-
Okostantermet avattak a Széchenyi Technikumban
Okostantermet avattak csütörtökön reggel a Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumban. Ez az első fehérvári szakképző iskola, amely speciális oktatótérrel és pedagógiai módszerekkel gazdagodott az Alba Innovár Digitális Élményközpont és Székesfehérvár Önkormányzata támogatásának köszönhetően. A program hamarosan a Ciszterci Gimnáziumban és a Telekiben folytatódik.
2026.03.19. -
Állami elismerések fehérváriaknak
Állami kitüntetést adtak át a napokban színészeknek, rendezőknek, a tudomány területén tevékenykedő embereknek, valamint íróknak, költőknek és zenészeknek. Köztük számos Székesfehérvárhoz kötődő közéleti személyiség is elismerésben részesült.
2026.03.19. -
Iskolafelújítási program
Ütemezetten haladnak a munkák a Székesfehérvári Szakképzési Centrum bicskei épületeiben. A Vajda János Technikum iskolaépületének felújítása még tavasszal elkészül, a tanműhely kialakítása pedig várhatóan nyárra fejeződik be.
2026.03.19. -
Megkezdődtek az útfelújítások
A meghirdetett nagyszabású útfelújítási programhoz kapcsolódva, egy korábbi ígéretet teljesítve elkészült a Nyárfa utca felújítása. A jövő heti közgyűlésen további 7 utca felújításáról is dönt a testület.
2026.03.19.
A Mobilitási hét székesfehérvári rendezvényeit értékelték
A Munkácsy Mihály, a Kossuth Lajos és a Széna téri Általános Iskola volt az a három intézmény, melyek a legaktívabbak voltak idén a Mobilitási Héten. A munkácsys tanulók már harmadik alkalommal értek el első helyezést, ami nem csoda, hiszen kiemelt hangsúlyt fektetnek a környezetvédelemre és a biztonságos közlekedésre nevelésre az intézményben.
2008.10.03. 01:25 |
A Munkácsy Mihály, a Kossuth Lajos és a Széna téri Általános Iskola volt az a három intézmény, melyek a legaktívabbak voltak idén a Mobilitási Héten. A munkácsys tanulók már harmadik alkalommal értek el első helyezést, ami nem csoda, hiszen kiemelt hangsúlyt fektetnek a környezetvédelemre és a biztonságos közlekedésre nevelésre az intézményben.Önálló kezdeményezése is volt az iskolának, mely arra buzdította a város diákjait, hogy legalább a Mobilitási héten kerékpárral menjenek iskolába, és nyitott szemmel tekerjenek, vegyék észre mit lehetne javítani a város közlekedésén. A Mobilitási hét egyfajta számadás a fehérvári közlekedési szakemberek számára – mondta Oláh Andrástól a Közlekedési Iroda munkatársa. Székesfehérvár egyébként 2001 óta vesz részt az Autómentes Nap akcióban, a Mobilitási hetet pedig negyedik alkalommal szervezte meg a város. Az Európai Unió idén a Tiszta levegőt mindenkinek jelmondatot adta a kezdeményezésnek.