzőknek kellő felkészültséggel kell érkezniük.
/ 2008.04.16. 14:59:46 |

Tízmilliós önkormányzati támogatás a Székesfehérvári Rendőrkapitányságnak

 Ebben az évben is együttműködési megállapodást kötött Székesfehérvár Önkormányzata és a Székesfehérvári Rendőrkapitányság. A város tízmilliós támogatásáról a megállapodást szerdán délután írta alá a megye rendőrfőkapitánya dr. Simon László és a város polgármestere Warvasovszky Tihamér. Jelenleg mintegy 230 rendőr szolgál a városban, ami nyáron jelentősen bővül frissen végzett tiszthelyettesekkel. Az önkormányzat 10 millió forintos támogatásából 5500 túlóra-szolgálatot tudnak finanszírozni.
/ 2008.04.16. 14:56:06 |

Schwäbish-Gmünd tűzoltóparancsnokát köszöntötte Fehérvár polgármestere

  Székesfehérvár németországi testvérvárosának, Schwäbish-Gmündnek a tűzoltóparancsnokát köszöntötte kedden Warvasovszky Tihamér polgármester. Manfred Haag parancsnok és kísérője, Jürgen Schabel, valamint a Schwäbish-Gmünd-i polgármesteri hivatal munkatársa, Stefan Weber három napos hivatalos és baráti látogatást tettek Székesfehérváron.