Hírek
-
"Koronázó városunk Székesfehérvár" - idén is megjelent az ARISZ gyermekrajzos naptára
„Koronázó városunk Székesfehérvár” címmel hirdetett rajzpályázatot az Alba Regia Ifjúsági és Szabadidős Egyesület általános iskolás és óvodás gyermekeknek. A több száz beérkezett gyermekrajzból egy naptárra valót válogattak ki. A bekerült rajzok készítőit kedden a Városházán köszöntötték.
2008.12.16. 15:00:53 -
A Városházán adták át az idei Tóth István - Tóth Terézia ösztöndíjakat
Kedden délelőtt adták át a Városháza Nagytanács termében a Tóth István - Tóth Terézia ösztöndíjakat. Székesfehérváron ebben az évben mintegy száz általános és középiskolás, illetve főiskolás-egyetemista részesül támogatásban, melyet jövő év januárjától kapnak havi rendszerességgel a diákok. Az ösztöndíjakat az alapítvány kuratóriumának vezetőivel adta át Warvasovszky Tihamér polgármester. KÉPGALÉRIA
2008.12.16. 14:59:55 -
Januártól 71.500 forint lesz a minimálbér
A jövő évre 3-5 százalékos országos bérajánlásról és 71 500 forintos havi minimálbérről írtak alá háromoldalú megállapodást az Országos Érdek egyeztető Tanács (OÉT) péntek késő estébe nyúlt plenáris ülésén. A megállapodás értelmében a 86 500 forintos jelenlegi garantált szakmunkásbér-minimum a gyakorlati időtől függetlenül két lépcsőben emelkedhet jövőre: januártól 87000 forintra, július 1-jétől pedig 87500 forintra.
2008.12.16. 13:01:53 -
Nyílt napot tartottak a Kodolányi János Főiskolán
A Kodolányi János Főiskolán folyó képzéseket mutatták be Székesfehérváron december 16-án. A megnyitón Dr. Szabó Péter rektor mutatta be a főiskola szakjait, szolgáltatásait, valamint beszélt az intézmény kulturális és diákéletéről és a külföldi tanulmányi lehetőségekről is. Az idén 3400 hallgató felvételére kapott engedélyt a Kodolányi, az államilag finanszírozott hallgatók száma jelentősen emelkedett az elmúlt években.
2008.12.16. 12:44:05 -
Folytatódik a vasutassztrájk - Székesfehérvárról minden második vonat közlekedik a fővárosba
A folytatódó vasutassztrájk miatt kedden is járatkimaradásokra, útvonal rövidülésekre és jelentős késésekre kell számítani a vasúti közlekedésben, de a MÁV kora reggeli tájékoztatása szerint remény van arra, hogy a reggeli műszakváltás után több járat közlekedik majd. A fővárosból Székesfehérvár felé minden második vonatpár közlekedik és Veszprém illetve Szombathely irányába is bizonytalan a közlekedés.
2008.12.16. 08:34:28
Elindult a terület alapú támogatások kifizetése
Biztosan nem lesz 13. havi bér a közszférában
Nem lesz jövőre 13. havi fizetés a közszférában, miután az Országgyűlés név szerinti szavazással hétfőn 207 igen szavazattal, 173 ellenében megszavazta az erről szóló módosítást. Az új szabály szerint 2009-ben nem fizetik ki a 13. havi bért a közszférában, erre legközelebb 2010 decemberében kerülhet sor. Ezt a módosító javaslat úgy oldja meg, hogy hatályon kívül helyezi, majd újra hatályba lépteti az egyes törvényekben a 13. havi illetményre vonatkozó rendelkezéseket.
A jelenlegi ötről tíz százalékra növelnék a távmunkások arányát a munkaerőpiacon
Hétfőn reggel áll a vasúti közlekedés az egész országban
A Honvéd utcai Széphő központba költözött a távhőszolgáltatás ügyfélszolgálata
Az EBEL utolsó helyére csúszott vissza az Alba Volán
160 éve találták meg III. Béla sírját Székesfehérváron
Állatok Karácsonya - adományok árva kutyáknak és macskáknak
A héten Székesfehérváron is robbantottak bankautomatát
Jelenleg a Szent Pantaleon kórház a legelismertebb egészségügyi intézmény Fejér megyében
Október elején ismét meghirdették „Az év kórháza” internetes szavazást. Az érdeklődők 2008. december 31-ig, a www.azevkorhaza.hu honlapon mondhatják el véleményüket, és értékelhetik összesen 5 kategóriában az intézményeket. Az eddig beérkezett szavazatok alapján a tavalyit biztosan meghaladó részvétel, kritikusabb hozzáállás, és egy ismét átrendeződni látszó rangsor jellemzi a részeredményeket. A megyék és a fővárosi kerületek nem hivatalos versenyében Fejér Megye jelenleg 45-ből a 17. helyen áll.