Hírek


/ 2008.08.10. 21:58:09 |

Szerdáig lehet jelentkezni pótfelvételire a felsőoktatási intézményekbe

 Jövő szerdáig, augusztus 13-ig lehet a pótfelvételire jelentkezni a kiválasztott felsőoktatási intézménynél. Augusztus 13-a azonban nem a postára adás dátuma, szerdáig meg kell érkeznie a jelentkezési lapnak az adott intézménybe. Pótfelvételire azok jelentkezhetnek, akik a tavaszi felvételin nem jutottak be valamelyik iskolába, vagy 2008 tavaszán nem jelentkeztek egyetlen felsőoktatási intézménybe sem.
/ 2008.08.10. 21:48:25 |

Az első hatba várja a szövetségi kapitány a fehérvári öttusázókat

 Kulcsár Antal, a nőiöttusa- válogatott szövetségi kapitánya reméli, hogy legalább az egyik egyéniben induló versenyzője teljesíti a kitűzött célt, az első hat hely valamelyikének megszerzését. Úgy véli, erre a rutinosabb, harmadik olimpiáján induló - négy éve, Athénban aranyérmet szerző - Vörös Zsuzsának van nagyobb esélye, míg Gyenesei Leila mellett a fiatalos lendület, a sikeréhség szól. KÉPGALÉRIA - a Városházán a fehérvári olimpikonok
/ 2008.08.10. 21:26:15 |

Sajnos ritka eset - a múlt héten nem okozott részeg autós balesetet

Augusztus első hetében összesen nyolc súlyos és öt könnyű személyi sérüléssel végződő közlekedési baleset történt Fejér megye közútjain. Leginkább az elsőbbségi jog megadása okozott gondot a közlekedésben. Volt olyan eset is a héten, hogy egy szélvédőn berepült térkő miatt kényszerült árokba hajtani egy autó vezetője járművével hétfőn a 63-as főúton. Augusztus első hete zömében a súlyos kimenetelű balesetek jegyében telt.
/ 2008.08.08. 09:48:49 |

Olimpiai Nap Székesfehérváron a Bregyó Napközis Táborban

 A város Bregyó közi napközis táborában naponta mintegy négyszáz gyermekre vigyáztak pedagógusok. Ez a hét volt az utolsó az idei napközis táborban. Ma nyílt napot tartanak, ahol olimpiai érdekességgel várják a sportbarátokat. Olimpiai fáklyás váltó futás is lesz, ismert fehérvári sportolókkal a Bregyó Sportcentrum melletti olimpiai parkba.
/ 2008.08.08. 08:01:11 |

Kedvezőtlen időjárás esetén a Vörösmarty Színházban lesz az Ábrahám

 A Vörösmarty Színház tájékoztatja a közönséget, hogy a Musica Regia programsorozat keretében augusztus 8-9-re meghirdetett Ábrahám című operettest előadásait a kedvezőtlen időjárás-előrejelzés  miatt nem a Városház téren, hanem a Vörösmarty Színházban tartják meg. A jegyek a kiadott dátumokra érvényesek, a közönséget érkezési sorrendben ültetik le.

/ 2008.08.08. 07:50:18 |

3D adatgyűjtés és modellezés Székesfehérváron - konferencia a GEO-n a Virtual Earth vezető kutatójával

 A GEO Földügyi és Térinformatikai Egyetemi Tudásközpontjának épületében és szervezésében megtartott ingyenes konferencián a résztvevők bepillantást nyernek a 3D fotó/GPS/mobil adatgyűjtésbe, a fotogrammetria korszerű technikáiba,  belekóstolhatnak a digitális földi és légi lézerszkennelés, és a 3D térbeli megjelenítés gyakorlati megoldásaiba. A professzionális Internet alkalmazások jelenéről és jövőjéről Franz Leberl professzor, a Microsoft „Virtual Earth" programjának vezető kutatója számol be.
/ 2008.08.08. 07:29:21 |

A régió 483 ezer munkaképes lakója közül 454 ezren dolgoznak

A KSH 2008. I. negyedévi munkaerő-felmérése alapján a Közép-dunántúli régióban a gazdaságilag aktív népesség száma 483,2 ezer fő, ami további 2 ezer fős csökkenést mutat az előző negyedévhez képest, s az egy évvel korábbi létszámuknál is 12 ezerrel alacsonyabb. A foglalkoztatottak népességen belüli aránya 53,1 %-os foglalkoztatási szintet eredményez, s ez 3,3 % ponttal magasabb, mint az országos 49,8 %-os mutató.
/ 2008.08.08. 00:46:55 |

Jövő év végén nyit a felújított Magyar Király Szálló

 A belső udvar melléképületeinek lebontásával nyár közepén kezdődött Székesfehérváron a Magyar Király Szálló felújítása. Az egyemeletes, klasszicista palota 1830 körül, valószínűleg Pollack Mihály tervei alapján épült. A régészeti feltárások jövő héten kezdődnek, bár a szakemberek szerint nem valószínű, hogy jelentősebb lelet késleltetné a munkákat. A szálló várhatóan 2009 végétől várja majd újra vendégeit.
/ 2008.08.08. 00:21:02 |

Szeptemberben nyit a Petőfi Mozi Pub - jazz, blues, country a színpadon

 Õsszel újra kinyit Székesfehérvár belvárosában a Petőfi Mozi. A helyet koncertteremmé alakították, ahol a méretes színpadon fehérvári fiatal zenészek is koncert-lehetőséget kapnak. Főként jazzt, bluest és countryt játszanak majd a Petőfiben, de a tervek szerint komolyzenei előadások is lesznek. A színpadon nem csak már befutott együttesek kapnak lehetőséget, hanem fehérvári zeneiskolák növendékeinek zenészei is kapnak majd koncertlehetőséget.