Hírek


/ 2008.12.12. 13:33:46 |

Pluszforráshoz jutott az egészségügy: támogatás a városi alapellátásnak és a megyei kórháznak

A kormány tegnap döntött az Egészségbiztosítási Alapban keletkezett megtakarításokról. 18 milliárd forintos maradványt használhattak fel az ágazat helyzetének javítására. A korábbi ígéretnek megfelelően ezeket a forrásokat a gyógyító-megelőző ellátások finanszírozására forgatják vissza.

/ 2008.12.12. 08:35:46 |

Tiszta, virágos és egészséges Székesfehérvár - eredményhirdetés a Hiemer-házban

 Az idén már kilencedik alkalommal hirdették meg a „Tiszta, virágos és egészséges Székesfehérvárért” elnevezésű versenyt, melynek ünnepélyes eredményhirdetését csütörtökön tartották a Hiemer-házban. Boldizs Kálmánné, a Palotaváros önkormányzati képviselője az eredményhirdetésen kiemelte, hogy a város célja megmozgatni a fehérváriakat egy jó cél érdekében. Idén egyre több társasház és civil szervezet kapcsolódott az akcióba.
/ 2008.12.11. 17:23:21 |

Már nyolcadikban is jelen van a kábítószer

 Függőségeink címmel rendezett konferenciát a Székesfehérvári Kábítószer Egyeztető Fórum csütörtökön délelőtt a Hiemer-házban. Fejér megyében a középiskolások mintegy 44 százaléka kipróbált már valamilyen fajta kábítószert, a nyolcadikos tanulóknak pedig 15 százaléka már kapcsolatba került a droggal. Ennek ellenére a konferencia résztvevői állították, hogy közel sem olyan rossz a helyzet drogfogyasztás terén Magyarországon.
/ 2008.12.11. 17:13:14 |

Fejér megye és Székesfehérvár vezetői egyeztettek a Városházán

 Csütörtökön délután egyeztető ülést tartott a megye-város koordinációs bizottság a Városházán. Dr. Balogh Ibolya megyei elnök és Warvasovszky Tihamér polgármester vezetésével több aktuális témát tekintettek át a résztvevők. Tárgyaltak a Barátság Mozi működéséről, közös pályázati lehetőségek is szóba kerültek és két jövő évi program szervezése is napirenden volt a jövő év eleji jogszabály változásokon túl.

/ 2008.12.11. 15:23:17 |

7400 négyzetméteren, 72 új alkalmazottal nyitott meg a maroshegyi barkácsáruház

 Székesfehérvár az első hazai város Budapesten kívül, ahol egyszerre két boltot működtet a Praktiker barkácsáruház. A teljes beruházás a telek árával együtt meghaladta a kétmilliárd forintot – mondta Sirián László a fehérvári áruházak vezetője. Az új bolt 7400 négyzetméteres és 72 új munkahelyet teremtett a városban, így a cég 122 munkavállalót foglalkoztat Székesfehérváron. A beruházók 423 darab 20-25 cm törzsméretű fa és mintegy 12 ezer cserje ültetését vállalták a tervezésnél.
/ 2008.12.11. 08:59:43 |

Adventi rendezvényt tartanak a Zsolt utcai könyvtárban

A Városi Könyvtár Zsolt utcai Tagkönyvtára "A Biblia Éve" alkalmából tart rendezvényt december 15-én 14 órától. A könyvtár vendége lesz Bencze András evangélikus lelkész, Somogyi László református lelkész és Varga Imre római katolikus pap. A székesfehérvári egyházak üzenetei után adventi műsort adnak a Zsolt utcai Krisztus Király Templom hittanosai.
/ 2008.12.11. 08:51:07 |

Szombaton nyit a Mikulásgyár

A Mikulásgyár az idén két budapesti és 14 vidéki plázában - köztük a székesfehérvári Alba Plazában is - egy héten át fogadja az adományokat, amelyeket a Magyar Vöröskereszt és a Magyar Posta Logisztika segítségével továbbítanak a rászorulóknak. Elsősorban tartós élelmiszert, játékot, tisztítószert, könyvet és egyéb ajándékokat várnak a Mikulásgyárba és ajándékelosztókba.
/ 2008.12.11. 08:02:32 |

Füsttel telítődött pincében gyakorlatoztak a fehérvári tűzoltók

A székesfehérvári tűzoltóság mindhárom szolgálati csoportja füsttel telítődött pincerendszer tűzoltási és mentési gyakorlatán vett részt nemrégiben. Volt csoport, amelyik néhány perc alatt, és volt, amelyik közel 20 perc alatt teljesítette a feladatot. Szakmai szempontból azonban egyáltalán nem biztos, hogy a leggyorsabb végrehajtás volt legjobb, hiszen a tűzoltóknak itt is párban, egymásra figyelve kellett közlekedniük a füsttel telítődött pincerendszerben.
/ 2008.12.10. 23:32:02 |

Jótékonyságra fordította a Széphő az év végi marketing keretét

 Az év végi marketing keretét az idén jótékony célra fordította a város egyik szolgáltató cége a Széphő Zrt. Nyolcszázezer forinttal segítik ugyanis a Szent György Kórház Szülészet-nőgyógyászat osztályának alapítványát. A Fejér Megyei Nőkért és Újszülöttekért Alapítvány nevében Hagymásy László, a Szülészet-nőgyógyászat osztály vezető főorvosa mondott köszönetet, amikor szerdán átvette az adományt Ferencz Zoltán vezérigazgatótól.