-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
A tavalyi év elejéhez képest 23 százalékkal több munkanélküli van a megyében
A tavalyi év decemberében 16587 fő álláskeresőt tartottak nyilván a megye munkaügyi kirendeltségein, ami az előző havinál 1463 fővel (9,7%-kal), az egy évvel korábbinál 3183 fővel (23,7%-kal ) több. A növekedés nagyobbik része a pénzügyi és gazdasági válság következménye, melynek hatására az első lépésben a határozott idejű munkaviszonnyal rendelkezők szerződését nem újították meg, illetve a próbaidőn levő dolgozók felvételétől álltak el a munkáltatók. Állásajánlatok a székesfehérvári munkarő-piaci portálon
2009.02.02. 00:25 |
A KSH legutóbbi munkaerő-felmérése alapján Fejér megyében a gazdaságilag aktív népesség száma 186,2 ezer fő, az előző negyedévinél mintegy 3100 fővel több, és magasabb, mint a Közép-dunántúli régió másik két megyéjében. A foglalkoztatottak száma ugyanebben az időszakban 173,8 ezer főről 175,7 ezer főre emelkedett. Ebből következően a foglalkoztatási arány is kedvezően alakult, 53,4% az előző negyedévi 52,8%-kal szemben. Állásajánlatok a székesfehérvári munkarő-piaci portálon
A Közép-dunántúli régió foglalkoztatási, munkaerő-piaci helyzetének alakulása 2008-ban - letölthető dokumentum

A munkanélküliségi ráta 5,6%, az előző negyedévinél 0,5%-ponttal több, az országos mutatónál 2,1%-ponttal kevesebb, és kedvezőbb a Veszprém megyei 7,0%-nál, de magasabb a Komárom-Esztergom megyei 4,9%-os értéknél.
Összességében tehát a megye helyzete kedvezőbb az országosnál és a régión belül átlagos mutatókkal rendelkezik.
A nyilvántartott álláskeresők számának és arányának alakulása
A tavalyi év decemberében 16587 fő álláskeresőt tartottak nyilván a megye munkaügyi kirendeltségein, ami az előző havinál 1463 fővel (9,7%-kal), az egy évvel korábbinál 3183 fővel (23,7%-kal ) több. A növekedés kisebbik része a szezonalitásból adódik, nagyobbik része a pénzügyi és gazdasági válság következménye, melynek hatására az első lépésben a határozott idejű munkaviszonnyal rendelkezők szerződését nem újították meg, illetve a próbaidőn levő dolgozók felvételétől álltak el a munkáltatók. Ezt követően több cég hozott döntést csoportos létszámleépítésről, ennek hatása azonban a decemberi hónapot csak kis részben érinti.
A régió álláskeresőinek 38,5%-a Fejér megyében található, ezzel Veszprém megye után a második helyet foglalja el.
2008 novemberéhez képest valamennyi körzetben növekedett az álláskeresők száma. A legnagyobb mértékű növekedés Gárdony körzetében történt, ahol 15,3%-kal emelkedett a regisztrációban szereplők száma, de Enying, Mór és Dunaújváros körzetében is tíz százalék feletti a növekedés. Az álláskeresők számát tekintve a legtöbb álláskereső – 6363 fő - Székesfehérvár körzetében található, ezt követi a dunaújvárosi térség, ahol 3197 fő szerepel a regisztrációban, míg a legkevesebben – 741 fő - Bicske körzetéhez tartoznak.

A Közép-dunántúli régió foglalkoztatási, munkaerő-piaci helyzetének alakulása 2008-ban - letölthető dokumentum

A munkanélküliségi ráta 5,6%, az előző negyedévinél 0,5%-ponttal több, az országos mutatónál 2,1%-ponttal kevesebb, és kedvezőbb a Veszprém megyei 7,0%-nál, de magasabb a Komárom-Esztergom megyei 4,9%-os értéknél.
Összességében tehát a megye helyzete kedvezőbb az országosnál és a régión belül átlagos mutatókkal rendelkezik.
A nyilvántartott álláskeresők számának és arányának alakulása
A tavalyi év decemberében 16587 fő álláskeresőt tartottak nyilván a megye munkaügyi kirendeltségein, ami az előző havinál 1463 fővel (9,7%-kal), az egy évvel korábbinál 3183 fővel (23,7%-kal ) több. A növekedés kisebbik része a szezonalitásból adódik, nagyobbik része a pénzügyi és gazdasági válság következménye, melynek hatására az első lépésben a határozott idejű munkaviszonnyal rendelkezők szerződését nem újították meg, illetve a próbaidőn levő dolgozók felvételétől álltak el a munkáltatók. Ezt követően több cég hozott döntést csoportos létszámleépítésről, ennek hatása azonban a decemberi hónapot csak kis részben érinti.
A régió álláskeresőinek 38,5%-a Fejér megyében található, ezzel Veszprém megye után a második helyet foglalja el.
2008 novemberéhez képest valamennyi körzetben növekedett az álláskeresők száma. A legnagyobb mértékű növekedés Gárdony körzetében történt, ahol 15,3%-kal emelkedett a regisztrációban szereplők száma, de Enying, Mór és Dunaújváros körzetében is tíz százalék feletti a növekedés. Az álláskeresők számát tekintve a legtöbb álláskereső – 6363 fő - Székesfehérvár körzetében található, ezt követi a dunaújvárosi térség, ahol 3197 fő szerepel a regisztrációban, míg a legkevesebben – 741 fő - Bicske körzetéhez tartoznak.
