Hírek


/ 2008.12.16. 08:25:19 |

Elindult a terület alapú támogatások kifizetése

 A földművelésügyi tárca hétfőtől megkezdte a területalapú uniós támogatások kifizetését, ezzel az unióban Magyarország Ausztria után a másodikként indította el ennek a forrásnak a kiutalását a gazdáknak - jelentette be Gőgös Zoltán, a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (FVM) államtitkára. Összességében mintegy 150 milliárd forintot utalnak ki három részletben a gazdáknak, ebből 100 milliárd a területalapú uniós támogatás.
/ 2008.12.16. 04:55:51 |

Biztosan nem lesz 13. havi bér a közszférában

 Nem lesz jövőre 13. havi fizetés a közszférában, miután az Országgyűlés név szerinti szavazással hétfőn 207 igen szavazattal, 173 ellenében megszavazta az erről szóló módosítást. Az új szabály szerint 2009-ben nem fizetik ki a 13. havi bért a közszférában, erre legközelebb 2010 decemberében kerülhet sor. Ezt a módosító javaslat úgy oldja meg, hogy hatályon kívül helyezi, majd újra hatályba lépteti az egyes törvényekben a 13. havi illetményre vonatkozó rendelkezéseket.

/ 2008.12.15. 08:06:27 |

A jelenlegi ötről tíz százalékra növelnék a távmunkások arányát a munkaerőpiacon

 A munkaügyi tárca egy, a távmunkásokat segítő programiroda és tudásközpont létrehozásával, e-tananyagok fejlesztésével, valamint a távoktatás és a távmunka jobb összehangolásával szeretné elérni, hogy a távmunkások aránya a jelenlegi ötről 10 százalékra emelkedjen 2013-ra.
/ 2008.12.15. 07:48:06 |

Hétfőn reggel áll a vasúti közlekedés az egész országban

 Az egész országban áll a vasúti közlekedés, alig mozognak vonatok - mondta Gaskó István, a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete (VDSZSZ) elnöke hétfőn reggel. A vonatközlekedés a sztrájk alatt nem kiszámítható. Kavalecz Imre, a MÁV Zrt. sajtófőnöke elmondta, hogy az InterCity és a belföldi gyorsvonati közlekedés gyakorlatilag megszűnt a sztrájk miatt. Egy-egy személyvonatot el tudnak indítani, amelyek késéssel közlekednek.
/ 2008.12.15. 00:45:10 |

A Honvéd utcai Széphő központba költözött a távhőszolgáltatás ügyfélszolgálata

 Elköltözött a Lövölde utcából a Széphő Zrt. távfűtési üzemének ügyfélszolgálati irodája, mely december 15-től a Honvéd utca központi épületegyüttesben működik. Az ügyfélszolgálati idő nem változott: hétfőn, szerdán és csütörtökön 07:00 és 16:00, kedden 07:00 és 18:00, pénteken 07:00 és 12:20 között vannak nyitva. A telefonszám is a régi maradt: az 510-730 és 731-es telefonszámokon lehet elérni az irodát. A Széphő Zrt. elektronikus ügyfélszolgálatát itt találja!
/ 2008.12.14. 20:37:54 |

Az EBEL utolsó helyére csúszott vissza az Alba Volán

 A nehéz helyzetben lévő Alba Volán SC az Acroni Jesenice ellen is pontért, pontokért szállt harcba, hiszen a rájátszást érő nyolcadik helyhez minden egyes egységre olyan szüksége van a fehérvári csapatnak, mint az életben maradáshoz szükséges egyetlen falat kenyérre. A Volán három sorral vette fel a küzdelmet a négy teljes sorral rohamozó szlovénokkal. Alba Volán SC – Acroni Jesenice 1–2 (0-1, 0-0, 1-1)
/ 2008.12.14. 13:43:17 |

160 éve találták meg III. Béla sírját Székesfehérváron

Állandó kiállítás nyílt és csendes kegyeleti szertartáson emlékeztek III. Béla királyra és hitvesére Székesfehérváron abból az alkalomból, hogy 160 éve lelték meg az uralkodópár nyughelyét. A Megyeházán egy névtelenséget kérő festő miniatúráiból, táblaképeiből és az úgynevezett oltalmazó ikonokból nyílt állandó kiállítás. III. Béla használt először hazánkban saját címert, s veretett olyan pénzt, amelyen Szűz Mária-ábrázolás látható.
/ 2008.12.14. 09:35:02 |

A héten Székesfehérváron is robbantottak bankautomatát

 A héten felrobbantottak egy ATM automatát egy Sarló utcai áruház bejáratánál. A rendőrség szakértők bevonásával vizsgálja a robbantás körülményeit. A bankautomatában lévő készpénzt az elkövetőnek nem sikerült elrabolni, így lopási kár nem keletkezett. A rongálási kár értékének megállapítása pedig folyamatban van.
/ 2008.12.14. 09:22:41 |

Jelenleg a Szent Pantaleon kórház a legelismertebb egészségügyi intézmény Fejér megyében

Október elején ismét meghirdették „Az év kórháza” internetes szavazást. Az érdeklődők 2008. december 31-ig, a www.azevkorhaza.hu honlapon mondhatják el véleményüket, és értékelhetik összesen 5 kategóriában az intézményeket. Az eddig beérkezett szavazatok alapján a tavalyit biztosan meghaladó részvétel, kritikusabb hozzáállás, és egy ismét átrendeződni látszó rangsor jellemzi a részeredményeket. A megyék és a fővárosi kerületek nem hivatalos versenyében Fejér Megye jelenleg 45-ből a 17. helyen áll.