-
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Költségvetés 2009 - átadta módosító javaslatait a polgári frakció a Városházán
Átadta a 2009-es költségvetésről szóló módosító indítványát a polgári frakció hétfőn délelőtt dr. Merényi Zoltán aljegyzőnek a Városháza polgármesteri titkárságán. dr. Cser-Palkovics András frakcióvezető elmondta, hogy egy hosszú másfél hetes egyeztetés áll mögöttük, melyet a költségvetés szereplőivel folytattak. Az egyik legfontosabb alapelv a módosítás összeállításánál az volt, hogy "alkalom legyen kezelni az évközbeni nehézségeket". A frakcióvezető kiemelte, hogy olyan költségvetést kell alkotni, ami reális alapokon nyugszik.
2009.03.02. 11:33 |
Átadta a 2009-es költségvetésről szóló módosító indítványát a polgári frakció hétfőn délelőtt dr. Merényi Zoltán aljegyzőnek a Városháza polgármesteri titkárságán. dr. Cser-Palkovics András frakcióvezető elmondta, hogy egy hosszú másfél hetes egyeztetés áll mögöttük, melyet a költségvetés szereplőivel folytattak. Az egyik legfontosabb alapelv a módosítás összeállításánál az volt, hogy "alkalom legyen kezelni az évközbeni nehézségeket". A frakcióvezető kiemelte, hogy olyan költségvetést kell alkotni, ami reális alapokon nyugszik. A módosítás szerint az általános tartalék több, mint egymilliárd forintot tartalmazna. Az adóbevételek terén már egyeztetett a frakció az adóirodával, hogy "reálisan tervezhető bevételek" jelenjenek meg a költségvetésben.

A javaslatot Vargha Tamás és Dr. Cser-Palkovics András adta át a Polgármesteri Titkárságon.
A módosító javaslat szerint a költségvetés főösszege 33 milliárd forint: csökkentenék a hitelfelvételt, így összesen 1.2 milliárdnyi hitelfelvétel szerepel a tervezetben, illetve jelentősen kevesebb ingatlanhasznosítási és az osztalékbevétellel is számolnak. Ez utóbbival kapcsolatban Cser-Palkovics András elmondta, hogy a Fekete Sas Szálló közösségi tulajdon maradna, egy önkormányzati szolgáltató ház létrehozása pedig megoldást jelentene az okmányirodai, ügyfélszolgálati feladatok ellátására.
A takarékosabb működést szolgálná, hogy átalakítanák a bizottsági és a tanácsnoki struktúrát és az alpolgármesteri posztokon is személyi változtatásokat eszközölnének. Megszűnne a Közbiztonsági Bizottság, melynek működési költségeit a rendőrség támogatására fordítanák és a Környezetvédelmi Bizottság is megszűne. Mindkét testületet tanácsadói posztok helyettesítenék. Cser-Palkovics András kiemelte, hogy a takarékosság ellenére folytatódna a panelprogram és a szennyvízcsatorna beruházás is a városban.

A javaslatot Vargha Tamás és Dr. Cser-Palkovics András adta át a Polgármesteri Titkárságon.
A módosító javaslat szerint a költségvetés főösszege 33 milliárd forint: csökkentenék a hitelfelvételt, így összesen 1.2 milliárdnyi hitelfelvétel szerepel a tervezetben, illetve jelentősen kevesebb ingatlanhasznosítási és az osztalékbevétellel is számolnak. Ez utóbbival kapcsolatban Cser-Palkovics András elmondta, hogy a Fekete Sas Szálló közösségi tulajdon maradna, egy önkormányzati szolgáltató ház létrehozása pedig megoldást jelentene az okmányirodai, ügyfélszolgálati feladatok ellátására.
A takarékosabb működést szolgálná, hogy átalakítanák a bizottsági és a tanácsnoki struktúrát és az alpolgármesteri posztokon is személyi változtatásokat eszközölnének. Megszűnne a Közbiztonsági Bizottság, melynek működési költségeit a rendőrség támogatására fordítanák és a Környezetvédelmi Bizottság is megszűne. Mindkét testületet tanácsadói posztok helyettesítenék. Cser-Palkovics András kiemelte, hogy a takarékosság ellenére folytatódna a panelprogram és a szennyvízcsatorna beruházás is a városban.