Hírek
-
Éjszakába nyúló MK-derbi az FCF és a DVSC szereplésével
Magyar pályákon szokatlan időpontban lép pályára az utóbbi néhány évben talán a leggyakrabban randevúzó két első osztályú csapat, az FC Fehérvár és a DVSC-Teva. Az elmúlt szezonban a fehérváriak és a debreceni labdarúgók hatszor találkoztak egymással, a bajnokik mellett a Ligakupában és a Magyar Kupában is összecsaptak. A piros-kékek és a Loki idén is összekerültek a második legrangosabb magyar küzdelemsorozatban.
2008.10.08. 15:45:27 -
Mindenki azt eszik, amit akar - szombaton nyílik Előd Ágnes kiállítása Székesfehérváron
A Szent István Király Múzeum Országzászló téri épületében szombaton délelőtt fél tizenkettőkor nyílik Előd Ágnes képzőművész,(2007-ben Smohay-díjazott) "MINDENKI AZT ESZIK, AMIT AKAR" című kiállítása. Bevezetőt mond és a Smohay János Alapítvány 2008. évi díját átadja: Izinger Katalin művészettörténész. A kiállítás megtekinthető: 2008. november 23-ig, hétfő kivételével naponta 14–18 óráig.
2008.10.08. 09:05:26 -
Idén is elviszik a LOMB feliratú zsákba tett száraz leveleket a kuka mellől
A Városgondnokság értesíti a fehérváriakat, hogy a helyi szemétszállító céggel közösen zöldhulladék gyűjtés kezdődik október 15-én a városban. A december 7-ig tartó akcióban a lakóingatlanok körüli közterületről származó, zöldhulladékot szállítják el, melyet a „LOMB” felirattal ellátott zsákba csomagolva, a kuka melllé kell kitenni, úgy hogy az a jármű- és gyalogos forgalmat ne zavarja. Zsákot a Depónia Sörház téri ügyfélszolgálatán lehet kérni!
2008.10.08. 08:33:11 -
Elindult a www.fehervarisielok.hu - találjunk egymásra a "telekocsi" szolgáltatással
Elkészült a Fehérvári Síelők interaktív honlapja, aminek célja, hogy minden Székesfehérváron és környékén élő sielőnek segítségére legyen sí- utazásban, vásárlásban, programokban. Az oldal segítséget nyújt azoknak az iskoláknak, testnevelőknek, csoportoknak is, akik táborokat, utakat szerveznek. A "Telekocsi" rovatba olyan autósok jelentkezéseit várják, akik síelni mennének és megosztanák üresen maradt helyeiket más sízőkkel a gazdaságosabb utazás érdekében.
2008.10.08. 08:05:50 -
Konyhatűz a Gáz utcában - bekapcsolva felejtették a rezsót és elmentek otthonról
Kigyulladt egy panellakás konyhája a Gáz utcában. A tizedik emeleti lakásban a villanyrezsón felejtett lábos kapott lángra. A tűz a konyhaszekrényre is átterjedt. A tűzoltók gyors beavatkozásának köszönhetően a lángok a lakás többi részére nem terjedtek át. Személyi sérülés nem történt, a tűz keletkezésekor senki sem volt otthon.
2008.10.08. 07:58:05
Szoros mérkőzésen szenvedett vereséget az Alba Volán Bécsben
Példaértékű a fogyasztók védelme Székesfehérváron
Konyhatűz a Gáz utcában
Betörőt fogtak a lakók a Gőzmalom utcában
Kedden délután egy szolgálaton kívüli járőr és a lakók segítségével fogtak el egy betörőt. Az elfogott 21 éves férfi késő délután a Gőzmalom utcában kettő, a Móricz Zsigmond utcában egy ingatlanra kísérelt meg betörni, de a lakók megzavarták és egy szolgálaton kívül lévő ott lakó rendőrjárőr segítségével visszatartották a szolgálatos járőrök kiérkezéséig. A 21 éves fehérvári férfit a nyomozók kihallgatták, a nála lévő lopott telefont lefoglalták.
Látványos hastáncbemutató lesz szombaton a Petőfi Mozi Pub-ban
Holttest a kiégett autóban Csákberénynél
Megkezdődtek a Határon Túli Magyar Irodalom Napjai
Az Aradi vértanúkra emlékezett Székesfehérvár a nemzeti gyásznapon
Nemzeti Gyásznap - az Aradi vértanúkra emlékezünk
Fehérvári programok az Országos TINI Könyvtári Napokon
Október 7 és 12 között Országos Tini Könyvtári Napokra kerül sor az Informatikai és Könyvtári Szövetség szervezésében, a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával. Székesfehérváron az Aranybulla Könyvtár is csatlakozott a programhoz, így keddtől csütörtökig Sohonyai Edit írónő és Oblatné Nagy Zsuzsa logopédus, pszichológus közreműködésével felső tagozatos általános iskolásokat várnak a könyvtárba.