Hírek


/ 2008.08.19. 14:23:39 |

Közös szurkolás az olimpián résztvevő fehérvári öttusázóknak

 A Pekingi Nyári Olimpián három székesfehérvári öttusázó is tagja a magyar csapatnak. Horváth Viktor augusztus 21-én (csütörtökön) küzd, Vörös Zsuzsa és Gyenesei Leila pedig augusztus 22-én (pénteken) versenyeznek. Mivel a székesfehérváriak szeretik a sportot, büszkék az öttusára és az olimpiára kijutott versenyzőkre, ezért a Városháza nagytermében csütörtökön és pénteken reggel 8.30 órától közös szurkolásra hívnak minden érdeklődőt, ahol a résztvevők folyamatosan nyomon követhetik a versenyszámok menetét is. A szervezők szeretettel várnak mindenkit!
/ 2008.08.19. 11:51:31 |

Hetven éves filmkockák forogtak a Városháza belső udvarán tartott vetítésen

 Az idén még színesebb az augusztus 20-át megelőző ünnepségsorozat, hiszen két filmvetítés is bekerült a programba. Mindegyik alkotás kapcsolódik az idei Szent Istváni évfordulóhoz. 970 éve hunyt el államalapító királyunk, Szent István. 70 éve, a 900. évfordulóra emlékévvel készült az akkori Székesfehérvár. Ennek a rendezvénysorozatnak az egyik legkiemelkedőbb programját, a Fehérváron megtartott Országgyűlést idézték fel hétfőn este egy korabeli filmvetítéssel. Képgaléria a vetítésről 
/ 2008.08.19. 09:59:57 |

Bébi-ringatóval várja a családokat a Széna Egyesület a Királyi Napok alatt

 A Széna Egyesület a családokat kívánja segíteni azzal, hogy a Királyi Napok ideje alatt az Oskola utcában lehetőséget kínál számukra, hogy kellemes körülmények között tegyék tisztába, vagy etessék meg gyermekeiket. A Széna mami Bébi-ringatójában mikrohullámú sütő, vízforraló, cumisüveg melegítő, pelenkázó asztal található, használatuk ingyenes.
/ 2008.08.19. 08:52:54 |

Két hét az örökségvédelem jegyében - magyar és francia fiatalok kulturális találkozója Iszkaszentgyörgyön

 Augusztus 4-e és 16-a között tizenöt iszkaszentgyörgyi fiatal vehetett részt egy nemzetközi ifjúsági csereprogramban tizenöt francia társukkal együtt. A csereprogram megvalósítására Iszkaszentgyörgy Önkormányzata nyújtott be pályázatot a Mobilitás – Fiatalok Lendületben Programirodához, és mintegy tízezer eurot nyert a program megvalósítására a majd kétezer lakosú falu.
/ 2008.08.18. 17:20:45 |

Disztl Lászlót Varga István váltja az FC Fehérvár kispadján

 A tulajdonos, és a menedzsment döntése értelmében, a mai nappal váltás történt az FC Fehérvár kispadján: Disztl László helyett Varga István az új vezetőedző – jelentette be a klub hivatalos honlapja. Disztl irányítása alatt a Vidi remekelt a tavasszal, azonban az új bajnokság első fordulóiban nem sok babér termett a fehérváriak számára. Csupán a Haladást tudták legyőzni a piros-kékek, a Siófoktól, a Debrecentől és a Kecskeméttől is kikapott a gárda.
/ 2008.08.18. 15:24:59 |

Díszérmet vett át Székesfehérvár polgármestere és a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke

 Az idén Székesfehérváron tartotta meg augusztus 20-ához kapcsolódó központi ünnepségét a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnoksága. Hagyományosan ilyenkor adják át a testület által odaítélt kitüntetéseket is. 2008-ban Lónyay Menyhért díszérmet adományoztak Warvasovszky Tihamér polgármesternek és Dr. Balogh Ibolya megyei elnöknek. A kitüntettek a Vám- és Pénzügyőrséggel folytatott eredményes együttműködésért és az ebben kifejtett kiemelkedő szerepükért vehették át a díszérmet hétfőn a Megyeházán megtartott ünnepségen.
/ 2008.08.18. 14:51:24 |

Családi körben, együtt töltötték el a szombatot a tűzoltók

 A Hivatásos Tűzoltók Független Szakszervezetének székesfehérvári alapegysége második alkalommal szervezett családi napot augusztus 16-án a Bregyó közi szabadidőközpontban. A rendezvény délelőtt a tűzoltók, a mentők, a rendőrök és a fegyőrök kispályás labdarúgó mérkőzésével kezdődött, majd délután a színpadon zenés programok várták az érdeklődőket.
/ 2008.08.18. 11:05:53 |

BMW borult fel Abán

 A Fehérvári úton haladó BMW egy családi ház kerítésének csapódott, majd az úton fejtetőre borult. Az autó jobb első kereke kitörött. Az autóban ketten súlyos sérüléseket szenvedtek. A BMW-t a tűzoltók állították kerekeire.
/ 2008.08.18. 10:56:31 |

Zene és festészet a Károlyi Kastélyban - Francia képzőművészek munkái is láthatóak

 A Károlyi József Alapítvány (Fehérvárcsurgó) és a Hippocrène Alapítvány (Párizs) közötti együttműködés nyomán 2008. augusztus 29-én 19 órakor kerül sor a ”Európa Szavai 7.0 Párizs-Fehérvárcsurgó” vándorkiállítás megnyitójára. A párizsi kiállítás után az ott bemutatott anyag most a Fehérvárcsurgói Károlyi-kastélyban látható. A tárlaton öt francia művész Marc Desgrandchamps, Iris Levasseur, Florence Reymond, Olivier Passieux, Elsa Mazeau alkotásai tekinthetők meg. Továbbá négy magyar művész, Legény Zsófia, Podmaniczky Ágnes, Nagy Sára és Mucius munkái láthatóak.