-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
A fölöslegesnek vélt közlekedési táblák leszerelésére indított kampányt a Hírlap
A Fejér Megyei Hírlap főszerkesztője és a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság rendészeti igazgatója közös sajtótájékoztatón indította útjára az újság azon akcióját, mely a fölöslegesnek vélt KRESZ táblák leszerelését tűzte zászlajára. Arra kérték az olvasókat, hogy jelezzék az utjelzok@fmh.plt.hu villámposta címen ha valahol olyan táblát látnak, melyet indokolatlannak tartanak, ugyanis a félreérthető jelzések rontják a közlekedés biztonságát.
2009.02.01. 08:32 |
A Fejér Megyei Hírlap főszerkesztője és a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság rendészeti igazgatója közös sajtótájékoztatón indította útjára az újság azon akcióját, mely a fölöslegesnek vélt KRESZ táblák leszerelését tűzte zászlajára. Arra kérték az olvasókat, hogy jelezzék az utjelzok@fmh.plt.hu villámposta címen ha valahol olyan táblát látnak, melyet indokolatlannak tartanak, ugyanis a félreérthető jelzések rontják a közlekedés biztonságát.

"Szereljük le együtt" címmel hirdette meg akcióját a Fejér Megyei Hírlap, melynek célja az utak biztonságossá tétele. Elekes András az újság főszerkesztője elmondta, hogy december óta foglalkozik a megyei újság a rosszul elhelyezett KRESZ táblák eltüntetésével. Vörös Ferenc alezredes a Fejér Megyei Balesetmegelőzési Bizottság elnöke szerint megnőtt a jelentősége a tábláknak tavaly május óta, ugyanis egy 30-as sebességkorlátozó táblánál nagyon könnyen súlyos büntetést lehet kapni jelentéktelennek tűnő sebességtúllépéssel. Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy a traffipaxokat ésszerűen használják és nem mérnek olyan helyeken, ahol szinte betarthatatlanok a szabályok. Tavaly május óta egyébként 27 ezer gyorshajtó ellen indult eljárás Fejér megyében.
Az objektív felelősség bevezetésének is köszönhető talán, hogy 16 százalékkal csökkentek a sérüléssel járó balesetek. 2008-ban 42 halálos baleset történt és 49-ről 47-re csökkent az elhunytak száma az utakon. A könnyű sérüléssel járó balesetek 14-, a súlyos sérüléssel járók pedig 20.9 százalékkal csökkentek. A fölöslegesnek vélt táblák leszerelésében az újság partnere a Magyar Közút Kht, a rendőrség és a Fejér MEgyei Balesetmegelőzési Bizottság.



"Szereljük le együtt" címmel hirdette meg akcióját a Fejér Megyei Hírlap, melynek célja az utak biztonságossá tétele. Elekes András az újság főszerkesztője elmondta, hogy december óta foglalkozik a megyei újság a rosszul elhelyezett KRESZ táblák eltüntetésével. Vörös Ferenc alezredes a Fejér Megyei Balesetmegelőzési Bizottság elnöke szerint megnőtt a jelentősége a tábláknak tavaly május óta, ugyanis egy 30-as sebességkorlátozó táblánál nagyon könnyen súlyos büntetést lehet kapni jelentéktelennek tűnő sebességtúllépéssel. Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy a traffipaxokat ésszerűen használják és nem mérnek olyan helyeken, ahol szinte betarthatatlanok a szabályok. Tavaly május óta egyébként 27 ezer gyorshajtó ellen indult eljárás Fejér megyében.
Az objektív felelősség bevezetésének is köszönhető talán, hogy 16 százalékkal csökkentek a sérüléssel járó balesetek. 2008-ban 42 halálos baleset történt és 49-ről 47-re csökkent az elhunytak száma az utakon. A könnyű sérüléssel járó balesetek 14-, a súlyos sérüléssel járók pedig 20.9 százalékkal csökkentek. A fölöslegesnek vélt táblák leszerelésében az újság partnere a Magyar Közút Kht, a rendőrség és a Fejér MEgyei Balesetmegelőzési Bizottság.

