A Közép-dunántúl standján mutatkozik be Székesfehérvár a 32. Utazás Kiállításon

2009.02.26. 17:44 |

 A korábbi évekhez hasonlóan szakmai nappal vette kezdetét ma az Utazás 2009 kiállítás Budapesten, amelyet március 1-ig tekinthetnek meg az érdeklődők. A Hungexpo területén, idén összesen 16 000 négyzetméteren 36 ország 800 kiállítójának standját kereshetik fel az oda látogatók. A Közép-dunántúli régió önálló standdal mutatkozik be: Székesfehérvár is a régiós kiállítóhelyen, Veszprém mellett, a G pavilon 303-as standján várja a látogatókat. 2009, a Kulturális Turizmus Éve hazánkban, így a belföldi kiállítók ajánlatai és rendezvényei is főként e téma népszerűsítését szolgálják.
KÉPGALÉRIA

 A turisztikai seregszemlén a Közép-dunántúli Régió önálló standdal várja a látogatókat. A mai szakmai napon Pál Béla, a Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnöke és Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár polgármestere nyitotta meg a „G” pavilonban található (303/A. számú) Közép-dunántúli régiós standot. A város polgármestere a Királyi Séta projekt mellett arról is beszélt a megnyitón, hogy a turisztikai vonzerővel bíró helyeknek össze kell fognia a régióban, melyet jól példáz az idei stand az Utazás Kiállításon. Székesfehérvár mellett Veszprém városa, Fejér megye, mellette a Móri kistérség, a Velencei tó és a Vértes is hangsúlyosan megjelenik a kiállítóhelyen.

 A Közép-dunántúli Operatív Program keretében turizmusfejlesztésre a 2007-2008-as időszakban összesen 16 milliárd Forint európai uniós támogatáshoz jutottak a régió nyertes pályázói főként szálláshelyek létesítésére, fejlesztésére - mondta a Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnöke. Pál Béla kiemelte, hogy a szálláshelyek létesítésére, fejlesztésére kiírt pályázat eredményeit épp a napokban tették közzé Balatonfüreden, a pályázat eredményeként 2,4 milliárd forint összegű uniós támogatással 1100 új szállásférőhely létesül a régióban. 


 A „Királyi Régió Turizmusáért Díj”-at idén Árkiné Gombás Edit vehette át. A turisztikai szakember több mint 5 évig, 2008-i évi nyugdíjazásáig töltötte be a Közép-Dunántúli Regionális Marketing Igazgatóság igazgatói posztját. Szakmai tudásával és személyes elhivatottságával nagyon sokat tett a Közép-dunántúli Régió turizmusáért. A Rozmaring-díjat a Virágos Magyarországért Szervező Bizottsága és a Magyar Turizmus Zrt. közösen alapította 2006-ban. Az elismerést turisztikai régiónként minden évben egy étteremnek ítélik oda, mely étterem, mind gasztronómiai kínálatával, mind pedig igényes környezetével kivívta a turisztikai szakemberek és a Virágos Magyarországért zsűrijének az elismerését. A 2008. évi Rozmaring Díjat a Közép-dunántúli Régióban az Etyek Vendégfogadó nyerte el, a díjat a tulajdonos Rókusfalvy Pál vette át.