Hírek
-
Elfogyott a norvég alap - 34.5 milliárd Forinttal támogattak magyar projekteket
Magyar részről az öt évre rendelkezésre álló 34,5 milliárd forintos (135 millió eurós) keret teljes egészét odaítélték már a pályázóknakaz Európai Gazdasági Térség (EGT) és Norvég Finanszírozási Mechanizmusok programból. Székesfehérváron a Hiemer-ház második ütemének felújítására nyert a város norvég támogatást. A legfrissebb jó hír, hogy már megkezdődtek a tárgyalások a program folytatásáról a donorországok és az Európai Unió között.
2008.12.09. 07:48:50 -
Nincs egységes EU álláspont a válság kezelésére
Az EU tagállamainak gazdasági helyzete az általános válság közepette is annyira eltérő, hogy nem létezik egységes uniós megoldás a kialakult helyzetre – mondta José Manuel Barroso, az EU-bizottság elnöke. A 27 tagország közül van olyan, amelyik az idén is 4 százalékos gazdasági növekedést ér el, vannak olyanok, amelyek recesszióban lesznek, és van olyan is, amelyik a Nemzetközi Valutaalap (IMF) segítségét veszi igénybe.
2008.12.09. 07:43:20 -
A közlekedés legvédtelenebb résztvevői - vigyázzunk a gyalogosokra
A közelmúlt riasztó baleseti hírei között mind gyakrabban figyelhető meg gyalogosokkal kapcsolatos tragédiák. Októberben öt súlyos személyi sérüléssel és egy könnyű személyi sérüléssel járó balesetet jegyez a statisztika Székesfehérváron. Novemberben két halálos kimenetelű, négy súlyos és három könnyű személyi sérüléssel végződő balesetben volt érintett gyalogos. Vigyázzunk rájuk!
2008.12.09. 07:32:41 -
Az ünnepek előtt elkészül a járda a Géza utcában
Nemrégiben kezdődött a Géza utcában a járda felújítása és a tervek szerint még karácsony előtt be is fejezik a munkát a kivitelezők. A 12-es körzetben az idén három hosszú járdaszakasz felújítását végezték el – tájékoztatott Orosz István önkormányzati képviselő.
2008.12.08. 15:06:30 -
Hallás a középpontban - kommunikációs zavarok a rossz hallás miatt
Október közepétől december elsejéig ingyenes szakorvosi- és hallásvizsgálatot biztosítottak mindenkinek, a város társadalmi felelősségvállalási programjához csatlakozott Albatone hallásközpontban. Az akció tapasztalatairól hétfőn délelőtt tartott sajtótájékoztatót a Városházán ifj. Móricz István a központ ügyvezetője és Farkas Tamás a város társadalmi felelősségvállalási programjának koordinátora.
2008.12.08. 14:17:30
Szigorodnak jövőre az egyéni vállalkozók számlatartási kötelezettségei
A jövő évtől szigorodnak az egyszerűsített vállalkozói adó (eva) hatálya alá tartozó vállalkozások és egyéni vállalkozók számlatartási kötelezettségei; amennyiben e kötelezettséget nem teljesítik, az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) mulasztási bírságot róhat ki rájuk.
Kis Fehérvári Séta: kifestőkönyveket kapott a Belvárosi Brunszvik Teréz Óvoda
Bemutató fogyasztóvédelmi ellenőrzés a Karácsonyi Vásárban
Emelőkosárban érkezett a Mikulás a tűzoltógyerekekhez
Felborult egy furgon az M7-esen
December 15-ig igényelhető az őszi diákhitel
Decembr 15-ig maradt idejük azoknak, akik eddig nem kértek Diákhitelt, de még ebben a szemeszterben szeretnének pénzhez jutni. Ez az összeg akár 200 ezer - a költségtérítéses képzésben résztvevő hallgatók számára akár 250 ezer - forint is lehet. Aki lekési a 2008. december 15-i határidőt, az már csak a jövő tanulmányi félévre kérheti ezt a kedvező, hitelbírálat nélkül elérhető speciális kölcsönt.
Hosszabbításban győzte le a Volán az Innsbruckot
Tűzoltási és mentési gyakorlat a légópincében
A versenyképességről tartottak konferenciát a Kodolányi János Főiskolán
Versenyképesség – Változó Menedzsment / Marketing címmel rendezett konferenciát december 3-án a Kodolányi János Főiskola Gazdálkodási és Menedzsment Tanszéke. A konferencia fő célja az volt, hogy az ország egyetemi, főiskolai oktatóit, doktorandusz hallgatói és a cégek vezetői bemutassák, hol is tartanak a címben említett szakterületek, milyen eredményeket tudnak felmutatni a szakma legjobbjai.
Munkaerő-piaci Partnerség Székesfehárvár - közös tervek válságidőszakban
Az egy éves múltra visszatekintő Munkaerő-piaci Partnerség Székesfehérvár december 5-én, pénteken tartott fórumot a pénzügyi válság miatt munkanélkülivé váló fehérváriak támogatásáról és a további együttműködési lehetőségekről. Eddig az Alcoa-Köfém Kft. 84 fős, valamint a VT Autóelektronika Kft 400 fős leépítéséről vannak információk, de szerencsére az ellenkezőjére is van példa: az IBM székesfehérvári szolgáltató központja bejelentette, hogy több száz ember felvételét tervezik a jövőben.