-
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Költségvetés 2009 - egyszerre üléseztek az önkormányzat szakbizottságai a Városházán
A rendkívüli közgyűlés előtt közös bizottsági ülést tartott az önkormányzat összes szakbizottsága, melyen két napirendi pontot tárgyaltak: a 2009-es költségvetés rendeletről és az önkormányzat közgyűlésének Szervezeti és Működési Szabályzatáról. Az ülést Szigli István a Városfejlesztési Bizottság elnöke vezette. Az ülés elején Égi Tamás a Pénzügyi Bizottság elnöke a költségvetés bevételi oldaláról elmondta, hogy 8.3 milliárdos iparűzési adó bevétellel számolnak a módosítási javaslatban, az önkormányzati cégek osztaléka terén 350 millió helyett 150 millióval számol, az ingatlanbevételek pedig 710 helyett 410 millió forinttal szerepel.
2009.03.03. 13:01 |
A rendkívüli közgyűlés előtt közös bizottsági ülést tartott az önkormányzat összes szakbizottsága, melyen két napirendi pontot tárgyaltak: a 2009-es költségvetés rendeletről és az önkormányzat közgyűlésének Szervezeti és Működési Szabályzatáról. Az ülést Szigli István a Városfejlesztési Bizottság elnöke vezette. Az ülés elején Égi Tamás a Pénzügyi Bizottság elnöke a költségvetés bevételi oldaláról elmondta, hogy 8.3 milliárdos iparűzési adó bevétellel számolnak a módosítási javaslatban, az önkormányzati cégek osztaléka terén 350 millió helyett 150 millióval számol, az ingatlanbevételek pedig 710 helyett 410 millió forinttal szerepel.

A kiadási oldalról elmondta, hogy a Polgármesteri Hivatal kiadásait alakították át, melyből jelentős megtakarítások várhatók. Mint mondta az intézmények kiadásain is változtattak – hozzátette, hogy később egyenként tárgyalnak majd az intézmények vezetőivel. Létrehoztak egy 1.005 milliárd forintos általános tartalékot, mely biztosítja az évközbeni esetleges változásokat.

Farkas László a Lakás és Vagyongazdálkodási Bizottság elnöke arról beszélt, hogy félre kell tenni a feszültségeket. Mint mondta az SZDSZ tudomásul vette, hogy „elfogyott a többség, mely természetes dolog.” Véleménye szerint a költségvetési módosító javaslat elfogadható, bár nem tartja tökéletesnek és hétfőn este megkapta frakciója támogatását is.
Knizse Gyula a Gazdasági Bizottság elnöke kiemelte, hogy nem szeretne politizálni, mint mondta vannak pozitívumok a módosító javaslatban. Égi Tamás válaszában kiemelte, hogy egy átmeneti költségvetésről van szó, mely reálisabban tervezi a bevételi és kiadási oldalt.
Boldizs Kálmánné arról beszélt, hogy az intézményektől 800 millió forintot vonna el a javaslat, ezért az Oktatási Bizottsággal külön szeretné megvitatni a költégvetési rendeletet.

A kiadási oldalról elmondta, hogy a Polgármesteri Hivatal kiadásait alakították át, melyből jelentős megtakarítások várhatók. Mint mondta az intézmények kiadásain is változtattak – hozzátette, hogy később egyenként tárgyalnak majd az intézmények vezetőivel. Létrehoztak egy 1.005 milliárd forintos általános tartalékot, mely biztosítja az évközbeni esetleges változásokat.

Farkas László a Lakás és Vagyongazdálkodási Bizottság elnöke arról beszélt, hogy félre kell tenni a feszültségeket. Mint mondta az SZDSZ tudomásul vette, hogy „elfogyott a többség, mely természetes dolog.” Véleménye szerint a költségvetési módosító javaslat elfogadható, bár nem tartja tökéletesnek és hétfőn este megkapta frakciója támogatását is.
Knizse Gyula a Gazdasági Bizottság elnöke kiemelte, hogy nem szeretne politizálni, mint mondta vannak pozitívumok a módosító javaslatban. Égi Tamás válaszában kiemelte, hogy egy átmeneti költségvetésről van szó, mely reálisabban tervezi a bevételi és kiadási oldalt.
Boldizs Kálmánné arról beszélt, hogy az intézményektől 800 millió forintot vonna el a javaslat, ezért az Oktatási Bizottsággal külön szeretné megvitatni a költégvetési rendeletet.