-
Érkeznek a midibuszok
Ahogy arról korábban hírt adtunk, a városrészi lakossági igényekhez igazítva további menetrendi módosítások várhatóak Székesfehérvár helyi közösségi közlekedésében. Fontos előrelépés lesz, hogy a várhatóan ősszel érkező midibuszok új területek – Harmatosvölgy, Sóstó I. és II., valamint Öreghegy – bekapcsolására is lehetőséget adnak.
2026.06.18. -
A sportélet és gazdasági háttere
A rendezvény középpontjában Székesfehérvár és a vármegye sportélete állt. A Sóstói Stadion rendezvénytermében megtartott fórumon a város sportklubjainak vezetői osztották meg gondolataikat egyesületük jelenéről, jövőbeni terveiről, valamint a klubok és a vállalkozók együttműködésében rejlő lehetőségekről. Dr. Cser-Palkovics András a Videoton jövőjéről is szólt.
2026.06.11. -
A FIFA-vbtől a védelmi iparig
Victor Fedeli, Ontario gazdaságfejlesztési, munkahelyteremtési és kereskedelmi minisztere tett látogatást a Continest székesfehérvári gyárában, ahol a vállalat vezetésével folytatott megbeszéléseken a kanadai-magyar gazdasági kapcsolatok erősítésének lehetőségei, valamint a Continest innovatív összecsukható konténertechnológiájának kanadai alkalmazási lehetőségei kerültek fókuszba.
2026.06.03. -
VOSZ fórum júniusban
A megyei sportélet gazdasági háttere és a sporttal kapcsolatos tervek lesznek a VOSZ Fejér Vármegyei Szervezete által rendezett harmadik vállalkozói fórum fókuszában. A június 10-én reggel 08.00 órakor kezdődő találkozóra szeretettel várják a vállalkozókat, azonban előzetesen regisztrálni szükséges!
2026.06.03.
Kétmillióan használják az internetbankot Magyarországon
Magyarországon már 2 millió internetbankos szerződést tartanak nyílván, de még további 5-6 millió bankszámla tulajdonosát célozhatják meg ezzel a szolgáltatással. Az internetes bankolás azért igazi sikertörténet, mert ma már a banki tranzakciók alig ötöde zajlik a bankfiókokban.
2009.03.25. 08:35 |
Magyarországon már 2 millió internetbankos szerződést tartanak nyílván, de még további 5-6 millió bankszámla tulajdonosát célozhatják meg ezzel a szolgáltatással. Az internetes bankolás azért igazi sikertörténet, mert ma már a banki tranzakciók alig ötöde zajlik a bankfiókokban.A Privátbankár a felmérés során 9 lakossági bankot – Budapest Bank, CIB Bank, Citibank, Raiffeisen Bank, UniCredit Bank, OTP Bank, MKB Bank, K and H Bank, Erste Bank – választott ki az ügyfélszám és a mérlegfőösszeg alapján. A felmérés során csak lakossági internetbankos szolgáltatásokat vizsgáltak, vállalati szolgáltatásokat nem. Az internetes kérdőíveikre több mint 13.000-en válaszoltak, a válaszadók 74 százaléka ritkán vagy soha nem jár bankfiókba, több mint felük pedig több internetbankot is kipróbált már.
A CIB Bank lett 2008-ban a legjobb lakossági internetbank, a legjobb banki honlap címet pedig az UniCredit bank kapta, míg a közönségdíjas internetbank 2008 cím az OTP Banké lett.