Hírek
-
A III. Béla Lovagrend lokálpatrióta missziója a Nemzeti Emlékhelyen
A III. Béla Lovagrend magyar, angol és német nyelvű idegenvezetést tart a királyok sírhelyénél vasárnapokon (2008. augusztus 17., 24., 31.) délelőtt 10-12 óra, valamint délután 16-18 óra között a Középkori Romkert - Nemzeti Emlékhelyen. A lovagrend augusztus 16-án, illetve augusztus 31-én 10-12 és 16-18 óra között változatlanul ellátja a mai székesegyház altemplomában, III.Béla lovagkirály és hitvese, Anna királyné szarkofágjainál is ugyanezt a kulturális missziót.
2008.08.15. 13:41:47 -
Ünnepi Közgyűlés Augusztus 20. tiszteletére - Sobor Antal író kapta Székesfehérvár Díszpolgára címet
2008.08.15. 13:38:53 -
Ünnepélyes keretek között adták át a Lánczos-Szekfű és a Deák Dénes ösztöndíjakat a Városházán
2008.08.15. 13:32:22 -
Rendkívüli közgyűlést tartott pénteken reggel a város képviselőtestülete - polgármesteri sajtótájékoztató
Pénteken reggel rendkívüli közgyűlést tartott Székesfehérvár MJV képviselőtestülete. Pályázati önrészek biztosításáról és közbeszerzési eljárásokról tárgyaltak javarészt a városatyák. A panelprogram folytatásáról, út, járda és parkoló felújításokról, a Maroshegyi Idősek Otthona megépítéséről és a Bőrgyár rekonstrukciójáról született döntés. Warvasovszky Tihamér polgármester az ülés után sajtótájékoztatón számolt be a döntésekről.
2008.08.15. 12:31:21 -
Bemutatták Dr. Éry Kinga könyvét - szakmai dokumentáció az egykori Királyi Bazilika embertani leleteiről
Kiadványsorozat indul a Szűz Mária-prépostság templom – azaz a Székesfehérvár belvárosában található prépostsági templom – történetéről. A középkori Magyarország egyik legtekintélyesebb egyházi intézményének bemutatását a Dr. Éry Kinga szerkesztésében most megjelent kötet nyitja. „A SZÉKESFEHÉRVÁRI KIRÁLYI BAZILIKA EMBERTANI LELETEI 1848-2002” című könyvet csütörtökön délelőtt ismerhették meg az érdeklődők a Hiemer-házban.
2008.08.15. 07:58:41
Nyolc együttes a világ minden részéből Székesfehérváron - Királyi Napok 2008
Fogadalmi Mise a Bazilikában - Aranybibliát adott a megyéspüspök a világi vezetőknek
A város polgármestere is köszöntötte a 104 éves Mária nénit
Székesfehérvár polgármestere is köszöntötte a város és a megye legidősebb lakóját a 104 éves Mária-nénit. Warvasovszky Tihamér ma otthonában kereste fel Varga Józsefnét. Mária néni 1904-ben Ácson született. Az elmúlt több mint száz esztendőben két világháborút is átélt: három gyermeke született, hat unokája, kilenc dédunokája és négy ükunokája is van.