Hírek
-
Kevesen csatlakoztak a vasutassztrájkhoz
A MÁV START Zrt. adatai szerint Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete (VDSZSZ) Szolidaritás sztrájkja alatt vasárnap reggel 8 óráig az éjszakai műszakban 612 vezényelt kocsivizsgáló és jegyvizsgálóból 61-en sztrájkoltak, 551-en dolgoztak. Az éjszakai műszakban a forgalomirányítók közül Debrecenben a 257 szolgálatra vezényelt dolgozó közül 7-en, Szegeden a 202 beosztott vasutasból 7-en, Miskolcon a 137 vezényelt munkatárs közül 28-an nem vették fel a munkát.
2008.12.14. 09:11:59 -
Maratoni csatában szerzett pontot az Alba Volán
A rájátszás felé igyekezett menekülni az Alba Volán a Black Wings Linz ellen is az Erste Bank Eishockey Liga 32. fordulójában. A fehérváriak egy Salzburg, és egy Olimpija elleni vereség után fogadták a tabella harmadik helyén álló Linzet, azzal a nem titkolt szándékkal, hogy két ponttal zárják az összecsapást. Alba Volán SC – BW Liwest Linz 3– 4 (1-0, 1-3, 1-0, 0-0, 0-1)
2008.12.12. 22:15:34 -
Öt éves fennállását ünnepli az Alternatíva Mozgássérült Egyesület
Az Alternatíva Közhasznú Mozgássérült Egyesület karácsonyi rendezvényét tartották december 12-én a CISZ Székházban. Az egyesület egyben 5 éves születésnapját is ünnepelte ezen a napon. A rendezvényen Székesfehérvár polgármestere kiemelte, hogy a fiatal civil szervezet sokat tett azért, hogy elfogadtassa a többségi társadalommal a fogyatékkal élő embereket.
2008.12.12. 16:07:23 -
Az év legfényesebb teliholdja várható péntekről szombatra virradó éjszaka
Az év legnagyobb és legfényesebb teliholdja látható pénteken, december 12-én - olvasható a Magyar Csillagászati Egyesület (MCSE) honlapján. Az idei legutolsó holdtöltekor égi kísérőnk látszó szögátmérője 14 százalékkal nagyobb és 30 százalékkal fényesebb lesz, mint bármikor korábban az év során. Holdunk ellipszis alakú pályán kering a Föld körül.
2008.12.12. 15:13:49 -
Jövőre is megtartják a hagyományos idősrendezvényeket
Idei utolsó ülését rendezte ma a Székesfehérvári Idősügyi Tanács. A Warvasovszky Tihamér elnökletével megtartott találkozón a résztvevő idősügyi szakemberek, valamint a klubok és egyesületek vezetői aktuális, nyugdíjasokat érintő kérdéseket vitattak meg és megfogalmazták jövő évi javaslataikat is.
2008.12.12. 13:50:54
Pluszforráshoz jutott az egészségügy: támogatás a városi alapellátásnak és a megyei kórháznak
A kormány tegnap döntött az Egészségbiztosítási Alapban keletkezett megtakarításokról. 18 milliárd forintos maradványt használhattak fel az ágazat helyzetének javítására. A korábbi ígéretnek megfelelően ezeket a forrásokat a gyógyító-megelőző ellátások finanszírozására forgatják vissza.
Tiszta, virágos és egészséges Székesfehérvár - eredményhirdetés a Hiemer-házban
Már nyolcadikban is jelen van a kábítószer
Fejér megye és Székesfehérvár vezetői egyeztettek a Városházán
Csütörtökön délután egyeztető ülést tartott a megye-város koordinációs bizottság a Városházán. Dr. Balogh Ibolya megyei elnök és Warvasovszky Tihamér polgármester vezetésével több aktuális témát tekintettek át a résztvevők. Tárgyaltak a Barátság Mozi működéséről, közös pályázati lehetőségek is szóba kerültek és két jövő évi program szervezése is napirenden volt a jövő év eleji jogszabály változásokon túl.
Fehérvári Huszárok Napja - emlékezés a hősökre a 10-es huszárok szobránál
7400 négyzetméteren, 72 új alkalmazottal nyitott meg a maroshegyi barkácsáruház
Adventi rendezvényt tartanak a Zsolt utcai könyvtárban
Szombaton nyit a Mikulásgyár
Füsttel telítődött pincében gyakorlatoztak a fehérvári tűzoltók
Jótékonyságra fordította a Széphő az év végi marketing keretét
Az év végi marketing keretét az idén jótékony célra fordította a város egyik szolgáltató cége a Széphő Zrt. Nyolcszázezer forinttal segítik ugyanis a Szent György Kórház Szülészet-nőgyógyászat osztályának alapítványát. A Fejér Megyei Nőkért és Újszülöttekért Alapítvány nevében Hagymásy László, a Szülészet-nőgyógyászat osztály vezető főorvosa mondott köszönetet, amikor szerdán átvette az adományt Ferencz Zoltán vezérigazgatótól.