-
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
EKG készüléket ajándékozott a Szent György Kórháznak egy lovasberényi polgár
Egy magánember, Szabó László lovasberényi lakos adott át értékes ajándékot a Fejér megyei Szent György Kórház sürgősségi betegellátó osztályának. A több százezer forintos EKG gépet a Magyar Köztársaság Érdemkereszt Arany fokozatával járó pénzdíjból vásárolta. A kórházban a gépet azonnal üzembe helyezték, mégpedig a sürgősségi ambulancián, ahol éjjel-nappal folyamatosan segíti a betegellátást.
2009.06.04. 20:46 |
Egy magánember, Szabó László lovasberényi lakos adott át értékes ajándékot a Fejér megyei Szent György Kórház sürgősségi betegellátó osztályának.
Szabó László Nemzeti ünnepünkön, Március 15-én rangos kitüntetést, a Magyar Köztársaság Érdemkereszt Arany fokozatát vehette át Sólyom László köztársasági elnöktől. A kitüntetéssel járó összegből, családja egyetértésével, vásárolta a Fejér Megyei Szent György Kórház sürgősségi betegellátó osztályának az értékes – sok százezer forint értékű - berendezést. A kórházi szakemberek által kiválasztott különleges, nagy teljesítményű EKG-készüléket és tartozékait vásárolta meg, és nyújtotta át dr. Sárkány Ágnes osztályvezető főorvosnak. Noha Szabó László még soha nem töltött egy éjszakát sem a Szent György Kórházban, viszont kontrollvizsgálatokon jó néhányszor járt, és a magas színvonalú szakmai munkáért elismerését, köszönetét így akarta kifejezni. A nagy teljesítményű, modern, a XXI. századi igényeket kielégítő, az erős igénybevételt jól bíró EKG-t azonnal üzembe helyezték, mégpedig a sürgősségi ambulancián, ahol éjjel-nappal folyamatosan segíti a betegellátást.
Szabó László Nemzeti ünnepünkön, Március 15-én rangos kitüntetést, a Magyar Köztársaság Érdemkereszt Arany fokozatát vehette át Sólyom László köztársasági elnöktől. A kitüntetéssel járó összegből, családja egyetértésével, vásárolta a Fejér Megyei Szent György Kórház sürgősségi betegellátó osztályának az értékes – sok százezer forint értékű - berendezést. A kórházi szakemberek által kiválasztott különleges, nagy teljesítményű EKG-készüléket és tartozékait vásárolta meg, és nyújtotta át dr. Sárkány Ágnes osztályvezető főorvosnak. Noha Szabó László még soha nem töltött egy éjszakát sem a Szent György Kórházban, viszont kontrollvizsgálatokon jó néhányszor járt, és a magas színvonalú szakmai munkáért elismerését, köszönetét így akarta kifejezni. A nagy teljesítményű, modern, a XXI. századi igényeket kielégítő, az erős igénybevételt jól bíró EKG-t azonnal üzembe helyezték, mégpedig a sürgősségi ambulancián, ahol éjjel-nappal folyamatosan segíti a betegellátást.