Hírek
-
Tiszta levegőt mindenkinek - elkezdődött a Mobilitási Hét Székesfehérváron is
A Mobilitási hét első rendezvényét tartották hétfőn délután a Hiemer-házban. „Tiszta levegőt mindnekinek” címmel a Levegő Munkacsoport elnökhelyettese Hajtman Ágnes tartott előadást fehérvári általános iskolásoknak. A 2008-as Európai Mobilitási Hét központi eleme a levegőminőségét javító hatások népszerűsítése. A közlekedés összes károsanyag kibocsátásának 72%-a a közúti közlekedésnek tudható be, és a közúti közlekedés teljes CO2-kibocsátásának 40%-áért a városi közlekedés tehető felelőssé.
2008.09.15. 18:56:19 -
A helyi vállalkozások versenyképességéről tanácskoznak a Novotelben
Szeptember 25-én a Novotel Hotelben mutatják be azokat a forráslehetőségeket, amelyek a fejlesztésekhez és beruházásokhoz rendelkezésre állnak és hozzájárulhatnak a helyi vállalkozások versenyképességének megtartásához, erősítéséhez. Az "MFB Napok 2008" rendezvénysorozaton a vállalkozók és a fejlesztési döntéseket hozók számára lehetőség van közvetlen kapcsolatteremtésre és a vélemények kicserélésére is.
2008.09.15. 17:18:21 -
A Vörösmarty LSE nyerte a Nyugdíjas Sportvetélkedőt
Még márciusban összesen 17 csapat nevezett a Sportiroda által szervezett Nyugdíjas Sportvetélkedőre, s a szeptemberi döntőben a selejtező csoportok legjobbjai mérhették össze erejüket. A Tóparti Gimnázium tornatermében azon sportolni, mozogni vágyó szépkorúak versenghettek, akik a hölgyek révén 58, az uraknál pedig a 60. életévüket betöltötték, és össze tudtak állítani egy hatfős csapatot.
2008.09.15. 16:42:17 -
Verjük meg együtt, közösen a bajnokot!
A Soproni Liga nyolcadik fordulójának nyitányán a bajnoki címvédő MTK-t fogadja az FC Fehérvár. A klub és a Videoton FCF Baráti Kör Egyesület együttműködésének eredményeként "Verjük meg együtt, közösen a bajnokot!" - felszólítással keddtől péntekig kitelepül egy, a Liszt Ferenc utcában felállított faházba Baráti Kör, s minden nap 11 órától estig várja a sportbarátokat.
2008.09.15. 16:31:25 -
Két súlyos baleset másfél órán belül az esőben
Másfél óra alatt két balesethez riasztották a székesfehérvári tűzoltókat hétfőn. Seregélyes és Sárosd között két személygépkocsi ütközött. A tűzoltók három sérültet feszítő-vágó berendezéssel szabadítottak ki a roncsok közül. Nem sokkal később a 7-es főútra kérték a segítségüket, ahol Székesfehérvár és Dinnyés között szintén két autó ütközött össze.
2008.09.15. 15:29:25
Elektronikai hulladékgyűjtő akció lesz szombaton a Skála parkolóban
Sikeresen gyakorolták a védelmi tervet Székesfehérváron
Kéklámpások első horgászversenyét tartották hétvégén a Palotavárosi-tavon
Felkészülési tornát nyert a MÁV Előre - Kodolányi Főiskola SC NB-I-es női röpladacsapata
Szeptember 20. - Székesfehérvár Felelősségi Napja
„24 óra kompromisszumok nélkül” – ez a mottója Székesfehérvár Felelősségi Napjának. Egy nap, amikor szervezetten mindenki saját belátása, saját anyagi lehetőségei, fizikai állapota, segítő szándéka szerint jót cselekedhet a saját városrészéért.