-
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Veszélyes az extrém hőség
Nemcsak a burutális hőség, de az erős napsütés miatt is fontos néhány szabály betartása a nyári hónapokban, de főleg a következő napokban. Jön a 40 fokos hőkupola és az extrém uv sugárzás.
2026.06.26.
Székesfehérváron üléseztek a Dunántúl polgárőrei
Székesfehérváron tartotta szombaton regionális közlekedésbiztonsági konferenciáját az Országos Polgárőr Szövetség. A rengionális polgárőr konferencia résztvevőit a város polgármestere Warvasovszky Tihamér is köszöntötte. Megnyitójában méltatta a fehérvári polgárőrök munkáját, hiszen a rendőrökkel közösen segítik a város közbiztonságának megőrzését.
2008.10.04. 12:11 |
Székesfehérváron tartotta szombaton regionális közlekedésbiztonsági konferenciáját az Országos Polgárőr Szövetség. A Városházán tartott tanácskozáson a rendőrséggel közösen értékelték a közös szolgálatok tapasztalatait és eredményeit.

A regionális polgárőr konferenciára a Dunántúl minden részéről érkeztek, hogy közösen beszéljenek a közlekedésbiztonság terén elért tapasztalatokról. A konferencián a megye közlekedéséről is szó volt. Elhangzott, hogy a polgárőrök munkája nagyban segíti a rendőrök tevékenységét az utakon - mondta dr. Simon László Fejér megye rendőrfőkapitánya.
A közös szolgálatok fontosságáról beszélt dr. Túrós András országos polgárőr parancsnok. Kiemelte, hogy az utóbbi években szakosodtak a polgárőrök is. Példakénrt említette, hogy rendezvények közlekedési biztosításán nem vehetnek rész úgy polgárőrök, hogy nem vettek részt közlekedési képzésen. Cseh István a Fejér Megyei Polgárőr Szövetség elnöke szerint az egy iskola egy rendőr egy polgárőr akció alatt is kiderült, hogy pozitív hozadéka van a közös akcióknak.

A rengionális polgárőr konferencia résztvevőit a város polgármestere Warvasovszky Tihamér is köszöntötte. Megnyitójában méltatta a fehérvári polgárőrök munkáját, hiszen a rendőrökkel közösen segítik a város közbiztonságának megőrzését.

A regionális polgárőr konferenciára a Dunántúl minden részéről érkeztek, hogy közösen beszéljenek a közlekedésbiztonság terén elért tapasztalatokról. A konferencián a megye közlekedéséről is szó volt. Elhangzott, hogy a polgárőrök munkája nagyban segíti a rendőrök tevékenységét az utakon - mondta dr. Simon László Fejér megye rendőrfőkapitánya.
A közös szolgálatok fontosságáról beszélt dr. Túrós András országos polgárőr parancsnok. Kiemelte, hogy az utóbbi években szakosodtak a polgárőrök is. Példakénrt említette, hogy rendezvények közlekedési biztosításán nem vehetnek rész úgy polgárőrök, hogy nem vettek részt közlekedési képzésen. Cseh István a Fejér Megyei Polgárőr Szövetség elnöke szerint az egy iskola egy rendőr egy polgárőr akció alatt is kiderült, hogy pozitív hozadéka van a közös akcióknak.

A rengionális polgárőr konferencia résztvevőit a város polgármestere Warvasovszky Tihamér is köszöntötte. Megnyitójában méltatta a fehérvári polgárőrök munkáját, hiszen a rendőrökkel közösen segítik a város közbiztonságának megőrzését.