Hírek
-
Pintér Balázs szobrász és Lencsés Andrea grafikus a Fehérvár Szalon 2008 díjazottjai
Szerdán este nyitotta meg kapuit a Szent István Művelődési Ház Szent Korona Galériájában a Fehérvár Szalon 2008 címmel rendezett képző-, ipar- és fotóművészeti kiállítás. A tárlatra 44 művész, 57 alkotását válogatta ki a zsűri. A kiállítás a Fehérvár Szalon 2008 pályázatra beérkezett művekből áll, melyet Rácmolnár László, Barabás Márton és Százados László bírált el. A tárlatot a város polgármestere Warvasovszky Tihamér nyitotta meg és Balogh Ibolya a megyei közgyűlés elnöke is köszöntötte a látogatókat.
2008.12.10. 22:34:16 -
Székesfehérvár a XXI. század elején - mennyire érezzük jól magunkat egy városban?
’’Székesfehérvár a XXI. század elején’’ címmel rendezett kerekasztal-beszélgetést a Hiemer-házban az MTA Regionális Kutatások Központja Nyugat-magyarországi Tudományos Intézet Közép-dunántúli Kutatócsoportja és Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata. A kutatóintézet a város versenyképességét vizsgálta abból a szempontból is, hogy mennyire érzik jól magukat az emberek a saját városukban.
2008.12.10. 22:23:30 -
A télen változások várhatóak az FC Fehérvárnál
Az FC Fehérvár a Soproni Liga őszi idényének 15 mérkőzésén hatszor aratott győzelmet, három alkalommal végzett döntetlenre, és hat pont nélkül megvívott összecsapás áll a neve mellett. Az így megszerzett 21 pont a kilencedik helyre volt elég úgy, hogy a Kaposvárral és a Kecskeméttel holtversenyben várhatja a Vidi a tavaszi folytatást. Dr. Mezey György sportigazgató szerint fontos változásokon kell átesnie a csapatnak a télen.
2008.12.10. 22:14:16 -
Ljubljanában vesztett meccset az Alba Volán
Az Alba Volán SC újabb "négypontos" mérkőzést veszített el, az Erste Bank Eishockey Liga soros fordulójában. A fehérváriak ezúttal a sereghajtó Ljubljanában vendégeskedtek, és Palkovics Krisztián révén még az első harmadban vezettek is, de a folytatásban az emberelőnyeit jól értékesítő Olimpija fordított, és a végére kétgólos előnyt szerzett. Olimpija Ljubljana – Alba Volán SC 3-1 (0-1, 2-0, 1-0)
2008.12.10. 22:04:19 -
Késsel raboltak ki sorozatosan fiatalokat - elfogták őket, az egyik szabadlábon védekezik
Mikulás napján egy székesfehérvári nagyáruház parkolójában fogtak közre egy társaival lévő kollégista fiút ismeretlenek és a náluk lévő késsel fenyegetve arra kényszerítették, hogy adja át a nála lévő pénzt. A felvillanó kés hatására a fiú engedte, hogy táskájából kivegyék a pénztárcáját és elvegyék a pénzét. Később derült ki, nem ő, nem ők a banda első áldozatai. Azóta a rendőrség elfogta a késes támadókat.
2008.12.10. 10:34:28
Kellemetlen élményekkel tért vissza Csehországból az Albacomp
Balul sült el az Albacomp cseh túrája, ugyanis a hazai környezetben pályára lépő Novy Jicin méretes, huszonhat pontos zakóval ajándékozta meg a hozzájuk látogató fehérváriakat a Közép-európai Liga mai játéknapján. A komoly bukta miatt az esetleges továbbjutáshoz a jövő hét keddi visszavágón minél nagyobb különbséggel kellene diadalmaskodnia a magyar bajnokság éllovasának az akkor Székesfehérváron vendégeskedő csehekkel szemben. Geofin Novy Jicin-Albacomp 98-72
Megsemmisítették a Varga-csatornában talált bombát
Büky-Kiszely Emlékérm elismerésben részesült Dr. Simon Gábor a gyermekosztály főorvosa
Dr. Simon Gábor, a Fejér Megyei Szent György Kórház Újszülött-, Csecsemő- és Gyermekosztály osztályvezető főorvosa rangos szakmai elismerésben részesült. Dr. Székely Tamás egészségügyi minisztertől a Büky-Kiszely Emlékérmet vehette át nemrég a Magyar Perinatológiai Társaság VII., országos és nemzetközi kongresszusán, a Magyar Tudományos Akadémia székházában.